x
sadsad x
asdasd
Marka Listesi
Tavsiye Edilenler
Yeni Ürünler
Cumlaude Lab SPF50+ Sunla... Isolde Güneş Koruyucu Yüz... Isolde Güneş Koruyucu Vüc... Garnier Ambre Solaire Sen... TTO Organitto Spf50 Güneş... Garnier Ambre Solaire Dry... Capicade SPF50+ Güneş Kor... Capicade SPF50+ Güneş Kor... Capicade SPF50+ Güneş Kor... Capicade SPF50+ Güneş Kor...
Sırala:
Sırala:

Güneş Kremleri

Güneş kremleri, insanı güneşim zararlı ışınlarında koruyarak insan sağlığını olumlu olarak etkileyebilecek ürünlerdir. Günümüzde neredeyse herkeste güneş kremleri bulunmaktadır. Güneş kremlerinin bu kadar yaygın olarak kullanılışı güneş kremlerindeki çeşitliliği de arttırmıştır. Eczanelerde ve internette sanal mağazalarda bulabileceğiniz güneş kremlerini internette önceden araştırma yapıp size hangisi daha uygun geliyorsa o güneş kremlerini seçip hızlıca sipariş verebilirsiniz.Her vücuda uygun çeşitleri bulunan güneş kremlerinin fiyatları da değişkenlik göstermektedir. Güneş kremlerini internette 7 TL’den başlayan fiyatlardan bulabilirsiniz. Güneş kremlerindeki en yüksek fiyatını ise 197 TL olarak görüyoruz.

Çocuğa Güneş Kremleri Sürmek Doğru mu?

Çocuklara güneş kremlerini sürmenin doğru olup olmadığı bir tartışma konusudur. Bu konuda uzman olan çoğu kişinin görü çocuklara güneş kremlerinin sürülmemesi gerektiği yönündedir. Çünkü üretilen çoğu güneş kremleri kimyasal bazlıdır. Büyük ihtimalle de toksik madde içeriyorlar. Bu durum ise çocuğunuza zarar veriyor.

 

Piyasada iki tür güneş kremleri bulunmaktadır. Bunlar fiziksel ve kimyasal güneş kremleri. Uzmanlar kimyasal güneş kremlerinin çok zararlı olduğunu bildirmektedir. Kimyasal güneş kremleri deri içine geçip burada ısıyla beraber başka maddelere dönüşüp insana zarar verebilmektedir. Fiziksel güneş kremleri ise deri tarafından emildikten sonra güneşe bir kalkan oluşturur. Güneşin tüm zararlı etkilerinden vücudu korur. Bu durumu üzerinize bir tişört giymiş gibiye benzetebiliriz. Piyasadaki fiziksel güneş kremleri mineralli olarak satılmaktadır ve bunlar tavsiye edilmektedir.

 

Çocuğa sürülen kimyasal güneş kremleri en çok zararı kız çocuklarına vermektedir. Kız çocuğunun vücuduna giren yabancı maddeler östrojen hormonunu zamanından daha önce vücuda yayılmasına neden olmaktadır. Bu durum kız çocuklarında erken ergenlik oluşturmaktadır.

 

Fiziksel güneş kremleri mineral maddesi içerdikleri için vücutta bir tabaka oluşturur ve kireçlenmiş gibi bir hal alır vücut. Çocuk yaştaki bireylerde bu olayın sorun yaratmayacağını düşünüyoruz.

Güneş Kremleri Ne Kadar Sürülmeli?

 

Güneş kremlerinin vücuda hangi miktarda sürüldüğü de önemli. Eğer güneş kremleri az miktarda vücuda sürülürse güneşe karşı etkisini gösteremeyecektir. Bu nedenden dolayı güneş kremlerini bol miktarda sürmeliyiz. Tavsiye edilen miktar ise yüz ve boyun bölgesine yarım tatlı kaşığı ya da daha fazlası kol, sırt, bacak gibi vücudun diğer bölgelerine ise bir tatlı kaşığı kadar güneş kremi sürülmesidir.

 

Unutmamalısınız ki alacağınız güneş kremleri orijinal olmalı, Sağlık Bakanlığı ve FDA onayından geçmiş olmalıdır. Sahte güneş kremleri ise size yarar yerine oldukça zarar verecektir.

Yukarı Çık
Narecza WhatsApp Hattı x İletişime geçmek için hemen tıklayınız. 09:30-18:30 Tıklayınız
T-Soft® e-ticaret sistemleriyle hazırlanmıştır.