Whatsapp Destek
%100 Orijinal Ürün
Güvenli Ödeme Garantisi
Yukarı
Peeling Ne Kadar Sıklıkla Yapılmalı?
03.05.2023

Peeling Ne Kadar Sıklıkla Yapılmalı?

Peeling Ne Kadar Sıklıkla Yapılmalı?

Cildinizi kirlerden arındıran peeling uygulaması, farklı kozmetik ürünlerle yapılabilir. Üstelik tercih edeceğiniz ürünlerin her biri, farklı bileşenler içerdikleri için, elde edeceğiniz sonuçlar da değişkenlik gösterecektir. Pürüzsüzlükten lekesizliğe, akne sorunlarının giderilmesinden cilt tonu eşitliğine sayısız faydaya, peeling yaparak ulaşmak mümkündür. Bunun için bir rutin oluşturmak ve yalnızca peeling değil, yardımcı ürünler de kullanmak, oldukça önemlidir.

Her Gün Peeling Yapmak Zararlı Mı?

 • Günlük kullanıma uygun peelinglerin yanı sıra çok sayıda kimyasal bileşene sahip kozmetik ürünler de bulunabilmektedir. Bu nedenle kullanacağınız ürünün içerisinde neler olduğunu bilmek, kullanım sıklığına karar vermenizi de sağlayacaktır.
 • Peelingler, gündelik kullanımda cilt kuruluğuna yol açabilmektedir. Bu durum sebebiyle 2 veya 3 günde bir uygulama, peeling ürünleri için genel, uygun bir sıklıktır.

Peeling

Peeling Yüzde Ne Kadar Kalmalı?

 • Peelingler, tek başına arındırma işlevinin yanı sıra farklı faydalar da sağlayabilmektedir. Bunlar, genellikle hem peeling hem maske olarak kullanılabilen ürünler ile sağlanan faydalardır.
 • Seçtiğiniz arındırıcı, maske olarak da kullanılabiliyorsa minimum 10 maksimum 15 dakika boyunca yüzünüzde bekletmeniz gerekir.
 • Ürüne göre değişkenlik gösteren bekletme sürelerine, Narecza’nın ürün açıklamalarından veya satın aldığınız peeling ürününün üzerinde bulunan bilgilendirme kısmından erişebilirsiniz.

Peeling Kaç Günde Etkisini Gösterir?

 • Kozmetik ürünlerinin etkilerinin gözlemlenmesi anında olabildiği gibi aylar sonra da olabilmektedir. Cildi arındıran peelingler için ise temizlik etkisi, kullanımın hemen sonrasına görülebilmektedir.
 • Leke, sivilce, cilt tonu eşitsizliği gibi problemlerle baş etmede peelinglere başvuruyorsanız, en az 1 ay kullanım sonrası sonuç alabileceğinizi unutmamalısınız.

Peeling Yapınca Neden Sivilce Çıkar?

 • Peeling uygulaması sonra yüzünüzde sivilce oluşumu bir cilt tepkimesi olabilir. Bu nedenle seçtiğiniz ürünü tüm yüzünüze uygulamadan önce küçük bir bölgede uygulamak, bu tarz sorunların yaşanmamasını sağlayacaktır.
 • Sivilce oluşumuna sebep olan bir başka durum ise uzun zaman sonra ilk kez uygulanan peelingdir. Cilt üzerinde biriken kirleri uzaklaştıran ve gözenekleri açan peeling ürünleri, uzun süre sonra ilk kez kullanıldığında sivilce oluşumuna neden olabilmektedir.
 • Peeling sonrası yüzünüzde sivilce görmenizin bir diğer sebebi ise sık kullanımdır. Günlük kullanıma uygun olmamasına rağmen her gün peeling yapmak, cildin tahriş olmasına ve akne oluşumuna sebep olabilmektedir.

Yüze Peeling Yaptıktan Sonra Ne Sürülür?

