x
sadsad x
asdasd
Marka Listesi
Tavsiye Edilenler
Yeni Ürünler
Cosmed SD Plus Arındırıcı... Cosmed SD Plus Dengeleyic... Avene Cleanance Expert Ti... Jowae Balancing Mattifyin... Dr.Murad Rapid Relief Spo... TTO Acnex Krem 60 ml... Bionike Acnet Azelike 30 ... Janssen Cosmetics Oily Sk... Janssen Cosmetics Oily Sk... Ducray Keracnyl Serum 30 ...
Sırala:
1 2 3 .... 7 8 9
Cumlaude Lab
%25indirim 109,00 TL 81,75 TL
Skincode
%20indirim 427,00 TL 341,60 TL
Sırala:
1 2 3 .... 7 8 9

Sivilce Sorunları

Sivilce Sorunları halk dilinde akne olarak da bilinen cilt probleminidir. Ciltte bulunan yağ bezelerinin bir hastalığıdır. Yağ bezleri cilde özel bir madde salgılamaktadır. Bu madde yağ içermektedir ve cildi dış etkenlere karşı korumaktadır. Yağ bezlerinin kanallarının deri yüzeyine açılan kısımlarda fazlasıyla bir hücre artışı olduğu zaman kanallarda tıkanma meydana gelmektedir. Bu tıkanma Sivilce Sorunlarının gelişiminin başlangıç evresidir.  Sivilce Sorunları başı cilt yüzeyinin altında elverişli bir ortam bulunca iltihaplanarak gelişir ve ciltteki gözeneklerin içerisinde şişkinlik yapmaya başlar. Tüm Sivilce Sorunlarının başlangıç noktası aynı olduğu halde kişiler üzerinde farklı tepkiler verebilmektedir. Sivilce Sorunları kremlerinin düzgün kullanımı ve Sivilce Sorunlarının temiz bakımı ile bu gibi cilt problemleri, sivilceli dokular düzeltilebilir.

 

Sivilce Sorunları kremleri, akne kremleri olarak da bilinir, bu kremler;  sivilceleri iyileştirerek; yara izlerini azaltır. Aşırı yağ üretimini engeller. Gözenekleri arındırır ve tekrar sivilce oluşumunun önüne geçmeyi hedefler. Siyah ve beyaz noktaları azaltarak cildi yeniler. Sivilce Sorunları kremleri sivilceleri iyileştirerek, yara izlerini azaltır.. Sivilce Sorunları kremleri kaliteli ve güvenilir olmalıdır. Nar Ecza size dünyaca ünlü, kaliteli ve güvenilir markaları sunuyor. Sivilce Sorunları kremleri kategorisinden seçeceğiniz bir ürün ile artık sivilce ve Sivilce Sorunlarından kurtulmanın zamanı gelmedi mi?

Sivilce Sorunları neden oluşur?

Sivilce Sorunları çoğunluk olarak ergenlik öneminde ( 12-18) görülebilmektedir. Sivilce Sorunlarının en çok ergenlik döneminde çıkmasının sebebi çocukluktan gençliğe geçiş döneminde yaşanılan değişikliklerden dolayıdır.  Yağ bezlerinin daha çok sebum üretmesine fiziksel olgunluğu sağlayan hormonlar neden olmaktadır. Hem erkekte hem de bayanlarda her yaşta çıkabilmektedir.  Sivilce Sorunları oluşumunda sadece bir neden etkili değildir. Deride yaşayan Propionibacterium acnes isimli bütün insanların ciltlerinde yaygın olarak bulunan, cilt yüzeyinde ki gözeneklerden çıkan yağ asitleri ile beslenen, yavaş üreyen bu bakteri ile çoğalmaya başlarsa, Sivilce Sorunlarında aynı şekilde artmaya başlamaktadır. Hormonların Sivilce Sorunları üzerinde etkisi vardır.  Sivilce Sorunlarını kapatmak için kullanılan kozmetik ürünlerini kullanmak hastalığın artmasına neden olacağından dolayı sivilce artar. Çünkü sivilce üzerinde kullanılan kozmetik ürünleri deri gözeneğini kapatmaktadır. Bazı meslekler akneyi etkileyebilmektedir. Stres, psikolojik faktörler de aknenin oluşumunda etkisi olan unsurlardandır. Sivilce Sorunları en çok yüzde oluşmaktadır. Ancak boyun, çene, omuz, sırt, kollar, bacakların üst kısımları, kafa derisinde de görülebilmektedir.

 

Akne tiplerini sıralayacak olursak;

  • İltihapsız Akne
  • Kapalı Komedo ( beyaz başlı enfeksiyon) : derinin üzerinde, küçük beyaz şişkinlikler halinde görülmektedir. Tıkalı gözeneklerin cildin altında kalması ile oluşmaktadır.
  • Açık Komedo ( siyah başlı enfeksiyon) :  derinin altındaki kanallarda tıkanıklık genişleyerek deri yüzeyine baskı yapar ve derinin bu noktasının şişmesi  ile oluşmaktadır. Koyu renkte olmasının sebebi kirden kaynaklı değildir. Cildin melanin yerine koyu pigment üretmesinden kaynaklanmaktadır.
  • İltihaplı Akne
  • Papule:  derinin üzerinde küçük pembe ve sert şişkinlik olarak yumuşak iltihaplanma şeklinde görülmektedir. Dokunmaya karşı hassasiyet göstermektedirler.
  • Pustule: içerisinde iltihap ve cerahattan oluşan küçük yuvarlak oluşumlardır. Bu tür aknelerin ortaları beyaz ya da sarımtırak kenarları ise kırmızıdır.
  • Nodül- kistİçerisinde irin dolu iltihaptan oluşan çok ağrılı oluşumlardır. Nodül içeriği derin kist halinde sertleşir derin yaralar açar ve haftalarca ya da aylarca direnebilmektedir.
  • Akne ConglobataKalça arkasında gelişen ancak seyrek görülen aknenin ciddi bir şeklidir. Pustul ve nodüllere ilave olarak ortaya çıkmaktadır.
Yukarı Çık
Narecza WhatsApp Hattı x İletişime geçmek için hemen tıklayınız. 09:30-18:30 Tıklayınız
T-Soft® e-ticaret sistemleriyle hazırlanmıştır.