x
sadsad x
asdasd
Marka Listesi
Tavsiye Edilenler
Yeni Ürünler
Rocs Sensitive Soft Hassa... Rocs Pro Brackets and Ort... Jack and Jill Bio Toothbr... Jack and Jill Buzzy Brush... Jack And Jill Kids Diş Fı... Jack and Jill Kids Diş Fı... Jack and Jill Kids Diş Fı... Jack and Jill Kids Siliko... Jack and Jill Kids Siliko... Jack and Jill Kids Siliko...
Sırala:
1 2 3 4 5 6
Sırala:
1 2 3 4 5 6

Diş Fırçası

Diş fırçasının ağız sağlığındaki önemi; bundan çok eski zamanlara kadar uzanır. Ve insanlar; o dönemlerde bile ağız temizliği için önlemler almışlardır. Bunlardan; kuşkusuz ilk akla gelen, dişleri olağan bir cisim yardımı ile fırçalama yöntemi olmuştur. Bu fırçalama, günümüzde uygulanmakta olan modern oluşumunun çok gerisinde gelişmiştir. Bu gelişme; insanların çevrelerine olan uyumları ile kabileler arası, topraklar arası farklılıklar göstermiştir. Örneğin; Eski Mısır’ da MÖ 3000 yılında kalem boyunda ağaç dalları kullanılması, Roma'da ise diş fırçalarının doğal maddelerden yapılan kürdanlardan oluşması ve İslam dünyasında Misvak ağacının dalları ile diş fırçaları yapılması örnek verilebilir. Diş Fırçası (Sadece eski dönemler wikipedia dan alınmıştır.)

Diş Fırçasının Genel Özellikleri

Dişleri korumanın en etkili yolu; düzenli ve sürekli periyotlarla fırçalanarak temizlenmesinden geçmektedir. Dişlerin fırçalanması yerlerin ovulup fırçalanmasına benzemez.” Dr. Mark Harris’in bu sözü; dişlerin büyük bir özenle temizlenmesinin altını çiziyor. Dişler, insanlara ömür boyu hizmet etmektedir. Bu sebeple; ağız ve diş sağlığında doğru diş fırçasında karar kılmak çok önemlidir. Her şeyden önemlisi diş fırçasının da bir bakımını olduğunu gözden kaçırmamalıyız. Aylarca hatta bir yıl süresince aynı diş fırçasını kullanmak doğru değildir. Fırçamızı 3 ayda bir değiştirmeliyiz.Fırçamızı belirli aralıklarda mutlaka değiştirmeliyiz. Eğer temizliğini ihmal ediyorsak, tam anlamda dişlerimizi temizlediğimiz söylenemez. Çünkü yıpranmış bir diş fırçası istenilen temizliği sağlamayacaktır. Diş fırçalama işlemini günde iki kere özellikle gece yatmadan önce tekrarlamak gerekir. Fırçalarken gereken hassasiyeti gösterebilmek içinse; fırçanızı iyi seçmeniz ve diş fırça temizliğinize dikkat etmeniz gerekir.

Çocuklar için nasıl bir diş fırçası tercih edilmelidir?

Çocukların ağız yapısı oldukça hassastır. Bu hassasiyet, gerek yeni oluşan süt dişlerinden gerekse damaklarının inceliğinden kaynaklanır. Çocuğun ağız ölçülerine uygun, dişlerine zarar vermeyecek bir fırça tercih edilmelidir. Ve önemlisi de 6 ayda bir düzenli olarak diş fırçası değiştirilmelidir. Unutulmamalıdır ki küçük yaşlarda edinilen alışkanlıklar ileri yaşlarda da devam eder bu bakımdan ebeveynlerin çocuklarını diş fırçalama konusunda yönlendirmesi gerekmektedir.

Yukarı Çık
Narecza WhatsApp Hattı x İletişime geçmek için hemen tıklayınız. 09:30-18:30 Tıklayınız
T-Soft® e-ticaret sistemleriyle hazırlanmıştır.