Whatsapp Destek
%100 Orijinal Ürün
%100 Güvenli Ödeme
Yukarı
Krill Yağı Nedir? Faydaları Nelerdir?
07.02.2022

Krill Yağı Nedir? Faydaları Nelerdir?

Güçlü bir antioksidan olarak bilinen krill yağı elde edilişi ve etkileriyle son zamanlarda çok konuşuluyor. Özellikle omega 3 bakımından zengin olan madde balık yağından farklı bir yapıda olsa da yapı bakımından benzerlik gösteriyor. Siz de güçlü ve zinde bir vücut için alternatif olarak krill yağını tercih edebilirsiniz. Krill yağı deniz canlılarından elde edilen güçlü bir besin kaynağı olarak biliniyor. Denizdeki çoğu canlının besin kaynağı olan madde insan sağlığına etkileriyle de öne çıkıyor. Omega 3 takviyeleri arasında güçlü bir alternatif olan krill yağını gelin yakından inceleyelim.

Bu yazımızda size krill yağının yapısı ve faydalarından bahsedeceğiz. Konu hakkında bilgi sahibi olarak krill yağı takviyelerini değerlendirebilirsiniz. Krill yağı takviyeleri yetişkin ve çocuk kullanımına uygun gösteriyor. İster kendiniz için ister aileniz için bu ürünleri seçebilirsiniz. Cilt bakımından anne bebek bakımına sağlıklı yaşama dair tüm bilgiler için Narecza Bloğu ziyaret edin.

Krill Yağı Nedir?

Krill yağı kabuklu deniz canlılarından elde edilen omega 3 kaynağı bir maddedir. Antioksidan olarak konumlandırılan bu madde genellikle küçük ve kırmızı deniz canlılarından elde edilir. Antarktika gibi bölgelerde soğuk denizlerde yaşayan bu canlılar balina ve köpek balığı gibi devasa balıkların ana besin kaynağı olarak bilinir. Bu canlılar tükettiği alglerden aldığı besin değerleriyle birer omega 3 deposuna dönüşürler. Bu tip deniz canlılarından elde edilen madde EPA ve DHA yağı asitleri bakımından da zengindir. Balıkların zor hava şartlarında güçlü kalmasını sağlayan krill yağı maddesinin insan sağlığına da birçok güçlü etkileri mevcut. Siz de bu etkileri dikkate alarak ürünleri değerlendirebilirsiniz. Krill yağı mı balık yağı mı gibi sorulara cevap verecek olursak ikisinin de vücuda farklı etkileri olduğunu söyleyebiliriz. Her ne kadar iki madde de aynı değerleri taşısa da etki ve yapı bakımından farklılıklar mevcut. Ayrıca krill yağı astaksantin içeriğiyle de balık yağından farklılık gösterir. Krill yağı maddesini daha iyi tanımak için gelin biraz da faydalarından bahsedelim. Böylece ihtiyaçlarınıza göre ürün seçimi yapabilirsiniz.

Krill Oil

Krill Yağı Faydaları

Balık yağı ile benzerliğiyle bilinen krill yağının vücut ve beyin fonksiyonlarına dair birçok farklı etkisi bulunuyor. Onarıcı ve koruyucu olarak bilinen maddenin yararlarına göz atarak ürün seçimi yapabilirsiniz. Omega 3 deposu besinler arasında yer alan krill yağı ne işe yarar gibi soruların cevabını şu şekilde özetleyebiliriz:

 • Kolesterolü düzenler. Bununlar birlikte kalp sağlığını güçlendirir ve korur.
 • Hücre yenileme özelliğiyle yaşlanma belirtilerinin oluşmasını önler.
 • Kas ve kemik sisteminde görülen eklem ağrılarının giderilmesine yardımcı olur.
 • Kan dolaşımını hızlandırır ve damar sağlığını korur.
 • Oksidatif stres sonucunda oluşabilen depresyon sorunlarını önler.
 • Enerji üretimini destekleyerek yorgunluk ve halsizlik gibi problemlerin giderilmesini sağlar.
 • Göz sağlığını destekler.
 • Astaksantin içeriğiyle güçlü bir antioksidandır. Vücutta iltihaplanma ve ödem sorunlarının giderilmesine yardımcı olur.
 • Cilt sağlığını korur ve elastikiyetini artırır.

