Whatsapp Destek
%100 Orijinal Ürün
%100 Güvenli Ödeme
Yukarı
Filtre
Kategoriler
Seçilen Filtreler
{{ SELECTED.TEXT }} ×
{{ FILTERS.VARIANTS.TYPE1_NAME }}
{{ FILTERS.VARIANTS.TYPE2_NAME }}
Marka
Model
{{ FILTER.NAME }}
Fiyat
Toplam 94 ürün bulunmaktadır.

Avene: Doğadan İnsana Uzanan Bir Markanın Hikayesi

Avene ilhamını ve formülünü doğadan alan, insanlık tarihinde keşfi ile çeşitli şifaların kalbinde yer alan termal suyu odağına alan bir marka. Fransa’da doğan ve çeşitli tabiat alanlarında üretimlerini yapan Avene küresel düzeyde başarılı bir kişisel bakım markası olarak karşımıza çıkıyor. Cilt dokusuna dair araştırmaları ve çözüm yolları üzerine çalışmalarıyla öne çıkan marka, bilimi ve doğayı cildin yararına bir araya getirme misyonunu da barındırıyor. Çevreye duyarlılık konusunda da öncü adımlar atan Avene hayata geçirdiği karbon ayak izinin azaltılması ve yenilebilir enerji kullanımı gibi projeleriyle de sektörün alkış toplayan markaları arasında. 

Avene ile Cilt Bakımı 

Avene cilt bakımını bütünsel bakış açısıyla değerlendiren, cildin tüm yapı taşlarını inceleyerek ihtiyaçlarını belirleyen, cilt problemlerini de bu semantik yaklaşım ile ele alan anlayışı yansıtıyor. Bu bakış açıları ile cilt bakım ürünlerini yüz, vücut, güneş, bebek ve yaşlanma karşıtı olarak kategorize ediyor.  Yani Avene cildin farklı bölgeleri için klinik araştırmalar yaparak, odak ürünleri sunmayı hedefliyor. Marka cilt tipleri, cilt sorunları, cilt endişeleri ve cilt kusurlarına yönelik ürünlerini belirttiğimiz kategorilere göre formülize ediyor ve geliştiriyor. Hem Avene kullanıcılarına kişinin kendine özel ürün almasını kolaylaştırıyor, hem de ürün çeşitliliğini arttırarak spesifik problemlere çözümler sunuyor. 

Avene Yüz Cilt Bakım Ürünleri Neler?

Avene yüz bakımının temeline temizlik, peeling ve nemlendirme gibi bakım rutinlerini koyuyor. Yüzünüzde herhangi bir sorun olmasa bile bu yüz bakımı işlemlerinin sağlıklı bir cildin temellerini oluşturduğu görüşünü savunuyor. Ancak 25 – 30 yaş itibariyle cilt hücrelerinin yenilenme süresinin uzaması, çeşitli cilt pigmentlerinin azalması, kolajen üretiminin yavaşlaması, çevresel ve yaşam tarzı faktörleri ile cilt bakımının genişletilmesi gerektiği belirtiliyor. Bu noktada yüz bölgesi için cilt tiplerine, yüz üzerindeki etkilerine, geliştirdiği ürünün dokusuna ve kimin kullanacağına ilişkin ana bir sınıflandırma yapılıyor. 

Cilt tiplerine yönelik ürünlerini:

 • Kaşınmaya eğilimli
 • Hassas cilt
 • Tahriş olmuş cilt
 • Kuru cilt
 • Normal cilt
 • Karma cilt
 • Maserasyona eğilimli cilt

Olarak sınıflandırıyor. Bu cilt tiplerine yönelik ise:

 • Besleme
 • Nemlendirme
 • Yatıştırma
 • Onarma
 • Temizleme
 • Koruma
 • Eşitleme 

Gibi bakımları hedefliyor. Bu hedefleri ise:

 • Balsam
 • Emülsiyon
 • Krem
 • Likit
 • Jel

Formlarında kullanıcılarına sunuyor. Avene yüz bakım ürünleri kişinin yaşlanmasına saygı gösteren ancak zamana yenik düşmeyen bir enerjiyi temsil ediyor. Size tabiatın ve bilimin izinde zamansız dokunuşları vaat eden Avene güzelliğiniz için çeşitli yüz bakım serileri ile hizmet veriyor. 

