sadsad x
asdasd
Sıralama seçin
Görünüm: 3 4
Toplam 2 ürün görüntüleniyor.

Nefes Temizleyiciler

Nefes temizleyiciler; ağız içerinde koku yaratan temel sebepleri çözmeye ve bu dayanılmaz kokuya çözüm bulmaya yardım eden ürünler olarak tanımlanır.Ağız kokusu, günümüzde insanların en temel sorunlarından biridir. Her 4 kişiden 3 tanesinin ağız kokusu şikâyeti olduğunu dile getiren Mikrobiyoloji Doktoru Diş Hekimi Murat Aydın, Ülkemizde ağız kokusunun varlığının bilinmemekte olduğunu, yok farz edildiğini konu ile ilgili yazmış olduğu kitaplarda belirtmiştir. Bu da bize ülkemizde ağız kokusunun ciddi bir sorun oluşu hakkında yeterince bilinçlendirme olmamasından dolayı, insanların ağız kokusu ile yaşamaya alışmış halde olduklarını gösterir. Oysa ağız kokusu önemsenmeyecek bir konu değildir. Nefes temizleyiciler; ağızdan kaynaklanan ve kişinin başta kendi, ardından çevresini rahatsız eden kötü kokuları önlemeye çalışır.

En genel anlamda; ağız kokusunun fizyolojik ve patolojik olmak üzere, iki etkeni vardır. Fizyolojik etkenler; enzim içeren yiyecek(sarımsak, soğan) tüketimi, gün boyunca dilde ve damakta üreyen bakteriler, sigara ve tütün tüketimi yüzünden oluşurken, patolojik etkenler; diş ve diş eti rahatsızlıkları, solunum yolu enfeksiyonu, diyabet, böbrek yetmezliği gibi rahatsızlıklar sonucu ortaya çıkar. Ağız kokusunu, dişleri fırçalamak, nane ve tadındaki sakızlar, sprey, pastil almak kısa bir süreliğine perdeler. Ancak ağız kokusunu, bu etkenler tedavi etmez. Eğer ciddi anlamda ağız kokusu problemi çekmekteyseniz, doğru ürünü bulmakla çözüm yolunuza başlayabilirsiniz. Size sunduğumuz kategorideki nefes temizleyiciler tercih edebilir, deneyebilirsiniz.Nefes temizleyici bazı bitkiler vardır. Nefes temizleyicilerin içlerinde genelde bu bitkilerin özleri bulunur. Rezene, karanfil, adaçayı, kahve çekirdeği, nane, elma ve havuç, limon, maydanoz ve biberiye, baharatlar olmak üzere doğal nefes temizleyiciler, bitkiler sıralanabilir.

Sindirim sistemimizin başlangıç noktası olan ağız, temizliği ve bakımı ihmal edildiği takdirde oldukça fazla olumsuzluklara yol açabilmektedir. Bu durum sadece, sindirim sistemi bozuklukları ve temel ağız problemleri ile kalmaz. Eğer böyle düşünmüyor ve bu konuda yeterince özverili, dikkatli değilseniz, başta kalbiniz ve vücudunuzun diğer bölgeleri tehdit altında olabilir. Kötü kokulu nefes, ağız sağlığımızın eksik taraflarını gösterir. Sağlıklı ve bakımlı ağız ve diş sağlığına sahipsek ve vücudumuzun başka bir tarafından kaynaklanan bir sorun yok ise; ağız kokusu çekmemiz neredeyse imkânsızdır.Ağızda yer alan dişlerimiz, sindirim yolculuğumuzun ilk durağıdır. Diş yapılarının, işlevlerini sorunsuzca yerine getirebilmeleri için; başta en temel olarak düzenli periyotlarda fırçalayarak diş aralarında kalan besin atıklarının dişlere ve diş etlerine zarar vermesini önlemeliyiz. Diş aralarında kalan artık ve bakterilerin de ağız kokusuna yol açabileceğini unutmamalıyız.

Narecza WhatsApp Hattı x İletişime geçmek için hemen tıklayınız. 09:30-18:30 Tıklayınız
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.