Whatsapp Destek
%100 Orijinal Ürün
%100 Güvenli Ödeme
Yukarı
Filtre
Kategoriler
Seçilen Filtreler
{{ SELECTED.TEXT }} ×
{{ FILTERS.VARIANTS.TYPE1_NAME }}
{{ FILTERS.VARIANTS.TYPE2_NAME }}
Marka
Model
{{ FILTER.NAME }}
Fiyat

Magnezyum Sitrat Çeşitleri

Toplam 59 ürün bulunmaktadır.

Magnezyum Sitrat Nedir?

Magnezyum sitrat , vücut için gerekli olan magnezyum mineralinin sitrat formudur. Sitrat formu ise midede hızla çözülebilen, emilimi kolay bir bileşiktir. Bu da magnezyum sitratın vücut tarafından çok daha kolay kullanılabilir hale gelmesini sağlamaktadır. İyi bir magnezyum kaynağı olmasının yanı sıra, magnezyum sitrat, vücutta bir dizi hayati işleve de yardımcı olmaktadır. Bu nedenle pek çok kişi, günlük hayatın bir parçası olarak magnezyum sitrat takviyesi kullanmaktadır. Siz de bu takviyeye ihtiyaç duyuyorsanız, Narecza’nın sunduğu magnezyum sitrat takviyeleri içerisinden uygun seçimi yaparak, kullanmaya başlayabilirsiniz.

Magnezyum Sitrat Hangi Durumlarda Kullanılır?

Magnezyum, insan vücudu için oldukça gerekli bir mineraldir. Bu mineralin hızlı emilebilen formu olan magnezyum sitrat , şu durumlarda kullanılabilmektedir:

  1. Kas krampları: Magnezyum eksikliği, kas kramplarına neden olabilmektedir. Magnezyum sitrat, bu semptomları hafifletmek için kullanılabilmektedir.
  2. Kalp ritmi düzensizliği: Magnezyum, kalp ritminin düzenlenmesinde önemli bir rol oynamakta ve magnezyum sitrat, kalp işlevlerini desteklemek için sıkça tercih edilmektedir.
  3. Sindirim sorunları: Sindirim sisteminde yaşanan sorunlar, pek çok farklı sebeple ortaya çıkmış olabilir. Magnezyum sitrat, kabızlığı önlemek ve bağırsak hareketlerini düzenlemek için tercih edilebilmektedir.
  4. Kemik gelişimi: Magnezyum, kemik gelişiminin doğru bir şekilde ilerlemesine yardımcı olmakta ve magnezyum sitrat takviyesi , kemik sağlığını desteklemek için kullanılabilmektedir.

Magnezyum Sitrat Ne İşe Yarar?

  • Mineral Takviyesi: Magnezyum; enerji üretimi, protein oluşumu, kas ve sinir fonksiyonları, kan şekeri kontrolü ve kan basıncı düzenlenmesi gibi birçok önemli vücut işleminde kritik bir rol oynamaktadır. Ancak, bazı insanlar diyetlerinden yeterli magnezyum alamazlar. Bu durumda, magnezyum sitrat gibi bir mineral takviyesi gerekebilmektedir.
  • Kabızlık: Magnezyum sitrat, ayrıca bir osmotik laksatif olarak da işlev görmektedir. Bu mineral; biriken suyu çekerek, bağırsak hareketlerini yumuşatır ve kolaylaştırır. Bu özelliği, kronik kabızlık çekenlerin magnezyum sitrat kullanmasındaki temel sebeplerden birisidir.
  • Kolonoskopi: Magnezyum sitrat, kolonoskopi gibi prosedürlerden önce bağırsakları temizlemek için de kullanılabilmektedir.
  • Antiasit: Bazı durumlardan dolayı mide asidinin nötralize edilmesi gerektiğinde; magnezyum sitrat bu işlevi görmekte, mide yanması veya asidik reflü semptomlarını hafifletmekte üstün bir görev almaktadır.
  • Kalp: Düzenli magnezyum alımının, kalp ile ilgili sorunlar yaşama riskini azaltabileceği ve tansiyonu düşürebileceği düşünülmektedir.

Bununla birlikte, magnezyum sitratın herkes için uygun olmadığını unutmamak önemlidir. Özellikle böbrek rahatsızlıkları olan kişiler, bu tür bir takviye almadan önce mutlaka bir uzmanla görüşmelidir.

Magnezyum Sitrat Nasıl Kullanılmalı?

Magnezyum sitrat, oral bir takviye çeşididir ve genellikle bir bardak suyla birlikte alınmaktadır. İdeal doz ise kişinin yaşına, cinsiyetine ve genel durumuna bağlı olarak farklılıklar taşımaktadır. Önerilen günlük dozaj, genellikle takviye ambalajında belirtilmektedir. Ancak, size en uygun olan dozajı belirlemek için bir uzmana danışmak en doğru seçimdir. Gerekli bilgileri edindikten hemen sonra Narecza’yı ziyaret edebilir ve size uygun takviyeyi kolayca satın alabilirsiniz.

Magnezyum Sitrat Fiyatları

Magnezyum sitrat fiyat bilgisi, pek çok farklı etmene bağlı olarak belirlenmektedir. Seçtiğiniz ürünün içerdiği mineral miktarı, markası ve gramajı, fiyatların belirlenmesinde etkili olan durumlardır. Narecza, kaliteli magnezyum sitrat takviyelerini uygun fiyatlarla sunmaktadır. Online mağazayı ziyaret ederek magnezyum sitrat takviyenizi satın alabilir ve bugüne dek yaşadığınız çeşitli problemlerle vedalaşabilirsiniz.

 

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.