x
sadsad x
asdasd
Marka Listesi
Tavsiye Edilenler
Yeni Ürünler
Bioxcin Quantum Saç Dökül... Bioxcin Quantum Saç Dökül... Cosmed Hair Guard Kreatin... BioNike Jonicap Anagen2 W... BioNike Jonicap Anagen2 M... Revigen Vinifolin Erkek T... Zigavus Capixyl Saç Dökül... Zigavus Besleyici Saç Bak... DermaPlus MD CeceMed Prev... Bioxcin Quantum Bio Activ...
Sırala:
1 2 3 4 5 6 7
Sırala:
1 2 3 4 5 6 7

Dökülme Önleyiciler ve Gürleştiriciler

Dökülme Önleyiciler ve Gürleştiriciler saçın sağlıklı olabilmesi için, aktif bileşenler içeren ve saçların dökülmesini durduran, seyrek olan saç yapısını gürleştiren ve canlandıran saç bakım ürünleridir. Dökülme önleyiciler ve gürleştiriciler saçı derinlemesine etkilediği ve canlandırdığı için, kepek sorununa da çözüm getiren ürünlerdir. Dökülme önleyici serumlar, şampuanlar, kremler, losyonlar; gürleştirici kepek önleyiciler, şampuan ve saç bakım için tasarlanmış kapsül takviyelerden oluşur.

Saç, büyüme ve yenilenme evresinde; uzun bir dinlenme sürecine girer. Ve bu yaklaşık 6 aylık bir evredir. Bu evreden sonra saç dökülmeye başlar. Dökülen saç tellerinin yerini, yenileri alır. Bu yinelenme dönemi, bazen bazı sebeplerden ötürü aksar ve saçlar sağlığını kaybeder. Saçlar normal dökülme miktarlarından daha fazla oranda dökülür. Saçın uzaması kesilir ve seyrekleşme görülür.Dökülme önleyiciler; saçın sağlıklı normal döngüsünden çıktığı dönemlerde dev reye girerek, dışarıdan bir güç ile saç köklerini besler ve saç diplerine etki ederek, dökülmeyi durdurmaya çalışır.Bu esnada, saç farklı sebeplerle dökülmeye devam ediyorsa; mutlaka hormonsal sebepler araştırılmalıdır. Bunun yanında saç dökülmesinin diğer sebepleri; beslenme alışkanlıkları, düzensiz hayat tarzı, yetersiz vitamin alımı, demir eksikliği, stres, sigara ve alkol tüketimi, bazı hastalık türleri, özellikle de uzun süreli ilaç tüketimidir. Dökülme önleyiciler herhangi bir sağlık sorunu ile dengesini bozan saç yapısına tedavi süresince destek vererek, saçları canlandırmaya yardım eder.

Gürleştiriciler, saçlarda oluşan seyrekleşmeye karşılık, kalan saç yapısını koruyarak, saç tellerine hacim katar, zayıf saç tellerini güçlendirir ve gürleştirir. Gürleştiriciler, özellikle saç şampuanları günlük kullanımlarda saçlardaki nem dengesini de ayarlar, yağlanma, seyreltiye bağlı şekilsizlik sorunlarının çözümüne de yardım eden ürünlerdir. Dökülme Önleyiciler ve Gürleştiriciler; saç sağlığınız ve güzelliğiniz için kullanmanız gereken önemli ürünlerdir. Ancak bir noktada dikkat edilecek husus ; her dökülme karşıtı ürünün ve gürleştiricinin saça aynı etkiyi sağlamadığı gerçeğini iyi kavramaktır. Özellikle kellik problemi olan kişiler, fiziksel ve genetik nedenlerden dolayı saç problemi çekenler veya yine saç için sürekli saç kremi, saç dökülmesi gibi piyasada yer alan kalitesiz ürünleri kullananlar, sağlıklı saçlara kavuşmak için uzun süreler beklemeli ve düzenli bir şekilde tedavisini sürdürmelidirler. Dökülme önleyici veya gürleştiriciler, ister şampuan olsun, ister tablet şeklinde takviyelerden oluşsun her ürün çeşidinin mutlaka kullanma şeklini ve içeriğini takip etmelisiniz. Bu yüzden dökülme önleyici ve gürleştirici ürünleri kullanmadan önce içindeki malzemeleri iyice araştırmakta fayda vardır.

Yukarı Çık
Narecza WhatsApp Hattı x İletişime geçmek için hemen tıklayınız. 09:30-18:30 Tıklayınız
T-Soft® e-ticaret sistemleriyle hazırlanmıştır.