x
sadsad x
asdasd
Marka Listesi
Tavsiye Edilenler
Yeni Ürünler
Rocs Sensitive Soft Hassa... Rocs Pro Brackets and Ort... Rocs Brackets & Ortho Pro... Rocs Junior 6-12 Yaş Diş ... Rocs Junior 6-12 Yaş Diş... Parodontax Extra Fresh Di... Listerine Total Care Zero... Listerine Hassasiyet İçin... Listerine Hassasiyet İçin... Listerine Zero 250 ml...
Sırala:
Sırala:

AĞIZ VE DİŞ SAĞLIĞI

Ağız ve diş sağlığının önemi hakkında ne kadar bilgi sahibisiniz? Sindirim sistemimizin başlangıç noktası olan ağız, temizliği ve bakımı ihmal edildiği takdirde oldukça fazla olumsuzluklara yol açabilmektedir. Bu durum sadece, sindirim sistemi bozuklukları ve temel ağız problemleri ile mi kalır sanıyorsunuz? Eğer öyle düşünüyor ve bu konuda yeterince özverili, dikkatli değilseniz, başta kalbiniz ve vücudunuzun diğer bölgeleri tehdit altında olabilir. Ağızda yer alan dişlerimiz, sindirim yolculuğumuzun ilk durağıdır. Diş yapılarının, işlevlerini sorunsuzca yerine getirebilmeleri için; başta en temel olarak düzenli periyotlarda fırçalayarak diş aralarında kalan besin atıklarının dişlere ve diş etlerine zarar vermesini önlemeliyiz. Yaşam kalitesinin çok önemli bir parçasını oluşturan ağız ve diş sağlığı aynı zamanda dışarıdan alınan takviyelere de ihtiyaç duyar. Beslenme ihtiyacı bunlardan en önemlisidir. A vitamini, D vitamini, C vitamini özellikle diş ve diş eti için oldukça faydalıdır.

 

Peki, ağız ve diş sağlığında sadece belirli rutinlerde fırçalamak, genel olarak ağzı temiz tutmak ne derece etkin ve yeterlidir?

 

Bildiğimiz gibi sindirim kanalının girişidir ağız. Ve bu girişteki olumsuzluklar, başta diş sağlığı olmak üzere, sindirimin ve vücudun diğer bölgeleri özellikle kalbin çalışma yapısının bozulmasına, negatif olarak etkilenmesine yol açmaktadır. Ağız, besinleri karşılayan ve sindirime hazırlayan bir organ olmasının yanı sıra, konuşma işlemini de yardımcı olur. Tat alma organı dil, çiğneme, yutma, konuşma gibi çok önemli yan görevleri taşımaktadır. Bedenimiz açısından böylesine önemli bir organımızı korumak ve temizliğini sağlamak için; öncelikle diş sağlığı ve ağız bakımı ünitelerine bağlı olarak, rutin kontrolleri yerine getirmemiz gerekiyor. Herhangi bir rahatsızlıkta, ilerlememesi için en azından yılda iki sefer diş hekimine muayene olunması önerilir.

 

Tabi sadece bununla kalmıyor. Günümüzde insanlar, değişen hayat telaşı ve koşturmadan pek fazla fırsatlarının olmadıklarını dile getirseler de; ağız ve diş sağlığını korumaya yönelik ürünler oldukça uygun ve pratiktir. Fakat sizin de bildiğiniz üzere; ihmal etmek yerine ve ileride daha büyük sorunlarla boğuşmak çok daha fazla zaman ayırmayı gerektirir, bu sebeple sağlığımızı kaybetmeden gün içinde kendimize bu vakti ayırmalıyız.

 

Peki, kullanabileceğimiz ürünleri neler oluşturmaktadır? Bunlardan birincisi şüphesiz diş bakımı için olmazsa olmaz fırçalama işlevidir.Diş fırçalama da dikkat edilmesi gereken işlemin doğru şekilde ve en az üç dakika yapılması gerektiğidir. Özellikle geceleri dişlerde bakterilerin çoğalmaması için mutlaka fırçalanmalıdır.Bir diğer yandan ağız sağlığı için; gün içerisinde en az bir sefer ağız çalkalanmalıdır. Ancak su ile çalkalama işlevi yetersiz kalacağından ve oluşan artıkların bakterilere dönüşmesini engelleyemeyeceğinden, ağız çalkalama solüsyonları ile gargara yapmak gerekmektedir. Bunların yanında ihtiyaç duyduğumuz bir ürün daha vardır ; diş ipi. Günde bir sefer bile diş aralarını, diş ipi ile temizlemek hem dişin yapısına uygun bir bakım metodudur. Hem de pratik olduğundan günün her diliminde, her yerde taşıyabileceğimiz olanağı bize sunar.

 

Nar Ecza size ağız ve diş sağlığınız için en kaliteli, dünyaca ünlü ürünleri sunmaktadır. Ağzınızı ferahlatırken, dil üzerindeki bakterileri yok etmeye, ağız kuruluğunu önlemeye yardımcı ağız gargaraları, ağız ve nefes kokularını önlemeye yardımcı bakım ürünleri, ağız içerisinde meydana gelen tahrişleri önlemeye yardımcı bantlar, güzel görünümlü bembeyaz dişler için diş beyazlatıcı ürünler, dil sıyırıcılar, protezler ve yardımcı ürünlerini bünyesinde barındıran bir çok markaya ağız ve diş sağlığı

Yukarı Çık
Narecza WhatsApp Hattı x İletişime geçmek için hemen tıklayınız. 09:30-18:30 Tıklayınız
T-Soft® e-ticaret sistemleriyle hazırlanmıştır.