x
Marka Listesi
Tavsiye Edilenler
Sırala:
Sırala:

Besin Takviyeleri

Besin takviyeleri, karbonhidratlar, protein, yağ, vitamin ve mineralleri içersinde bulunduran sağlıklı bir yaşamın temel bileşenleridir. Besin takviyeleri, belirli miktarlarda besin ögelerini bünyelerinde bulunduran akışkan formda veya kapsül şeklinde bulunan; vitamin, mineral veya bazı bitki özlerini içerebilen destekleyiciler olarak tanımlanır. Sıklıkla gündeme gelen ve tercih edilen besin takviyeleri arasında vitaminler başta olmak üzere, bitkisel ürünler, muttivitamin formüller, spesifik takviyelerdir.

 

Besin takviyeleri tek başına yeterli olmamaktadır. Bunun la beraber alınması gereken doğal yollu gıdalar çok önemlidir. Şayet düzensiz beslenme alışkanlığınız var ise; besin takviyesinin vücutta emilimi ve işleyişi kolay olmaz. Menopoz dönemindeki kadınlar, gebelik ve emzirme içersinde bulunanlar, menstrüel kanaması olanlar ve kansızlık sorunu çekenler, yeterince güneşten ve sağlıklı gıdalardan faydalanamayanlar, yoğun iş temposunda çalışanlar besin destekleyicileri tercih ederler.

Besin takviyeleri zararlı mıdır?

Besin takviyeleri, vücudun içersinde bulunan ve gıdalardan enzimleşen çeşitli vitamin, mineral, karbonhidratlardan oluşur. Bu oluşumda, vücudun karşılayamadığı, tamamlanmaya çalışılan gıda alımlarının yetersizliğinden ötürü destekleyici olma özelliğini karşılar. Bu süreç içersinde kullanılan besin takviyeleri, mutlaka bilinçli alınmalıdır.Bu yaş, cinsiyet, vücut ısısı, yakma hızı ile doğrudan orantılıdır. Fazla yükleme yapmak, tehlikeli sonuçlanacağı gibi, az yüklemede ise, oldukça etkisiz kalan sonuçlar elde edilir. Besin destekleyicileri bireyler kullanırken; çok dikkatli olmalı ve kişinin kendi sistemini keşfederek, ihtiyacı oranında alınmalıdır.

 

Besin takviyeleri bünyesinde kalsiyum ve b12 vitaminleri bulundurduklarından ötürü, et tüketmeyen vejetaryen kişilerin tercih sebebidir. Hekimler bazı hastalık durumlarında besin destekleyicileri verebilirler. Hastaların hastalık süreçlerinde vücut sistemlerindeki bozulan emilimi sağlamaları gerekmektedir.

 

Narecza ; hiçbir şekilde tıbbi öneri ve tavsiye sunmaz. Bütün gıda takviyeleri sağlık bakanlığını onaylıdır. Besin takviyeleri grubundan satın almadan evvel; rahatsızlığınız var ise; mutlaka bir hekime danışmalısınız.

 

Bilinçli seçimler yapmalı ve ürünün içeriğini dikkatlice okumak gerekmektedir. Besin takviyeleri kullananların yaptıkları en büyük hatalardan biri hiç hasta olmayacakları düşüncelerinin var olmasıdır. Bu kişilerin muhakkak ürün kullanımında kontrollü olmaları önemlidir. Sağlık kuruluşu ya da hekim ve beslenme uzmanlarından bu konuda yardım almaları gerekmektedir.Daha çok bilindik ve güvenilir markaları tercih etmelisiniz.

Yukarı Çık
T-Soft® e-ticaret sistemleriyle hazırlanmıştır.