Krill yağı EPA ve DHA asidi içeriğinin yanı sıra farklı maddeleri de yapısında barındırıyor. Provitamin E, fosfolipid, flavonoid, vitamin A ve ALA gibi maddelerle zengin bir içeriğe sahip olan krill yağı ile yaşam kalitenizi artırabilirsiniz. Şimdi gelelim krill yağı takviyesi kullanımına. Krill yağı kullanımı vücut değerlerine farklılık gösterebilir. Uzman desteğiyle size uygun kullanım rutinini rahatlıkla bulabilirsiniz.

Krill Yağı Kullanımı

Güçlü bir antioksidan kaynağı olan krill yağının kullanımı aslında oldukça basit. Vücut yapısına göre belirleyeceğiniz rutini beslenme düzeninize göre ayarlamanız mümkün. Kahvaltı ve akşam yemeği gibi zamanlarda krill yağı tüketimine rahatlıkla yer verebilirsiniz. Krill yağı nasıl kullanılır gibi sorular için net bir cevap vermek oldukça güç. Fakat genel olarak bir kullanım rutininden bahsetmek mümkün. Krill yağı kullanımı hakkındaki bilgileri şu şekilde sıralayabiliriz:

 • Krill yağı takviyelerinde günlük doz olarak sunulan miktar 500 ila 1000 mg arasında değişiyor. Almanız gereken miktarı belirlemek için uzman tavsiyesine başvurabilirsiniz.
 • Uzmanlar krill yağının tok karnına tüketilmesi gerektiğini söylüyor. İster öğünleriniz sırasında ister yemekten sonra ürünleri kullanabilirsiniz.
 • Krill yağı düzenli kullanımda etki gösteriyor. Bunun için uzman tavsiyesiyle belirlediğiniz düzene uymaya özen gösterin.
 • Krill yağı içeren gıda takviyelerinin etkisini görebilmeniz için uzun zaman kullanmanız oldukça önemli. Vücut değerlerinize uygunluk gösteren ürünü en az 3 ay kullanabilirsiniz.
 • Krill yağı ne kadar süre kullanılmalı gibi sorularınıza net bir cevap bulmak için de uzman tavsiyesine başvurmayı unutmayın.

Krill Yağı

Krill yağı takviyeleri zengin içeriği ve güçlü etkileriyle diğer ürünler arasında dikkat çekiyor. Siz de yaşam kalitenizi artırmak için bu ürünleri değerlendirebilirsiniz. Vücut yapınıza ve ihtiyaçlarınıza uygun krill yağı takviyeleri için Narecza’yı ziyaret edebilirsiniz.

Blog Son Eklenenler
Makyaj Süngeri Nasıl Kullanılmalı ve Temizlenmeli?
Makyaj Süngeri Nasıl Kullanılmalı ve Temizlenmeli?

Cilt & Vücut Bakımı

Makyaj süngeri makyaj ürünlerini daha kolay ve homojen bir şekilde uygulamak için kullanılan bir araçtır.  Makyaj süngerleri özellikle fondöten pudra allık ve kapatıcı gibi ürünlerin uygulanmasında sıklıkla kullanılır. Bu sebeple üzerinde bakteri ve mikrp birikimi söz konusudur. Cildiniz için makyaj süngeri kullanımı ve temizliği yazımızın devamında...

Devamını Oku
14.11.2023
Kırışık Eller İçin En İyi Krem Çeşitleri Nelerdir?
Kırışık Eller İçin En İyi Krem Çeşitleri Nelerdir?

