sadsad x
asdasd
Saç Dökülmesine Karşı En İyi 5 Şampuan!

Saç Dökülmesine Karşı En İyi 5 Şampuan!

11 Şubat 2020

Saç dökülmesi oldukça sinir bozucu bir problemdir. Hem erkeklerde, hem de kadınlarda görülmektedir. Başta genetik faktörler olmak üzere, saç dökülmesinin birçok nedeni vardır. Saç derisinde yeni saç oluşumu, günümüz teknolojisi ile mümkün görünmese de, saç dökülmesini yavaşlatmak ve durdurmak mümkündür.  Piyasada dökülmeyi engellediğini veya geciktirdiğini vaat eden onlarca ürün mevcuttur. Fakat hangisinin size uygun olduğunu öğrenmek için dikkat etmeniz gereken bazı hususlar vardır.

Şampuan almadan önce aklınızda bulundurmanız gereken bazı noktalar önemlidir. Eğer saçlarınıza iyi gelmişse, şampuanınızı değiştirmeyin. Satın almadan önce kullanıcı yorumlarını ve inceleme yazılarını okuyun. Piyasada saç dökülmesini durdurduğunu iddia eden çoğu ürün, yılan yağı içeriğinden öteye gidememektedir. Bu yüzden dermatologlar tarafından onaylanmış, klinik olarak test edilmiş ürünleri tercih edin.

Saç Dökülmesine Karşı Şampuanlarda Olması Gereken İçerikler Nelerdir?

Saç dökülmesine karşı şampuan almadan önce, içeriğinde neler olması gerektiğini bilmek çok önemlidir. Olmazsa olmaz etken maddelerin başında ketokonazol gelmektedir. Ketokonazol, erkeklerde saç dökülmesinin en başlıca nedeni olan folikül DHT duyarlılığına karşı koruma sağlar. Ve unutmayın ki; en azından ketokonazol içermeyen hiçbir saç şampuanı, dökülmeye karşı korumaz.

Kullandığınız şampuan ne olursa olsun, içeriğinde ketokonazol, kafein, biotin ve cüce palmiye özlerinin bulunduğuna dikkat edin. Bu dört maddenin, sağlıklı saç büyümesi için olumlu etkiler yarattıkları kanıtlanmıştır. Araştırmacılar, yüzde 2 oranında ketokonazol ve minoksidil karışımının, saç büyümesini teşvik ettiğini kanıtlamışlardır. Bununla birlikte, yapılan çalışmalarda kafeinin, erkelerde saç üretimini bastıran testesteron hormonunun etkilerini azalttığı gözlemlenmiştir. Ayrıca kafein, keratin büyümesini teşvik ederek, saçların hızla uzamasını sağlamaktadır.

 

Biotinin yararları ise, saç kaybında çinko ve biyotin eksikliğinin ne kadar önemli olduğu anlaşıldığında ortaya çıkmıştır.Biyojen B7 olarak da bilinen biotin,  vücutta yağ asitleri, glikoz ve bazı amino asitlerin sentezlenmesi gibi önemli görevler üstlenmektedir. Saç ve tırnakların güçlenmesine yardımcı olmaktadır.

Cüce Palmiye ise, Amerikan yerlileri tarafından yüzlerce yıldır tedavi amaçlı kullanılmaktadır. Cüce Palmiye meyveleri, saç dökülmesine karşı etkili bir koruma sağlamaktadır. Meyvelerin özü, DHT duyarlılığını bloke ederek, saç dökülmesini yavaşlatma özelliğine sahiptir.

Yazımızın devamında, saç dökülmesine karşı en iyi 5 şampuanı sizler için inceleyeceğiz. Sizlere fikir vermesi için, bu ürünlere birlikte göz atalım:

1- Vichy Dercos

Saç dökülmesi ile etkili bir şekilde mücadele etmenize yardımcı olan Vichy Dercos serisi, on yıllık bir klinik çalışma sonrası geliştirilen aminexil içerikleri ile her saç tipinin ihtiyacına cevap vermektedir. Energisant şampuan, Aminexil Clinical 5 saç bakım serumu ve Energisant saç kremi ile komple bir bakım sunan Vichy Dercos serisi, saç derisinden başlayarak, saç ucuna kadar besleyici bir bakım sunmaktadır. Dermatologlar tarafından tanımlanarak onaylanmış aktif içeriklere sahip olan Vichy Dercos, saç büyümesini teşvik ederek, saçların sağlıklı bir şekilde uzamasına yardımcı olmaktadır.

Vichy Dercos

2-Ultrax Labs Hair Surge

2016 yılında, saç büyümesini teşvik eden en iyi şampuan seçilen ürün, kafein içeriği ile hem erkeklerde hem de kadınlarda etkili bir bakım sağlamaktadır. Yıkandıktan sonra etkisi kaybolan sıradan şampuanlara nazaran, aktif içerikleri ile uzun süren bir bakım sunmaktadır. Aktif maddeler, saç derisinde uzunca bir süre kalarak, saç büyümesini teşvik etmektedir.

Ultrax Labs Hair Surge

3- Lipogaine Big 5 All Natural Shampoo

İsmini içerdiği biotin, kafein, argan yağı, hint yağı ve cüce palmiye meyvesi özleri ile 5 temel bileşenden alan LipogaineBig 5, incelmeyi ve kırılmayı önler, saçların daha sağlıklı büyümesine katkıda bulunur. Tamamen organik olan formülü, biberiye yağı, hindistan cevizi yağı, jojoba yağı, yeşil çay ve sedir ağacı yağı gibi doğal bileşenlerden içermektedir.

Lipogaine Big 5 All Natural Shampoo

4- Alpecin Caffeine Shampo

Saç dökülmesine karşı etkili bir bakım sunan kafein içeriği ile Alpecin Caffein Shampoo, DHT duyarlılığını bloke ederek, dökülmeyi azaltmaktadır. Formülündeki aktif bileşenler sayesinde, saçlara hacim ve güç veren ürün, sağlıklı saç büyümesine yardımcı olmaktadır. Saç derisi tarafından kolayca emilen kafein, saç folikülünü kökten uca kaplar ve besler.

Alpecin Caffeine Shampoo

5- Nizoral

Saç derisinde oluşan ve saç dökülmesine yol açan kepek gibi problemleri yok ederek, sağlıklı bir saç derisi elde etmenizi sağlamaktadır. Ketokonazol içeriği ile, saç dökülmesini azaltır. Nizoral şampuan, saç derisini temizlemekte, anti fungal özelliğiyle kepeğe karşı savaşmakta ve androjen reseptörlerini bloke ederek, saç dökülmesini engellemektedir.

Nizoral

Aynı zamanda tüm saç dökülmesine karşı ürünleri https://www.narecza.com/sac-dokulmesi buradan inceleyebilirsiniz.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmı