x
sadsad x
asdasd
Marka Listesi
Tavsiye Edilenler
Yeni Ürünler
Cosmed Tüm Cilt Tipleri İ... Filorga UV-Bronze After S... Swisscare Self Tanner Int... Swisscare Self Tanner Int... TTO Organitto Bronzlaştır... The Organic Pharmacy Tan ... Garnier Ambre Solaire İde... Garnier Ambre Solaire Bro... Garnier Bronzlaştırıcı Ya... Garnier Geleneksel Bronzl...
Sırala:
1 2 3 4
Vichy TÜKENDİ
%20indirim 76,90 TL 61,52 TL
Perricone MD TÜKENDİ
%40indirim 322,00 TL 193,20 TL
Sırala:
1 2 3 4

Bronzlaştırıcı Ürünler

Bronzlaştırıcı Ürünler, güneşsiz bronzlaşmak için kullanılan kozmetik ürünlerini tanımlar. Bronzlaştırıcı ürünler; bronzlaştırıcı kremler, bronzlaştırıcı spreyler ve bronzlaştırıcı mendillerden oluşur. Bronzlaştırıcı ürünler; güneşin zararlı ışınlarına maruz kalmak istemeyen veya güneşin altında beklemekten sıkılanlar için ideal ürünlerdir. Tatile vakit bulamayanlar, hassas cilde sahip olunlar veya kışın esmer bir tene sahip olmak isteyenler kişiler de bu kozmetik ürünleri kullanabilirler.

Bronzlaştırıcı ürünler içinde kullanılan DHA maddesi derinin üst katman hücreleriyle tepkimeye girerek kahverengi ve sarı polimerler oluştururlar. Oluşan bu renk UV ışınlarıyla oluşan doğal bronzlaşmaya benzemektedir. DHA ile daha sonradan geliştirilen Eritruloz’ün birleşimiyle de daha uzun kalıcılığı olan bronzlaşma elde edilmiştir. Bronzlaştırıcı ürünler doğru ve sağlıklı kullanılınca sonuç veren kozmetik ürünleridir. Kullanırken dikkat edilmesi gereken en önemli nokta, uygulanacak bölgenin muhakkak temiz olmasıdır. Bunun için bronzlaştırıcı ürünleri kullanmadan kese uygulamak son derece faydalı olacaktır. Bir diğer önemli nokta ise ciltte ölü tabakanın olmamasıdır. Bunun içinde peeling uygulamak yararlı olacaktır. Özellikle yüze uygulanırken peeling yapılmalıdır. Peeling yapılmadan uygulanan bronzlaştırıcı ürünler, yüzde turuncu lekeler oluşturabilirler. Bunun yanı sıra dirsek ve diz gibi eklem noktalarına nispeten daha az bronzlaştırıcı ürün sürülmelidir.

Bronzlaştırıcı ürünler, etken maddesini Dhidroksi Aseton yani bilinen adıyla DHA’ dır. DHA, ışıksız solaryum ve gıda sektöründe de kullanılan bir karbonhidrattan alırlar. İlk olarak 1920 yılında Alman kimyagerler tarafından keşfedilmiştir. 1960’lı yıllarda da bronzlaştırıcılar içinde kullanılmaya başlanmıştır. 1970 yılında Amerika Birleşik Devletleri Sağlık Bakanlığına bağlı kozmetik vb. ürünleri onaylayan bürosu FDA tarafından kozmetik sektöre eklenmiştir. DHA oldukça güvenli olan bir kimyasal bronzlaştırıcıdır. Alerjik tepkiler çok nadirdir.

Yukarı Çık
Narecza WhatsApp Hattı x İletişime geçmek için hemen tıklayınız. 09:30-18:30 Tıklayınız
T-Soft® e-ticaret sistemleriyle hazırlanmıştır.