 • Avene Cleanance serisi akne eğilimli ve yağlı ciltler için
 • Cicalfate serisi tahriş olmuş ciltler için
 • Avene Hydrance serisi nemsiz hassas ciltler için
 • Physiolift serisi kırışık görünümlü ciltler için
 • Cold Cream serisi soğuktan etkilenmiş ve kuru ciltler için
 • Antirougeurs serisi kızarıklık yaşayan ciltler için

Tasarlanmış Avene serileridir. Bu seriler içerisinde ihtiyacınıza yönelik ürünleri keşfetmek için Narecza Avene sayfasını inceleyebilirsiniz. 

Avene Vücut Cilt Bakım Ürünleri Nelerdir?

Vücudumuz yüz bölgemize göre daha farklı cilt dokularını barındıran bölgelerimizi içerir. El, ayak, gövde gibi alanlara ayrı bakım rutinlerini içeren komplike bir cilt bakımını hedef alan Avene her bölge için özel ürünleri ve bakım serilerini sunuyor. Vücut bakımı için lipit yenileyici, tahriş önleyici, besleyici ürün gruplarını sunan Avene vücut cilt bakım ürünlerini yetişkinler ve gençler için öneriyor. Atopik, kaşıntılı, hassas, nemsiz, kuru ve maserasyona eğilimli ciltler için ürünler ve ürün serileri sunuyor. Ancak Avene vücut cilt bakımının temeline, temizlik, nemlendirme, güneş koruması rutinlerini koyuyor. Herhangi bir cilt problemi olmaksızın herkesin bu cilt bakım rutinlerini yapmasının, sağlıklı bir cilde giden yolda ilk adımlar olduğunu görüşünde. Vucudunuz için cilt bakım serileri ile nokta atışı bakım ürünleri seçmenize yardımcı olan Avene:

 • TriXera Nutrition serisi ile kuru ve çok kuru ciltlerin krem, süt, balsam dokuları ile bu cilt tipinin ihtiyaç duyduğu lipitleri kazandırmak için
 • Body serisi ile hassas ciltlerin pamuksu yumuşaklık kazanmasını sağlamak için
 • Cicalfate serisi ile hassas ciltlerin çeşitli dokularla onarılmasını sağlamak için
 • Xeracalm serisi ile atopik ciltlerin rahatlamasını ve nemlendirilmesini sağlamak için

Kullanılabileceğiniz ürünleri içerir. Bu seriler içerisinde cildinize uygun ürünleri kolaylıkla keşfedebilirsiniz. 

Avene Güneş Koruyucu Ürünleri Neler?

Güneş hayatın devamlılığının vazgeçilmez bir parçası, insan sağlığı açısından da yararlanılması zorunlu bir unsur. Kemik sağlığı, dolaşım sağlığına katkıları ile bildiğimiz güneş ışınları, araştırmalar sonucunda D vitamini sağlanması, kansızlığa olumlu etkileri ve bağışıklık sistemini güçlendirici etkileri ile de biliniyor. Tüm bu faydalı etkilerinin yanı sıra cildimizde çeşitli olumsuz semptomlara yol açan güneş ışınlarının filtrelenmesini sağlamak üzere Avene çeşitli ürünleri ile karşımıza çıkıyor. Doğanın bir parçası olan güneş ışınlarının faydalı etkilerini azaltmadan, zararlı ışınların vücutta oluşturduğu problemlere odaklanan markanın birçok cilt tipine uygun ürünleri bulunuyor. 

