x
sadsad x
asdasd
Marka Listesi
Tavsiye Edilenler
Yeni Ürünler
Babe Ekstra Yumuşak Şampu... Ducray Kelual Ds Şampuan ... Marc Anthony Coconut Milk... Marc Anthony Coconut Butt... Marc Anthony Coconut Oil ... Marc Anthony Refreshing C... Marc Anthony Frizz Kerati... Marc Anthony Rejuvenating... Marc Anthony Grow Long Su... Marc Anthony Nourishing A...
Sırala:
Sırala:

Şampuanlar

Şampuan 1920’li yıllarda Sir Alusandro Benett tarafından üretilen, Türkiye’ye 1950’li yılların başında giren ilk zamanlar sıvı halde değil, toz şeklinde küçük paketlerin içinde satılan saçtaki kiri, yağı, çevreden bulaşan tozları, kepekleri su yardımı ile saçtan ayırarak saçın temizlenmesini sağlayan bir maddedir. Şampuanlar, türlerinin normal, kepeğe karşı, kuru saçlar ve yağlı saçlar gibi grupları mevcuttur.

Şampuanlar, kullanırken kuaförünüz veya güzellik bakım uzmanınız yardımı ile hangi tür cilt tipine sahip olduğunuzu öğrenmeniz gerekmektedir. Yani şampuanlar kategorisinde seçim çok önemli bir unsurdur. İyi bir şampuan saç derisinde biriken yağı yok ederek, saç derisine zarar vermeyecek kadar hassas olmak durumundadır. Saçlarda tüm vücut gibi masajı hak etmektedir. Saç derisine yapılan masaj kan dolaşımının hızlanmasına yardımcı olur, saç diplerinde bulunan gözenekleri açar ve kasların rahatlamasına yardımcı olmaktadır. Masaj yaparken tırnaklarınız ile değil parmak uçlarınız ile masaj yapmaya özen göstermelisiniz. Tırnaklar ile yapılan masaj saç diplerinizi çizerek yara olmasını sağlar. İyi bir beslenme de saçlar üzerinde çok büyük bir etkiye sahiptir. Saçı yıkarken şampuan kullanılmalıdır. Bazik özelliği olan şampuanlar saça zarar vererek saçı kurutacağından dolayı saç için kesinlikle tavsiye edilmemektedir. Saç ne kadar kirli ise şampuanlar o kadar az köpürmektedir. Eğer su kireçli ve sert ise biraz daha fazla şampuan kullanmak gerekmektedir. Şampuan uygulamasından sonra saçlara parlaklık verebilmek adına diplerden uçlara doğru soğuk su uygulanmalıdır. İyi bir şampuan saça parlaklık vermelidir. Saça kolay yayılarak kolay durulanmalıdır.

Şampuanların saçlarınızı en iyi şekilde korumalı, hacmini ve şekil kalıcılığını arttırması, parlaklığını ve canlılığını koruması, kepek oluşumunu engellemesi, saçı ağırlaştırmaması, saçın yağ dengesini korumasına yardımcı olmalıdır. İyi bir şampuan nasıl olmalıdır sorusu uzmanlara yöneltildiğinde uzmanlar öncelikli olarak şampuanların kaliteli ve güvenilir olmasını iletiyorlar.

Yukarı Çık
Narecza WhatsApp Hattı x İletişime geçmek için hemen tıklayınız. 09:30-18:30 Tıklayınız
T-Soft® e-ticaret sistemleriyle hazırlanmıştır.