Cilt temizliği rutininin olmazsa olmazı, arındırıcı ürünlerdir. Peeling, bazen tanecikli bazen pürüzsüz bir yapıya sahip olabilir. Her koşulda, cildinizde biriken kirlerin temizlenmesine ve gözeneklerinizin içerisinde birikenlerden kurtulmanıza yardımcı olan peeling ürünleri, çoğu zaman tek başlarına yeterli gelmez. Bu noktada en büyük destekçiler ise serumlar, tonikler ve elbette nemlendiricilerdir. Fakat tüm bunları doğru sırayla kullanmak oldukça önemlidir.

İlk Önce Peeling Mi Tonik Mi?

Cilt bakım rutinininizi uygun bir sıra ile yaptığınızda, mümkün olan olumsuzlukları henüz yaşamadan engellemiş olursunuz. İzlemeniz gereken sıra ise şöyledir;

 1. Yüzünüzü sıcak su veya yüz buhar makinesi ile gevşetin
 2. Yüz yıkama jeli veya peeling ürününüzü kullanarak cildinizi kirlerden arındırın
 3. Makyaj pamuğu üzerine damlattığınız temizleyici toniğinizi, cildinize masaj yaparak uygulayın
 4. Tonik emildikten sonra aydınlatıcı, leke giderici veya cilt tonu eşitleyen serumunuzu yüzünüze yedirin
 5. Serumun ardından yüzünüze uygun bir nemlendirici sürün

Peeling Ne İşe Yarar?

Peeling; cildin dış tabakasının kirlerden arındırıldığı bir uygulamadır. Farklı ürünler aracılığıyla, evde yapılabilen bu işlem hem temiz hem de pürüzsüz bir cilt görünümüne ulaşmaya yardımcı olur. Yüzünde sık sık akne ile karşılaşmaktan şikayetçi olanlar, cildinin yağ dengesi ile ilgili sorunlar yaşayanlar veya yalnızca temizlik amacı ile peeling ürünleri kullananlar, bu faydaları anında gözlemleyebilmektedir.

Peeling Lekeleri Geçirir Mi?

 • Peeling ürünlerinin her biri, farklı bileşenlere sahiptir.
 • Cilt lekelerinizle baş etmede, peeling yardımı almak istiyorsanız seçtiğiniz ürünün bu amaca hizmet eden bileşenler içerdiğinden emin olmalısınız. Çünkü her peelink, cilt lekelerine karşı savaşta yardımcınız değildir.

Peeling Renk Açar Mı?

 • Düzenli uygulamada peeling, cilt tabakasında kir birikimini ve gözenek tıkanıklığını engellese de her ürünün cilt tonunu eşitlediği veya açtığı bilgisi maalesef doğru değildir.
 • Cilt tonunun açılması için uygun ürün seçilmelidir. İçerisinden pirinç bulunan peeling ürünler, bu konudaki destekçilerinizdir.
 • Doğru bileşenlere sahip olmamasına karşın, cilt rengini açmak üzere sık kullanılan peelingler, yüzünüzde geri dönüşü olmayan problemlere sebep olabilir.

En İyi Peeling Ürünü Hangisi?

Farklı cilt sorunlarına karşı farklı peeling ürünleri kullanılmalıdır. Bunlar arasında etkinliği en yüksek, güvenilir markaların sunduğu ürünleri tercih etmek; sizden önce ürünü kullananların tecrübelerinden de faydalanabilmenizi sağlar. Narecza’dan temin edebileceğiniz, kullanıcıların severek satın aldığı peeling ürünleri ise şöyledir;

Yağlı ve akneye meyilli ciltler için uygulan olan La Roche’un bu peeling serumu, cildinizi pürüzsüzleştirmeye yardımcıdır.

Hassas ciltlerin kullanımına uygun tasarlanan bu peeling ürünü, haftada 1 veya 2 kez uygulanmalıdır.

Cildinize ipeksi bir dokunuş kazandırabilecek olan bu ürün, ölü derilerin yüzünüzden uzaklaştırılmasını da sağlayacaktır.

Akne ve cilt lekeleri ile mücadelede yardımcınız olabilecek olan Darphin peeling, soyucu bir etkiye sahip olduğu için hassas ciltler için önerilmez.

