sadsad x
asdasd
Hyaluronik Asit’e Dair Her şey! En iyi 5 Hyaluronik Asit Serum ve Hyaluronik Asit Krem!

Hyaluronik Asit’e Dair Her şey! En iyi 5 Hyaluronik Asit Serum ve Hyaluronik Asit Krem!

27 Aralık 2019

Daha dolgun ve pürüzsüz bir cilde sahip olmak hepimizin cilt bakım ürünleri kullanırken en büyük beklentilerimizden biridir. Tüm bunları bize vaat eden ve cilt bakımında son dönmelerde altın cağını yaşayan Hyaluronik Asit bugünkü konumuz.

Hyaluronik asitin; son dönmelerde bu kadar popüler olmasını sağlayansa pek çok dermokozmetik firmasının içeriğinde bu maddeye yer vermesinin yanı sıra Şeyma Subaşı’nın kitabında Hyaluronik Asit’e Hidrolik Asit demesi oldu.

Aslında ana kullanım alanı eklem/diz ağrılarını rahatlamak. Ve bunun içinde doktorlar tarafından kullanılıyor. Bununla yanı sıra göz kuruluğu, yara iyileştirme gibi kullanım alanları da vardır. Tabi biz yazımızda cilt üzerindeki etkileri üzerine yoğunlaşacağız. Öncelikle hyaluronik asit nedir buradan başlayalım.

Hyaluronik Asit Nedir?

Hyaluronik Asit doğal olarak vücudumuzda yer alan ve diğer maddelere göre büyük çok büyük miktarda su tutma özelliği olan; özellikle bağ dokularımızda, cildimizde ve gözlerimizde fazla olan bir şeker monokülüdür. Latincede “cam” kelimesinden türetilmiş ve HA olarak kısaltılmıştır. Genelde cilt bakım ürünlerinde de bu HA kısaltmasıyla kullanılır. İsminde “asit” kelimesi geçmesine rağmen bir asit değil, bir monokül çeşitidir.

Hyaluronik Asit Ne İşe Yarar?

 Vücuttaki ana görevi dokularımızı iyi yağlanmış ve nemli tutmak için; su tutmaktır. Bununla birlikte eklemlerde ve diğer dokularda yastık görevi görür. Suyu deride tutmaya yardımcı olur. Genel olarak insan vücudunda 15-20 gram arası bulunur ve yaş ilerledikçe vücuttaki oranı düşer ve buna bağlı olarak da cilt daha susuz bir hale gelir. İşte bu sebeplerle cilt bakım rutinimize Hyaluronik Asit içeren ürünler eklemek cildimizi daha parlak ve daha dolgun görünmesini sağlayabilir.

Hyaluronik Asitin cilt bakımında kullanılması serumlar, kremler ve gıda takviyesi aracılığıyla oluyor. Şimdi öne çıkan ürünleriyle bunları inceleyelim:

Hyaluronik Asit Serum

Hyaluronik Asit içeren ürün kullanımında Hyaluronik Asit Serum genel olarak en çok tercih edilen uygulama türüdür. Kremlere göre daha konsantre olmaları ve daha kısa sürede etki sağlamaları bunu sağlamaktadır. Kullanıcı memnuiyetiyle öne çıkan 5 Hyaluronik Asit Serum:

1) Skinceuticals HA Intensifier

Skinceuticals’ın en sevilen ürünlerinden biri olan Skinceuticals HA Intensifier; saf ve yüksek konsantrasyonda Hyaluronik Asit içeriyor ve cildimizde hyalüronik asit seviyesini arttırmaya yardım oluyor. Parepen veya renklendirici içermeyen ürün tüm cilt tiplerinin kullanımına uygun üretiliyor.

SkinCeuticals HA Intensifier

2) Institut Esthederm Intensive Hyaluronic Eye Serum 

Esthederm’in göz çevresi için geliştirdiği bu serum ince çizgileri ve kırışıklıkları azaltmayı hedefliyor. Tüm yaşlara uygun bu göz kremi, ince çizgiler ve kırışıklığın önüne geçmeyi hedefliyor.

3) Skinceuticals Hydrating B5

Hyaluronik Asit’in yanı sıra B5 vitamini ile birlikte cildi daha yumuşak ve pürüzsüz göstermeye yardımcı serumdur. Cildin nem dengesini korumaya yarımcı olup; cilde canlılık ve ışıltı kazandırmaya ayrdımcıdır.

4) Lierac Hydragenist Serum

Cildin nemlenmesini ve ışıltılı bir görünüme kavuşmasını içeriğindeki hyaluronik asit ve vitaminlerle sağlamayı hedefleyen kompleks bir serumdur. İçeriğindeki hyaluronik asit'in yanı sıra kamelya yağı ile cildi derinlemesine besler.

5) MyChelle Ultra Hyaluronic Hydrating Serum

Hyaluronik Asit ve kolajen içeriğiyle nemlendirici bakı sunan serumdur. İçeriğinde GDO, sülfat, renklendirici yoktur.

Hyaluronik Asit Krem

Hyaluronik Asitin krem formunda da kullanımı oldukça fazladır. Pek çok dermokozmetik markanın ürünlerinde hyaluronik asit içeriğine rastlamak mümkündür. İçeriğinde yoğun hyaluronik asit olan 5 ürün:

1) Institut Esthederm Intensive Hyaluronic Krem 

Yoğun nemlendirmesinin yanı sıra cildin pürüzsüzleşmesine ve ince kırışıklıkların giderilmesine yardımcı olan Esrhederm’in en çok satan ürünlerinden biridir. Tüm yaşların kullanımına uygundur. 

2) Vichy Mineral 89

Tüm cilt tiplerine uygun yapısıyla ve içeriğinde hyaluronik asit’e ek, %89 vichy mineralli termal su ile ön plana çıkan ürün cildin güçlenmesinde ve yenilenmesinde rol alıyor. Vichy mineral 89 cildi nemlendirirken, cilt bariyerini de güçlendirerek, cildin daha dayanıklı olmasına yardımcı oluyor.

3) Institut Esthederm Intensive Hyaluronic Maske

Bir diğer ürün yine Esthederm’den. Aynı zamanda gece kremi olarakta kullanılan bilen maske, yoğun farklı formlarda Hyaluronic® i̇le yoğun nemlendirme vaat ediyor. Haftada 2 ya da 3 kez kullanıma uygun olan maske, gergin bir cilt yapısının da önüne geçmeyi hedefliyor.

4) Cerave Moisturising Krem

Son dönemde adından sıkça söz ettiren Cerave’nın nemlendirici kremi bir diğer Hyaluronik asit kremimiz. Kontrolü sanınım sistemi ile gün boyu nemlendirme yapan krem, komedojenik olmayan yapısıyla da dikkat çekiyor. Parfüm çermeyen yapısıyla tüm cilt tiplerine hitap ediyor.

5) Dr Murad Hydro Dynamic Ultimate Moisture

Son ürünümüz Dr Murad markasının yeni serisi olan Dr Murad Hydro serisinden. Hafif yapısı sayesinde ciltte kolayca emilen hyaluronik asit krem cildi dolgun ve güçlü görünmesine yardımcı oluyor. 

Tüm Hyaluronik Asit içerin serumlara ve kremlere aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz:

https://www.narecza.com/hyaluronik-asit-iceren-urunler

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmı