x
sadsad x
asdasd
Marka Listesi
Tavsiye Edilenler
Yeni Ürünler
İncia Mother Care Karın Ç... Janssen Cosmetics Body St... Organique Dermo Expert Ça... BioNike Defence Body Nour... BioNike Defence Body Stre... Strivectin Intensive Conc... İncia Natural Serum Çatla... BioNike Defence Body Stre... The Organic Pharmacy Stre... Krauterhof Snail Extract ...
Sırala:
1 2 3
Sırala:
1 2 3

Çatlak Kremleri

Çatlak kremleri sayesinde derinin geçirmiş olduğu fizyolojik değişimler sonucu oluşan çatlaklar ve izler, gerilmeye bağlı elastikiyetini yitirmiş dokularda oluşan yarılmalar giderilir. Çatlak kremleri, cilde esneklilk kazandırır, bunun sonucunda cilt kendi dengesini sağlayarak eski haline dönmeye çalışır. Göğüs, karın, bel gibi bölgelerde daha sık oluşan çatlaklar, genellikle vücudun hassas cilt dokusunda yoğunlaşır.Çatlak kremleri cildin esneme kapasitesini artırır.Cildin nem dengesini sağlar ve yumuşatır.

Çatlak Nedir?

Cildin aşırı gerilmesinden ötürü, elastin ve kolajen dokularının yıpranması sonucunda ortaya açık renkte deri yırtılmaları çatlaklar meydana gelir.Çatlakların oluşum sürecinde açık renkli olan bu yırtılmalar zamana mor ve kahverengi tonlara dönüşebilir. Ve kalıcılığa en yakın dönemlerinde sedef rengini alırlar.

Çatlaklar Neden Oluşur?

Cilt üzerinde oluşan çatlaklar, cildin alt tabakası dermist dediğimiz derin tabakanın uzun süreli olarak çok ani güçlere ve derinin aşırı gerilime maruz kalması sonucunda oluşur. Doğum öncesi ve sonrası, kilo artış ve azalışı, kortizon kullanımı, metabolik rahatsızlıklara bağlı olarak vücutta oluşan çatlaklar herkes için büyük bir sıkıntı olmaktadır. Aşırı derecede basınçla karşılaşan cilt zamanla yıpranır. Cildin yapısı bozularak, çatlaklar oluşur. Gelişme çağında olan çocuklarda bile çatlaklar görülebilir.

Çatlak Kremleri Neden Gereklidir?

Önceleri pembe renkte olan çatlaklar gün geçtikçe beyaz renge dönüşmeye başlar. Güneş veya herhangi bir ürünle bronzlaşmaya çalışsanız da, o beyaz lekeler kaybolmaz hatta daha da belirginleşirler. Bu çatlakları yok etmek ve çatlak oluşumunu engellemek için, çatlak kremleri kullanmak gerekir.

Çatlak Kremleri Faydaları

 ·Ciltteki pürüzleri gözle görülür bir biçimde azaltarak, hücre yenilenmesini hızlandırır.

·Ciltteki kolajen ve elastinin yeniden biçimlenmesine yardımcı olur.

·Çatlak kremleri, ciltte oluşan lekeleri düzelterek, yara izlerini onarır.

·Çatlakların kızarıklığını, derinliğini ve genişliğini azaltarak tedavi etmeye çatlak kremleri yardımcı olur.

·Çatlak kremleri , ciltteki enflamasyonu azaltarak, cilt çatlaklarına neden olan hormonların negatif etkilerini ortadan kaldırılmasında etkili olur.Sitemizde Body Slim, Rejene, Acti Stretch, Bonie, Emolium, Jenovi, Lierac Phytolastil, Sabril ve Renuee gibi farklı ve güvenilir markaların bulunduğu çatlak kremlerine buradan ulaşabilir ve istediğiniz ürüne sahip olabilirsiniz.

Yukarı Çık
Narecza WhatsApp Hattı x İletişime geçmek için hemen tıklayınız. 09:30-18:30 Tıklayınız
T-Soft® e-ticaret sistemleriyle hazırlanmıştır.