sadsad x
asdasd
Görünüm: 3 4
Toplam 28 ürün görüntüleniyor.
1 2

Piz Buin

Prof. Dr. Franz Geizer İsviçre’de Piz Buin Dağı’na tırmandığı sırada güneşe maruz kalmıştır ve güneş yanığı olmuştur. Bu olayın ardından güzellik uzmanı eşi ile birlikte geliştirdikleri ilk güneş koruyucu ürün "The Gletsche Creme” i 1946 yılında üretirler. Fakat bu ürünün diğerlerinde bir farkı vardı, bu çalışma sırasında güneş koruma faktörünü (SPF) ilk kez bu çift bulmuştu. Ürün için Avusturya- İsviçre Apleri’nde testler yapıldı. Daha çok Prof.Dr. Franz Geizer’in dağda yaşadığı ciddi yanıklardan sonra dağcılara yönelik ürünler yapmaya başladılar. 1975 yılında artık bu alandan sıyrılarak yazın bronzlaşmak isterken ciddi yanıklara maruz kalan insanları da düşünerek ilk suya dayanıklı ürünü yarattılar. Yani artık Piz Buin dağda, denizde, şehirde yani güneşin olduğu her yerde insanların güneşin zevkini doyasıya çıkarmalarını sağlamıştır ve ürün daha da halka hitap ederek popülerleşmeye başladı.1989 yılında üretilen üründe güneş ışınlarını yansıtan mikro pigment filtreleri teknolojisini keşfettiler. Bu durum güneşe karşı yüksek koruma sağladı ve hassas cildi olan kişiler ve bebekler için güneşin zararlı ışınlarına karşı bir kalkan oluşturdular.
Ciltte kırış önleyici, elastikiyeti ve parlaklığı sağlayan E vitaminin bu etkisini fark eden Piz Buin yaratıcıları 1993’te yeni ürünlerine E vitaminini de ekleyerek, sadece güneş yanıklarından korunmayı değil aynı zamanda cildin doğal yapısının korunmasına yardımcı olmayı hedeflediler. Bu ürün aynı zamanda 3’lü koruma teknolojisi içeriyordu. İçeriğinde E vitamini haricinde güneşin UVA ve UVB ışınlarından koruyucu formüller de bulunuyordu. 2000’li yıllar ile birlikte Piz Buin markası daha çok sağlıklı ve kaliteli bronzlaşma adına ürünler yaratmaya başladı. Korumadan ödün vermeden sağlıklı, hızlı ve doğal bronzlaşmayı kolaylaştıran yenilikçi bir ürün serisi yarattılar. Yine bu yıllarda yeni bir ışın koruyucu olan Helioplex’i ürünlerine formalize ettiler. 2000’li yılların devamında marka tekrar cilt onarımı konusuna yoğunlaşmaya başladı. Özel olarak cildin esnek yapısıyla ilgili çalışmalar yapan marka, ürünlerine bu çalışmayı yansıttı. Cildin güneş etkisiyle esnekliğini yitirerek kırışmaya başlamasına, kurumasına güneşe maruz kalındığı süre engel olacak ürünler tasarladılar.
 
2010 yılıyla birlikte Piz Buin, 1940’lı yıllara geri döndü ve asıl çıkış noktası olan dağ, rüzgar ve soğuk yanıkları için çalışmalara başladı. "Cold Shield Complex”  isimli ürün ile dağcılar, motorcular, balıkçılar gibi yoğun soğuk, rüzgar ve yine de güneşe maruz kalan kişilere hitap etmiştir. 2013 ve son olarak 2015 yılıyla birlikte ıslak vücutlarda yoğun kalıcılık için ürünler yaratılıyor. Islak cilde doğrudan uygulanan, anında kuruyan, ağırlık ve tortu yapmayan, etkili koruma sağlayan, ciltte aydınlatıcı etki yapan, uzun süre kalıcı krem ve sprey ürünler yaratmışlardır. Bir kimyagerin ve güzellik uzmanı eşinin dehaları ile oluşmuş Piz Buin markası birçok ülkede olduğu gibi Türkiye’de de büyük ilgi görüyor. Yaz, kış soğuk, rüzgar , Piz Buin ile güneşten keyif almanıza engel olamayacak.

Devamını Göster

Narecza WhatsApp Hattı x İletişime geçmek için hemen tıklayınız. 09:30-18:30 Tıklayınız
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.