Whatsapp Destek
%100 Orijinal Ürün
Güvenli Ödeme Garantisi
Yukarı
Cilt Bakımında Sık Yapılan 5 Hata
11.08.2020

Cilt Bakımında Sık Yapılan 5 Hata

Herkes, uyguladığı cilt bakımından en üst seviyede verim almak ister. Ancak bazen bakım uygulaması esnasında, unutulan veya konuyla ilgili eksik bilgi sahibi olmaktan kaynaklı yanlış yapılan noktalar olabilir. Sizler için, cilt bakımı kapsamında en sık yapılan beş hatayı listeledik:

 

1- Makyajla Uyumak

 Cilt Bakımı

Makyaj malzemelerinin cildinizde uzun süre durması, bazı çevresel kirletici maddelerin derinizden içeriye nüfuz etmesine sebep olur. Bu tarz bir stres durumu, ciltte DNA mutasyonları, kollajen doku azalması, akne oluşumu gibi sonuçlar doğurarak ilerleyen yıllarda erken yaşlanmaya yol açabilir. Bu gibi olumsuz sonuçlarla karşılaşmamak için, en geç yatmadan önce yüzünüzdeki makyajı güzelce temizleyin. Makyajınızı Bioderme makyaj temizleme suları ile yapabilirsiniz.

 

2- Güneş Kremi Kullanmamak

 Güneş Kremi

Güneş kremi; yalnızca güneş altında değil, her hava koşulunda kullanılması gereken bir üründür. Güneşten gelen zararlı UV ışınlarının, cilt üzerinde bırakacağı olumsuz etkiyi büyük ölçüde azaltır. UV ışınları, yüksek düzeyde maruz kalınması durumunda ciltte yanık, ileriki evrelerde kanser oluşumlarını tetikleyebilir. Ayrıca güneş, zararlı UV ışınlarını sürekli olarak dünya üzerine gönderir ve bu ışınlar çoğu ortamdan geçebilir. Yani siz siz olun, her gün gereken ölçüde güneş kremi kullanmayı ihmal etmeyin.

 

3- Cildi Doğru Temizlememek

 Temizleme jeli

Cildi doğru temizlemek, gün içerisinde ve gece uyurken ciltte oluşan zararlı atıklardan kurtulmak için son derece önemlidir. Bu aşamada kişisel hijyenin yanında, kendi cilt yapınıza uygun temizleyici ürünleri kullanmak atlanmamalıdır. Makyaj temizlendikten sonra cilt güzelce yıkanarak temizleyiciden arındırılması iyi olacaktır. Ayrıca gece yüzünüzü koyduğunuz yastık kılıflarını da en kötü şartta haftada bir yıkamanız veya değiştirmeniz, cilt temizliğinizi sağlamanız açısından size yarar sağlar.

 

4- Cilt Bakımı Yaparken Dekolte Bölgesini Atlamak

 

Cilt bakımı uygularken; bazen unutulduğundan, bazen de önemli görülmediğinden yüzün dışındaki cilt bölgelerine gereken önem verilmeyebilir. Yüz bölgesinin haricinde yine gün içinde dış etkenlere yüksek oranda maruz kalan dekolte bölgeleri ve boyun kısmının da bakıma tabi tutulması gereklidir. Dış etkenlerle temas halinde olan bu vücut bölgeleri de, gerekli bakım yapılmadığı zaman kırışıklıklar gibi çeşitli erken yaşlanma belirtileri verebilirler. Bu sebeple dekolte bölgelerine de önem verilmesi, cilt bakımınızın kusursuz olması konusunda gerekli bir adımdır.

 

5- Cilt Tipine ve Problemine Göre Ürün Kullanmamak

 Cilt Tİpi

Cilt bakımında yapılan en sık hatalardan biri de yanlış ürün kullanımı. Her ürün, her cilt tipine uygun olmayabilir, bu durumda kişiler kendi cilt tiplerine uygun ürünleri tercih etmelidirler. Örneğin yağlı ciltler için üretilen bir dermokozmetik ürünü kuru cilt yapısına sahip birinin kullanması, cilt bakımından istenilen verimin alınmasını engeller. Bu bakımdan kendi cilt tipinizi tespit ederek, size uygun ürünü seçmeniz en doğrusu olacaktır.

