x
sadsad x
asdasd
Marka Listesi
Tavsiye Edilenler
Yeni Ürünler
Marc Anthony Coconut Milk... Marc Anthony Coconut Butt... Marc Anthony Strictly Cur... Marc Anthony Coconut Oil ... Marc Anthony Frizz Kerati... Marc Anthony Frizz Kerati... Marc Anthony Rejuvenating... Marc Anthony Rejuvenating... Marc Anthony Grow Long Su... Marc Anthony Grow Long Su...
Sırala:
Sırala:
Saç Kremleri
Saç kremleri, saçın yapısını etkileyerek arzu edilen saçın durumunu düzeltmeye yardımcı olan ürünlerdir Saç kremlerini nemlendiriciler, tamir ediciler, asitlendiriciler, dolaşıklık gidericileri, ısı koruyucuları, parlatıcılar olmak üzere 5 ana grupta toplamak gerekmektedir. Saç kremleri deforme olmuş saçların kalitesini en üst seviyeye çıkarmaktadır. Saçların genel olarak yıpranmasına karşılık, onları şampuandan sonra ele alarak, eski parlaklığını sağlama,tararken dolaşmasını engelleme, elektriklenmesinin önüne geçme ve canlandırma işlemlerini uygularlar. Saç kremleri, saça şampuan uygulandıktan sonraki aşamada devreye girer. Öncelikle mutlaka şampuanla yıkanmalı ve iyice durulanmalıdır. Saç kremi işlemi uygulandıktan sonra ürününe göre değişen yıkama durulama yapılmalı, şayet istenmiyorsa da saçlar iyice kurutularak parlaklığı ön plana çıkarılmalıdır. Saç kremleri kategorisinde bulacağınız çok sayıda ürün ile bu soruların cevabını bulmanız artık zor değil. Loreal, Brezilian Keratin, Moraccan, Dermokil, Revigen, Revita, Tresan gibi çok sayıda dünyaca ünlü marka ile saçlarınız ilk günkü sağlığına, doğallığına ve canlılığına kavuşacak.
Nemlendiriciler grubundaki ürünler içerdikleri humektan maddeler sayesinde nem tutucu olarak görev almaktadırlar. Bu tip ürünlerin protein içermeleri gerekmemektedir. Tamir ediciler grubundaki ürünler protein içerirler Saç proteini olan hidrolize uğramış keratin içerdiklerinden dolayı tamir edicilerin saçı kuvvetlendirmesi beklenir. Asitlendiriciler;grubundaki ürünler saç üzerine asitli ortamların uygulanması kütikül tabakasının kapanmasına ve saçta parlak bir görünmesini sağlarlar. Çok eskilerden beri saç yıkanırken son yıkma suyunun sirke veya asitli maddelerinin katılmasının sebebi bu amaçla uygulanmaktaydı.Günümüzde ki pH değeri 2 5-3 5 olan saç kremleri bu amaçla kullanılırlar. Dolaşıklık gidericiler, pH''ları genelde 2 5-3 5''dur. Saçların kütikül kısımlarını kapatarak dolaşmaların oluşumuna engel olur Isı koruyucuları, saç ısıdan etkilenen bir yapıya sahip olduğu için ısı veren şekillendiricilerin saçlara vereceği zararı azaltmak için kullanılmaktadırlar. Isıyı emme özelliği olan polimerler bu sayede saç tellerini kaplayarak saçları ısıdan korurlar Parlatıcılar grubu ürünleri kozmetik ürünlerdir Çoğunlukla silikon gibi ürün içerirler Dimetikone veya siklometikon kullanılan maddelerin en fazlasıdır Az miktarlarda bu maddelerin kullanılması saçların, ışık yansıtma özelliğini arttırmaktadır. Bu tip ürünler kıvırcıklaşmayı ve elektriklenmeyi engellemekte de kullanılırlar Ayrıca bu ürünler UV''ye karşı saçı korumaktadırlar.
Saç kırılmalarını önlemede, saçın parlaklığı için saç kremi kullanmak büyük ölçüde önem taşımaktadır. Ayrıca şampuan sonrasında kullanılan saç kremleri saçların kolayca açılmasına yarımcı olarak, saçların dolaşmasını önlemektedirler ve saç tellerinin gücünü arttırmaktadırlar.
Yukarı Çık
Narecza WhatsApp Hattı x İletişime geçmek için hemen tıklayınız. 09:30-18:30 Tıklayınız
T-Soft® e-ticaret sistemleriyle hazırlanmıştır.