 • Patentli EAU Thermale Avene Turuncu serisi güneş ışınlarını filtreleyerek, mavi ışığın ciltte yarattığı hasarı en aza indirmeyi hedefleyen niş bir seri. Seri içerisinde yer alan Intense Protect 50+ hassas ve yoğun güneş ışığına maruz kalan ciltler için güvenli bir cilt bariyeri oluşturan etkili bir ürün. Deniz canlıları üzerinde olumsuz bir etki yaratmaması özelliği ile çevreye duyarlı ve saygılı bir ürün olarak kullanıcılarına sunuluyor. 
 • EAU Thermale Avene mineral serisi güneş filtrelerinin tamamı minerallerle oluşturulmuş, kimyasal güneş filtrelerine ve kokulara karşı hassas ciltler için oluşturulmuş özel bir seri. Seri içerisinde bulunan Avene Tinted Compact Dore SPF 50 renkli güneş kremi mavi kimyasala ve kokuya toleranssız ciltler için tüm fototiplere karşı koruma sağlarken, cilt tonu eşitleme, kusurları kapatma, nemlendirme gibi etkileriyle de katkı sağlayan bir ürün. 
 • Avene Güneşsiz Koruma serisi ile güneşsiz bronzlaşmayı esas alan çok yönlü ürünleri içeriyor. Biyolojik bir süreç olan bronzlaşma cildin en üst katmanında olan epidermis hücrelerinin geçirdiği bir dizi değişimi ifade ediyor. Bu değişim yani bronzlaşma her cilt tipinde farklı işler ve farklı bronzlaşma derecelerinin gerçekleşmesini sağlar. Avene geliştirdiği bitki kökenli bileşimler ile güneşsiz bronzlaşmayı mümkün kılıyor. Cilt tonunu eşitlemeye, bronzluk yaratmaya ve bronzluğun devamını sağlamaya yönelik olan Avene bronzlaştırıcı kremler solaryum gibi zararlı etkiler yaratan uygulamalara karşı alternatif bir ürün olarak karşımıza çıkıyor. 

Avene güneş sonrası cilt sağlığının korunması veya geri kazanılmasında güneş sonrası onarım kremi ve termal su ürünlerini öneriyor. Bu iki ürünle cilt bariyerinin yeniden işlevselleştirilerek yatıştırıcı ve onarıcı etki yaratıldığı ifade ediliyor. Ancak Avene güneş sonrası cilt bakımı için beslenmenin de önemli bir yeri olduğunu, antioksidan etkili meyve ve sebzeleri yer aldığı dengeli beslenme alışkanlığının oluşturulmasının oldukça önemli olduğunu vurguluyor. 

Avene Ürünlerini Nasıl Kullanmalıyım?

Çeşitli cilt sorunları yaşayanların bir dermatolog tavsiyesi ve danışmanlığı ile ürünleri alması cilt sağlığınız için oldukça önemli. Cildinizin ihtiyaçları, cilt sorunlarınızın kaynağı, cilt tipinizin analizi gibi konularda uzman veya doktor görüşü almadan dermokozmetik ürünlerini seçmemenizi öneririz.

Avene Ürünlerini Nerden Alabilirim?

Avene cilt bakımına klinik çözümlerle yaklaşan ve ana vatanı Fransa’da eczanelerin büyük bir çoğunluğunda satışı yapılan bir marka. Avene aynı zamanda ürünleri dermatologlar tarafından önerilen ve reçete edilen bir marka olarak da karşımıza çıkıyor. Uzamanınız ile görüştükten sonra güvenli alışveriş imkanı sunan, marka orjinalliği garantisi ile hizmet veren NARECZA üzerinden rahatlıkla Avene ürünlerini satın alabilirsiniz. Çeşitli dermokozmetik marketlerinde de yer alan Avene ürünlerini cildinize uygun ürün tiplerini keşfederek almalısınız.

 

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.