 

Öneri: Dermokozmetik ürün seçmeden önce, cilt bakımından beklediğiniz hedefleri belirleyin. Cildinizde hangi etkinin oluşmasını istiyorsunuz, buna karar verin. Daha sonra istediğiniz etki alanındaki ürünleri, cilt tipinize uygunluğuyla birlikte değerlendirerek kullanabilirsiniz.

Cildinize en uygun ürünleri aşağıdaki linkten seçebilirsiniz:

https://www.narecza.com/cilt-bakimi

Blog Son Eklenenler
Yaz Aylarında Güneşten Yorulan Yüzler İçin Bakım Önerileri
Yaz Aylarında Güneşten Yorulan Yüzler İçin Bakım Önerileri

Cilt & Vücut Bakımı

Yaz aylarında güneşin cildimiz üzerindeki olumsuz etkilerinden kaçınmak önemlidir. Ancak tüm önlemlere rağmen cildimizde bazı yorgunluk ve yıpranma belirtileri görülebilir. Bu etkileri en aza indirecek ve gidermenize yardımcı bakım önerileri yazımızın devamında...

Devamını Oku
11.09.2023
Esmer Tenliler İçin Leke Bakımı
Esmer Tenliler İçin Leke Bakımı

Cilt & Vücut Bakımı

Esmer ciltler, güneş ışınlarına maruz kaldıklarında açık tenlilere göre daha az güneş yanığı yaşarlar, ancak güneş lekeleri oluşma riski daha yüksektir. esmer tenliler için güneş lekelerini giderici detaylar yazımızın devamında...

Devamını Oku
08.09.2023
Havuzda Yıpranan Saçlar İçin Etkili Bakım Nasıl Yapılır?
Havuzda Yıpranan Saçlar İçin Etkili Bakım Nasıl Yapılır?

Saç Bakım Tüyoları

Yazın girdiğiniz havuzun klorlu suyu, içerisindeki kimyasallar ve güneş ışınları, saçlarınızı yıpratabilir. Yıpranan saçlar, matlık, kırılma ve düzensizlik gibi sorunlara yol açabilir. Saçınızı eski canlılığına kavuşturmaya yardımcı bakım önerileri yazımızın devamında...

Devamını Oku
21.08.2023
Açık Tenlilerde Güneş Lekelerini Hızlı Geçirmek İçin En iyi Ürünler
Açık Tenlilerde Güneş Lekelerini Hızlı Geçirmek İçin En iyi Ürünler

Güzellik & Dermokozmetik

Açık tenlerde güneş lekeleri, UV ışınlarına maruz kalmaktan kaynaklanır ve ciltte renk açılmasına neden olur. Bu renk değişimlerini önlemenin ve önüne geçmenin yöntemleri tüm detayları ile yazımızın devamında...

Devamını Oku
21.08.2023
Deniz Sonrası Etkili Saç Bakımı Nasıl Olmalıdır?
Deniz Sonrası Etkili Saç Bakımı Nasıl Olmalıdır?

Saç Bakım Tüyoları

Yazın gelmesi ile birlikte deniz sonrası saç bakımı rutinleri başladı.  Deniz sonrası etkili saç bakımı nasıl olmalıdır? Deniz suyu saçlara zarar verir mi merak edilenler yazımızın devamında.. 

Devamını Oku
06.07.2023
Bronzlaştırıcı Seçerken Nelere Dikkat Edilmelidir?
Bronzlaştırıcı Seçerken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Cilt & Vücut Bakımı

Bronzlaştırıcı seçerken nelere dikkat edilmelidir? Bronzlaştırıcı kullanmanın faydaları nelerdir merak edilenler yazımızın devamında!

Devamını Oku
06.07.2023
Peeling Ne Kadar Sıklıkla Yapılmalı?
Peeling Ne Kadar Sıklıkla Yapılmalı?

Cilt & Vücut Bakımı

Cildiniz için nasıl bir cilt bakım rutini tercih etmelisiniz? Peeling hakkında tüm merak edilenler yazımızın devamında.. 

Devamını Oku
03.05.2023
Saç İçin Hangi Vitamin Alınmalı?
Saç İçin Hangi Vitamin Alınmalı?

Saç Bakım Tüyoları

Hangi saç ürünü ne için kullanılır, en kaliteli ve en iyi saç bakım ürünleri hangileridir? Gelin, birlikte göz atalım.

Devamını Oku
03.05.2023
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.