sadsad x
asdasd
Görünüm: 3 4
Toplam 3 ürün görüntüleniyor.

Splenda

İngiliz şirket Tate & Lyle ve Amerikalı şirket Johnson & Johnson tarafından yaratılan sakarin ( yapay tatlandırıcı) markasıdır. 1999 yılında markanın tanıtımı yapılmış ve Amerika Birleşik Devletleri’nde tatlandırıcı kategorisinde lider konuma gelmiştir. Londra Üniversitesinden araştırmacılar Tate & Lyle sukraloz adlı şeker kamışından elde edilen ve  şeker gibi  bir tadı olan fakat insan vücudu tarafından bir karbonhidrat gibi algılanmayarak sağlıklı bir şeker tadı veren, yeni nesil bir tatlandırıcıyı keşfettiler. Bu madde ile şekerin zararlarından uzak durarak şeker tadı alınabilen tatlandırıcı Splenda’yı üretmişlerdir. Tamamen kalorisiz bu tatlandırıcı İngiltere, Avrupa ve Amerika’da bir numaralı tatlandırıcı olmuştur ve bir çok bilimsel gıda komitesi tarafından güvenilirliği onaylanmıştır. Sukraloz en kapsamlı araştırması yapılmış ürünlerden biridir ve şimdi 80'den fazla ülkede satışı yapılmakta ve 4.000'den fazla ürünün içeriğinde kullanılmaktadır.
Sukralozun güvenliği ve faydası son 20 yıldır düzenli yapılan çalışmalarla kanıtlanmıştır. Gerçek şekerin kan şekeri ve diş sağlığı ile ilgili zararlarının göz önünde bulundurulması ile yapılan çalışmalarda sukralozun bilinen hiçbir yan etkisinin olmadığı kanıtlanmıştır ve şekerden sağlıkla zevk almak isteyen herkesin kullanımı için güvenlidir.Aslında şekerden yapılmış olmasına rağmen, Splenda Tatlandırıcı'daki tatlandırıcı madde olan sukraloz vücut tarafından karbonhidrat olarak algılanmaz ve metabolize edilmez ve kalorili değildir. Diyabet hastası insanlarda yiyeceklerin ve içeceklerin bazı aktivitelerle ve ilaçlarla dengelenmesi gerekir. Fazla ya da az yemek yemek diyabetlilerin kanındaki glikoz dengesini bozar ve yüksek ya da düşük kan şekerine neden olur. Yüksek kan şekeri oldukça tehlikeli bir durumdur, uzun vadede hastaların sağlıklarında daha fazla sorun yaşama riskini çoğaltır. Diyabet hastaları ve diğer diyabetsiz insanlarda yapılan çalışmalar, sukralozun insülin seviyesinde, diyet veya yemekten sonra kandaki glikoz artışında veya kanda uzun süreli glikoz kontrolünde etkili olmadığını göstermiştir. Bu sebeple sukraloz yapacağınız diyetin bir parçası olarak, diyabetliler tarafından da güvenle kullanılabilir. Sukraloz bu şekilde diyabetliler için az kalorili yiyecek ve içeceklerin artmasını sağlar. Bu şekilde diyabetliler de, lezzetli yiyecek ve içeceklerle, tatlıdan mahrum kalmadan sağlıkla diyet yapabilirler. Splenda ürünlerini genç, yaşlı, diyabetli veya diyabetsiz herkes kullanabilir. Splenda ürünleri tablet ve granül şeklindedir. Tabletler genel olarak içeçekler için kullanılırken, granüller yemeklerde, tatlılarda kullanılmak üzere üretilmiştir. Granüller ile özlediğiniz tatlı yiyeceklerden uzak kalmak zorunda kalmayacaksınız. Splenda granül pişirmeye uygun üretilmiştir.
Tamamen kalorisizdir. Şekerden yapılmıştır fakat şekerin zararlarını taşımaz. Splenda tatlandırıcı çok yönlü bir tatlandırıcıdır. Neredeyse  şeker kullanmak istediğiniz her yerde Splenda’yı kullanabilirsiniz. Çay, kahve, tatlı, yemekler, yoğurt ve başka ne isterseniz.Diğer tatlandırıcılardan farklı olarak Splenda yemekler ve pişirme için uygundur. Karbonhidrat diyetleri yapan kişiler, diyabetliler, her yaştan insanın kullanımı için uygundur.
Narecza WhatsApp Hattı x İletişime geçmek için hemen tıklayınız. 09:30-18:30 Tıklayınız
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.