Cildinizin yağ dengesini korumaya, akne oluşumunu engellemeye yardımcı olan Isispharma peeling ürünü, tüm cilt tipleri için rahatlıkla uygulanabilir özelliktedir.

Blog Son Eklenenler
Yaz Aylarında Güneşten Yorulan Yüzler İçin Bakım Önerileri
Yaz Aylarında Güneşten Yorulan Yüzler İçin Bakım Önerileri

Cilt & Vücut Bakımı

Yaz aylarında güneşin cildimiz üzerindeki olumsuz etkilerinden kaçınmak önemlidir. Ancak tüm önlemlere rağmen cildimizde bazı yorgunluk ve yıpranma belirtileri görülebilir. Bu etkileri en aza indirecek ve gidermenize yardımcı bakım önerileri yazımızın devamında...

Devamını Oku
11.09.2023
Esmer Tenliler İçin Leke Bakımı
Esmer Tenliler İçin Leke Bakımı

Cilt & Vücut Bakımı

Esmer ciltler, güneş ışınlarına maruz kaldıklarında açık tenlilere göre daha az güneş yanığı yaşarlar, ancak güneş lekeleri oluşma riski daha yüksektir. esmer tenliler için güneş lekelerini giderici detaylar yazımızın devamında...

Devamını Oku
08.09.2023
Havuzda Yıpranan Saçlar İçin Etkili Bakım Nasıl Yapılır?
Havuzda Yıpranan Saçlar İçin Etkili Bakım Nasıl Yapılır?

Saç Bakım Tüyoları

Yazın girdiğiniz havuzun klorlu suyu, içerisindeki kimyasallar ve güneş ışınları, saçlarınızı yıpratabilir. Yıpranan saçlar, matlık, kırılma ve düzensizlik gibi sorunlara yol açabilir. Saçınızı eski canlılığına kavuşturmaya yardımcı bakım önerileri yazımızın devamında...

Devamını Oku
21.08.2023
Açık Tenlilerde Güneş Lekelerini Hızlı Geçirmek İçin En iyi Ürünler
Açık Tenlilerde Güneş Lekelerini Hızlı Geçirmek İçin En iyi Ürünler

Güzellik & Dermokozmetik

Açık tenlerde güneş lekeleri, UV ışınlarına maruz kalmaktan kaynaklanır ve ciltte renk açılmasına neden olur. Bu renk değişimlerini önlemenin ve önüne geçmenin yöntemleri tüm detayları ile yazımızın devamında...

Devamını Oku
21.08.2023
Deniz Sonrası Etkili Saç Bakımı Nasıl Olmalıdır?
Deniz Sonrası Etkili Saç Bakımı Nasıl Olmalıdır?

Saç Bakım Tüyoları

Yazın gelmesi ile birlikte deniz sonrası saç bakımı rutinleri başladı.  Deniz sonrası etkili saç bakımı nasıl olmalıdır? Deniz suyu saçlara zarar verir mi merak edilenler yazımızın devamında.. 

Devamını Oku
06.07.2023
Bronzlaştırıcı Seçerken Nelere Dikkat Edilmelidir?
Bronzlaştırıcı Seçerken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Cilt & Vücut Bakımı

Bronzlaştırıcı seçerken nelere dikkat edilmelidir? Bronzlaştırıcı kullanmanın faydaları nelerdir merak edilenler yazımızın devamında!

Devamını Oku
06.07.2023
Peeling Ne Kadar Sıklıkla Yapılmalı?
Peeling Ne Kadar Sıklıkla Yapılmalı?

Cilt & Vücut Bakımı

Cildiniz için nasıl bir cilt bakım rutini tercih etmelisiniz? Peeling hakkında tüm merak edilenler yazımızın devamında.. 

Devamını Oku
03.05.2023
Saç İçin Hangi Vitamin Alınmalı?
Saç İçin Hangi Vitamin Alınmalı?

Saç Bakım Tüyoları

Hangi saç ürünü ne için kullanılır, en kaliteli ve en iyi saç bakım ürünleri hangileridir? Gelin, birlikte göz atalım.

Devamını Oku
03.05.2023
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.