x
sadsad x
asdasd
Marka Listesi
Sırala:
1 2 3
Dead Sea
Sırala:
1 2 3

DEAD SEA

Dead Sea’nin, türlü dillerde ve mitolojilerde karşılığı Lut Gölü’dür. Lut Gölü Akdeniz karasının yüzeyinden yaklaşık 400 metre daha alçakta olup gölün en derin yeri de 400 metre olduğundan buna göre gölün tabanı Akdeniz'in yüzeyinden 800 metre alçaktadır. Halbuki dünyada deniz yüzeyinden daha aşağıda olan çevrelerde alçaklık ancak 100 metre kadardır. Bu durum Lut Gölü’nün diğer göllere göre çok daha sığ olduğunun göstergesidir. Lut Gölü’nün bir diğer özelliği de suyunda bulunan aşırı tuz miktarıdır. Gölün suyundaki tuz oranı %30’dur yani neredeyse diğer göllerin 10 katı fazla tuz yoğunluğuna sahiptir.

Bu durumda Lut Gölü’nde kimsenin batması veya boğulması mümkün değildir. Fakat bu tuz yoğunluğunun boğulmaları engellemesi hariç bir faydası da içinde bulundurduğu minerallerle cilt bakımı yapıyor olmasıdır. Lut Gölü yani Dead Sea’nin jeolojik termo mineral katmanları mineraller yönünden oldukça zengindir bu durum Lut Gölü’nün alüvyonlar ile kaplı siyah çamur olarak da bilinen mineral çamurunu şifalı doğal bir kozmetik ürününe dönüştürmüştür. Suyun içinden katmanlaşmış bu yoğun alüvyonlu siyah çamur, yüzyıllardır şifa ve güzellik için kullanılan bu birikmiş termo mineraller, Lut Gölü’nü yani Dead Sea’yi mineral açısından zengin alüvyonlu siyah çamur içeriği ve özel kombinasyonu ile dünyada eşi benzeri olmayan bir yer olma özelliğine taşımıştır.

Yüzyıllar önce Romalılar bu durumu fark etmiş ve sadece gölün suyunu ve siyah çamurunu kullanmakla kalmamış gölün üstünde büyüyen bitkileri de güzellik ve şifa edinmek için kullanmışlardır. Bu yüzyılların şifa ve güzellik deposu olan siyah çamur ve mineralli sular Dead Sea ürünleri için büyük bir ilham kaynağı olmuş, ürünlere hem içeriğini hem de adını vermiştir. 2011 yılında T&K Dış Ticaret Firması ile desteklenerek bünyenin bir markası olmuş Ölü Deniz Ürünleri (Dead Sea) bugün barındırdığı, tuz mineralleri, çamuru, potas, borm gibi doğal kimyasalların çıkarıldığı büyük bir sanayi haline dönüşmüştür.

Özellikle cilt için son derece yararlı kozmetik içeriği sayesinde, selülit tedavisi, sıkılaştırıcı özelliği ile tüm cilt ve göz çevresi kırışıklıklarında çok etkili, nemlendirici ve güneş koruyucu süt ve kremleri ile çok zengin bir ürün yelpazesine sahiptir. Dead Sea ürünleri %100 doğal mineraller içermekte olup güvenle kullanabileceğiniz bir üründür. Ölü deniz ürünleri içerdiği doğal minerallerle oluşmuş formülleri ile cilt bakımında kusursuz sonuçlar almanızı sağlayacak ürünler üretir ve cildinize Lut Gölü’nün binlerce yıllık güzellik sırrını bahşeder.

  • Dead Sea Yüz Çamur Maskesi,
  • Dead Sea Siyah Çamur Vücut Maskesi,
  • Dead Sea Mineral Vücut Scrub Tuzu,
  • Dead Sea Nemlendirici Sıkılaştırıcı Göz Çevresi Kremi,
  • Dead Sea Tazeleyici Yüz Toniği,
  • Dead Sea Doğal Cilt Açıcı Krem,
  • Dead Sea Tuz Sabunu,
  • Dead Sea Kırışık Önleyici Pürüzsüzleştirici Krem,
  • Dead Sea Anti-Selülit ve Sıkılaştırıcı Çamur,
  • Dead Sea Naturel Mineral Banyo Tuzu gibi ürünler Dead Sea markasının en önemli ürünleri arasındadır.

Devamını Göster

Yukarı Çık
Narecza WhatsApp Hattı x İletişime geçmek için hemen tıklayınız. 09:30-18:30 Tıklayınız
T-Soft® e-ticaret sistemleriyle hazırlanmıştır.