Cilt & Vücut Bakımı

Zarif, kendin emin çizgiler, yumuşak dokunuşlar ve pürüzsüz bir cilde sahip eller için basit bir bakım bile yeterli olabilir. Bu bakım içinde en büyük yeri kulkusuz kremler kaplıyor. Doğru krem için tüm detaylar yazımızın devamında...

Devamını Oku
14.11.2023
Yüz Masajı İle Gençliğe Bir Adım Daha Atın
Yüz Masajı İle Gençliğe Bir Adım Daha Atın

Cilt & Vücut Bakımı

Yüz masajı, yüz bölgesine uygulanan bir masaj türüdür. Bu masajın amacı, yüz kaslarını rahatlatmak, dolaşımı arttırmak ve genel olarak yüzün daha genç ve canlı görünmesini sağlamaktır. Yüz masajının uygulama yöntemleri ve püf noktaları yazımızın devamında...

Devamını Oku
04.10.2023
Gözaltı Şişliğini ve Morluğunu Gidermek İçin En Etkili Yöntemler
Gözaltı Şişliğini ve Morluğunu Gidermek İçin En Etkili Yöntemler

Cilt & Vücut Bakımı

Gözaltı şişliği ve morluğu herkesin yaşayabileceği yaygın bir sorundur. Stres, yorgunluk, uyku eksikliği, alerjiler ve hormonsal değişiklikler gibi birçok faktör, gözaltı şişliği ve morluğuna neden olabilir. Göz çevresi sorunları ve giderme yöntemleri yazımızın devamında...

Devamını Oku
04.10.2023
Yaz Aylarında Güneşten Yorulan Yüzler İçin Bakım Önerileri
Yaz Aylarında Güneşten Yorulan Yüzler İçin Bakım Önerileri

Cilt & Vücut Bakımı

Yaz aylarında güneşin cildimiz üzerindeki olumsuz etkilerinden kaçınmak önemlidir. Ancak tüm önlemlere rağmen cildimizde bazı yorgunluk ve yıpranma belirtileri görülebilir. Bu etkileri en aza indirecek ve gidermenize yardımcı bakım önerileri yazımızın devamında...

Devamını Oku
11.09.2023
Esmer Tenliler İçin Leke Bakımı
Esmer Tenliler İçin Leke Bakımı

Cilt & Vücut Bakımı

Esmer ciltler, güneş ışınlarına maruz kaldıklarında açık tenlilere göre daha az güneş yanığı yaşarlar, ancak güneş lekeleri oluşma riski daha yüksektir. esmer tenliler için güneş lekelerini giderici detaylar yazımızın devamında...

Devamını Oku
08.09.2023
Havuzda Yıpranan Saçlar İçin Etkili Bakım Nasıl Yapılır?
Havuzda Yıpranan Saçlar İçin Etkili Bakım Nasıl Yapılır?

Saç Bakım Tüyoları

Yazın girdiğiniz havuzun klorlu suyu, içerisindeki kimyasallar ve güneş ışınları, saçlarınızı yıpratabilir. Yıpranan saçlar, matlık, kırılma ve düzensizlik gibi sorunlara yol açabilir. Saçınızı eski canlılığına kavuşturmaya yardımcı bakım önerileri yazımızın devamında...

Devamını Oku
21.08.2023
Açık Tenlilerde Güneş Lekelerini Hızlı Geçirmek İçin En iyi Ürünler
Açık Tenlilerde Güneş Lekelerini Hızlı Geçirmek İçin En iyi Ürünler

Güzellik & Dermokozmetik

Açık tenlerde güneş lekeleri, UV ışınlarına maruz kalmaktan kaynaklanır ve ciltte renk açılmasına neden olur. Bu renk değişimlerini önlemenin ve önüne geçmenin yöntemleri tüm detayları ile yazımızın devamında...

Devamını Oku
21.08.2023
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.