sadsad x
asdasd
Narecza garantili ürünler
Sıralama seçin
Görünüm:
  • 60 Kapsül
  • Aminoasit + vitamin + mineral içerir 
  • Bitki ekstrakları içerir
  • Doğal besin destek ürünü
  • Koenzim Q10 içerir
%15
288,00 TL
244,80 TL
(4)
ÜCRETSİZ KARGO
429,00 TL
(1)
ÜCRETSİZ KARGO
Toplam 10 ürün görüntüleniyor.
"Kozmetik Ürünler Hakkında Sağlık Beyanı" devamını okumak için tıklayınız

Aminoasit HakkındaProteinlerin yapı taşı olan amino asitler, hayatın sağlıklı bir şekilde sürdürülebilmesi için oldukça önemlidir. Vücutta hormonların salgılanması, doku üretimi ve var olanların gelişimi ile enerji tedariği başta olmak üzere çok sayıda hayati fonksiyonun yerine getirilmesinde görev alırlar. Besinler yoluyla ya da gıda takviyesi aracılığıyla, vücudun bu yapı taşlarına olan ihtiyacı karşılanabilir.

Amino Asit Nedir?Amino asit, protein yapımında kullanılan organik bileşiklerdir. İnsan vücudu için gerekli olan amino asitlerin sayısı yirmidir. Her biri, vücudun sağlıklı işleyişi açısından eşit öneme sahiptir. 20 temel amino asidin 9 tanesi, vücut tarafından sentezlenemez. Esansiyel olarak adlandırılan bu grup içerisinde yer alanların, vücuda dışarıdan alınması gerekir. Bu nedenle beslenme düzeni içerisinde proteinlere yeterli düzeyde yer verilmesi oldukça önemlidir.

Temel amino asitlerin, vücut ihtiyacına uygun düzeyde alınamaması sağlık sorunlarının oluşumuna neden olur. Bu nedenle beslenme yolu ile yeterli miktarın karşılanamadığı durumlarda takviye ürünlerden faydalanılmalıdır. Bu sayede protein eksikliğinden kaynaklanan sağlık sorunlarının oluşmasını önlemek mümkündür.

Amino Asitin Faydaları Nelerdir?Amino asitler, vücut için olmazsa olmaz moleküllerdir. Vücudun sağlıklı ve sorunsuz şekilde çalışabilmesi için 20 amino asidin tamamına yeterli düzeyde sahip olması gerekir; çünkü ancak bu şekilde protein üretimi yapılabilir. Bu molekülün vücutta yeterli miktarda bulunduğu durumlarda sağladığı faydalar kısaca şöyledir:

- Kas doku oluşumunu ve gelişimin destekler.

- Sinir sistemi başta olmak üzere tüm vücut sistemlerinin eksiksiz çalışmasına katkı sağlar.

- Duygu durumunun düzenlenmesini destekler.

- Uyku kalitesini arttırır.

- Egzersiz performansını yükseltir. Egzersiz sonrası yorgunluk hissini minimize eder.

- Kilo kontrolüne destek olur.

- Bilişsel sağlığın geliştirilmesini destekler.

- Saç ve cilt sağlığını destekler. Yaşlanma belirtilerinin oluşumunu geciktirir.

- Vücudun enerji ihtiyacının karşılanmasını sağlar.

Amino asit faydaları, ancak vücudun ihtiyacı tam karşılandığında ortaya çıkar. Bu amaçla vücutta yeterli düzeyde var olduğundan emin olunmalıdır. Gerekli durumlarda takviye alımından kaçınılmamalıdır.

Amino Asitler Nasıl Kullanılmalıdır?Vücudun temel amino asit ihtiyacının karşılanması için takviye ürünlerden faydalanmak mümkündür. Bu aşamada sıklıkla amino asit nasıl kullanılır sorusu sorulur. Takviye ürünler; tablet, kapsül ya da şase gibi farklı formlara sahip olabilir. İlaç olmamasına karşın kullanımı sırasında bir uzman görüşü almak faydalıdır.

Tercih edilen takviyeye göre kullanım şekli farklılık gösterebilir. Farklı formlarına ve kullanım şekillerine rağmen tüm takviye ürünler, oldukça kolay kullanıma sahiptir. Amino asit tablet veya kapsül formunda ise, sıvı eşliğinde tüketilir. Şase formuna sahip olanlar ise bir sıvı içerisinde çözdürülerek içilir. Takviyelerin kullanım sıklığı, doza bağlı olarak değişiklik gösterebilir. Aç ya da tok tüketimi ise takviye ürünün içeriğine bağlıdır.

En Çok Tercih Edilen Amino Asit Markaları Hangileridir?Nar Ecza, en çok tercih edilen amino asit markalarını satışa sunar. Nar Ecza üzerinden kolayca dünyaca ünlü ve güvenilir markaların ürünleri hakkında bilgi alabilirsiniz. Amino asit fiyatları; doza, içeriğe ve ürün miktarına göre farklılık gösterebilir. Geniş bir fiyat aralığına sahip takviye kategorisi içinde her bütçeye uygun bir ürün bulmak mümkündür. İhtiyacınıza ve bütçenize uygun takviye ürünleri Nar Ecza üzerinden pratik bir şekilde tedarik edebilirsiniz.

EmodexEmodex Kapsül, amino asitler ile birlikte vitamin ve mineral desteği de sunan doğal bir besin destek ürünüdür. Kapsül formu, kolay kullanım sunar. İçeriğinde ayrıca bitki ekstraktları ve koenzim Q10 bulunur. Günde 2 defa olmak üzere, 3-6 ay kullanılmaya uygundur.

DoppelherzDoppelherz amino asitler, kapsül şeklindedir. Ürünün içeriği temizdir; sentetik bileşenler yer almaz. Yetişkinlerin kullanımına uygundur. Yemekler ile birlikte günde 2 defa, sıvı eşliğinde tüketilmesi önerilir.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.