sadsad x
asdasd

Biosteron Gıda Takviyesi Ürünleri

Görünüm: 3 4
Toplam 1 ürün görüntüleniyor.

Biosteron

Biosteron DHEA; hormonların dengelenmesini sağlayan bir takviyedir. DHEA; dehidroepiandrosteronun kısaltılmasıdır ve adrenalin bezleri tarafından üretilir. Dehidroepiandrosteron; kendi başına çok bir biyolojik etkiye sahip değildir. Fakat DHEA, testosteron ve östrojen dahil olmak üzere diğer hormonların üretilmesine yardımcı olur. Bu da onun güçlü bir etkiye sahip olmasını sağlamaktadır. Vücutta doğal olarak üretilen bu hormonun üretimi, 30 yaşından sonra azalmaya başlamaktadır.
DHEA kullanımının faydalarıyla ilgili birçok araştırma yapılmaktadır. Bunlardan bazıları hala kesin sonuçlar vermemektedir. Şimdiye kadar yapılan bazı araştırmalara göre DHEA, kadınlarda kemik yoğunluğunu arttırmaya yardım etmektedir. Özellikle yaşlı kadınlarda kemik yoğunluğunun azalması kemiklerin kolay kırılmasına neden olabilmektedir. Bu durumun önüne geçmeye yardımcı olabileceği gözlenmiştir. (Tüm çalışmalar olumlu sonuç vermemiştir.) Menepoz sürecine yakın kadınlarda yapılan bazı araştırmalar, depresyonu olan kadınların, bu hormonun depresyon olmayanlara göre daha yüksek olduğunu göstermiştir. DHEA düzeyleri ve depresyon arasındaki ilişki tamamen net olmasa da, araştırmacılar DHEA'yı takviye olarak almanın depresyon semptomlarını hafifletebileceğini düşünmektedir. Bu konuda da henüz net sonuçlar elde edilmemiştir. Bazı hastalarda kilo kaybına yardımcı olabileceği gözlenmiştir. Cinsel isteksizliği giderdiği gözlenmiştir. DHEA takviyeleri, kadınlarda libido ve doğurganlık dahil olmak üzere cinsel fonksiyonların iyileşmesine destek verebilir. Faydaları öncelikle cinsel fonksiyon bozukluğu olanlarda görülmüştür. HIV virüsünün çoğalmasını engellediği ve bağışıklık sistemini güçlendirdiği gözlenmiştir. Rahim ağzı kanserine karşı etkili olabileceği gözlenmiştir. Kas gücünü arttırmaya destek olabileceği gözlenmiştir. Ancak bu sonuçlar kesin ve net değildir. Bu nedenle Biosteron tarz bir takviye kullanmak istiyorsanız muhakkak bir doktora danışmanız ve doktor kontrolünde kullanmanız tavsiye edilmektedir.
Kadınlarda DHEA, testosteron hormonunda artışa neden olabilir. Bu da düzensiz adet dönemleri, yüz bölgesinde kıllanma, göğüslerin küçülmesi, kalınlaşan ses gibi durumlara neden olabilir. Erkeklerde DHEA kullanımı ise östrojen hormonunda artışa veya testosteron hormonunda düşüşe neden olabilir. Bu da göğüslerin büyümesi, testislerin küçülmesi, akne gibi sorunların oluşması, saç dökülmesi gibi durumlara neden olabilmektedir. Bu yan etkiler ile karşılaşma durumunu en aza indirgemek için doktor kontrolüyle alınması tavsiye edilmektedir.

Narecza WhatsApp Hattı x İletişime geçmek için hemen tıklayınız. 09:30-18:30 Tıklayınız
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.