sadsad x
asdasd

UriageUriage, Fransa’nın Grenoble kentinin küçük bir kasabasıdır. Adını bu kasabadan alan firma bir aile şirketi olup 1992 yılında kurulmuştur. Termal suyun özelliklerini kendi teknolojisi ile formüle ederek suyu kaynağından alarak cilt bakım ürünleri üretmektedir. Markanın 4000’den fazla patenti bulunmaktadır. Termal suyun şifalı özelliğinin keşfi Antik Roma’ya dayanır. Antik Roma döneminde Galya’nın işgalinden sonra, Fransız Alplerini geçerken Romalılar, Belledone zirvesinin eteklerinde bir kaynağa rastladılar. Bu suda yaptıkları banyo sonrasında yaralarının çok hızlı bir şekilde iyileştiğini fark ettiler ve eşsiz özellikleri olan bu termal suyu keşfettiler. 1823’te ilk termal tesisin inşa edilmesiyle halk adına faydalı olarak bilinmesi ve tıp dünyasınca kabul edilmesi ve 1877 yıllarında artık termal tedavilerin başlaması Uriage firmasının çıkış noktası olmuştur. Yaptığı araştırmalar ile termal suyun cildin iyileşmesine ve yatışmasına yardımcı olduğunu kanıtlayan firma, dermokozmetiğe yeni bir bakış açısı getirerek termal amaca hizmet eden ürünlerle birlikte termal suyu güzellik alanında kullanan dünyadaki ilk markalardan da biridir. Firmanın Fransa’da dermotolojik kaplıca tesisleri bulunmaktadır ve bu tesislerde sedef, egzama, kaşıntı gibi birçok cilt rahatsızlıkları bulunan kişilere termal tedaviler uygulanmaktadır. Bu tesislere yetişkinler ve çocuklar da dahil olmak üzere her yıl yaklaşık 4000 hasta gelmektedir. Termal su aynı zamanda rinit, sinüzit, romatoloji gibi rahatsızlıklar için de tedavi edici özelliğe sahiptir.
Uriage termal su, dermotolojide kullanılan termal sulara göre çok daha fazla mineral tuz ve element içeriğine sahiptir. Tamamen klinik araştırmalar ile kanıtlanmış olan mineral içeriği şu şekildedir. Kalsiyum ve çinko: rahatlatıcı etkisi vardır.  Manganez ve bakır: onarıcı etkisi vardır. Manganez: anti-serbest radikal etkisi vardır. Yüksek silisyum içeriği: filmojenik etki Mineral tuz bileşimi: nemlendirici etki. Son derece zengin mineraller ve eser elementler içeren termal su doğal izotonik (cilt hücrelerinin fizyolojisine uygun), gerçekten nemlendirici,yatıştırıcı ve iyileştirici etkiye sahiptir. Uriage termal su bakteriyolojik olarak saftır ve son derece güvenlidir ve bu neden ürünleri de tahriş olmuş, zarar görmüş ve çok hassas olan ciltler de dahil olmak üzere tüm cilt tipleri için uygundur.
 
Son yirmi yıldır Uriage Dermotolojik Laboratuvarları cilt temizliği ve cilt bakımı için; medikal dünyası, doktorlar, dermotologlar ve eczacıların beklentilerini karşılamak için yoğun çaba göstermektedir. Uriage üretim merkezi Grenoble yakınındadır ve termal su 400 metre paslanmaz çelik borular ile direkt olarak üretim tesisine gelmektedir. Ürünler bu tesislerde hazırlanmakta ve paketlenmektedir. Uriage, dermokozmetik alanında, uluslar arası pazarda en önemli markalardan biri olmuştur ve ürünleri 70’in üzerinde ülkeye satılmaktadır. Uriage firması tamamen hipoalerjenik ürünler ürünler üretmektedir ve en hassas cilt tipleri için dahi ürünler üretmektedir. Günlük kullanım ve tedavi edici ürün yelpazesi arasında termal su spreyleri, bebekler ve çocuklar için ürünler, güneş kremleri, cilt temizleme ürünleri, losyonlar, jeller , cilt bakım ürünleri, tahriş olmuş ciltlere özel ürünler, yaşlanma karşıtı ürünler yer almaktadır.
uriage.jpg (145 KB)
Sıralama seçin
%20
%20
125,00 TL
100,00 TL
%20
%20
125,00 TL
100,00 TL
%20
%20
125,00 TL
100,00 TL
%20
%20
125,00 TL
100,00 TL
%20
%20
125,00 TL
100,00 TL
%20
%20
127,00 TL
101,60 TL
%20
%20
107,00 TL
85,60 TL
Toplam 73 ürün görüntüleniyor.
1 2 3 4

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmı