Whatsapp Destek
%100 Orijinal Ürün
Güvenli Ödeme Garantisi
Yukarı
Su Bazlı Nemlendirici Nedir? Kimler Su Bazlı Nemlendirici Kullanmalı?
07.05.2020

Su Bazlı Nemlendirici Nedir? Kimler Su Bazlı Nemlendirici Kullanmalı?

Günlük cilt bakımının en önemli adımlarından biri nemlendirici… Cildi düzenli olarak günlük nemlendirmek, ihtiyaç duyduğu suyu karşılamanıza yardımcı olur. Gençliğin anahtarı diyebileceğimiz nemlendirici kullanımını o yüzden cilt bakım rutininizde ihmal etmemelisiniz.

Piyasa geneline baktığınızda oldukça çok sayıda nemlendirici ürün seçeneği ile karşı karşıya kalırsınız. Bu kadar çok seçenek karşısında kafa karışıklığı yaşamanız çok doğal. Özellikle ilk kez cildiniz için bir nemlendirici satın alıyorsanız “en pahalısı en iyisidir” düşüncesi ile de hareket edebilirsiniz. Ancak yanılıyorsunuz. Söz konusu cildiniz olduğunda her zaman en iyisi, cildinizin ihtiyaç duyduğu üründür. Bu nedenle güzellik ve cildinizin genç, canlı bir görünüme sahip olması için ciddi paralar harcamanıza hiç gerek yok.

Birçok kadın genellikle çevresinin yönlendirmesi veya satış danışmanının tavsiyesi ile bir ürünü kullanmaya başlar. Ancak kullanılan ürün hakkında satın almadan önce daha detaylı bilgi sahibi olmak, sizin daha bilinçli alışveriş yapmanızı sağlar. Üstelik ürünün markası kadar içeriği ile ilgili bilgi sahibi olmak da cildiniz için yapacağınız önemli bir katkıdır.

Su Bazlı Nemlendirici

Nemlendirici ürünler 2 farklı grupta incelenmektedir. Bunlar yağ bazlı ve su bazlı nemlendiriciolarak birbirinden ayrılır. Birçok cilt uzmanından sık sık su bazlı nemlendiricilerin tavsiye edildiğini duymuş olabilirsiniz. Su bazlı nemlendiriciler, bazı cilt tiplerinde ciddi avantaj sağlamakta ve o cilt tipinin ihtiyaçlarını tam anlamı ile karşılamaya yardımcı olmaktadır. Bu nedenle su bazlı nemlendiricileri daha yakından tanımak önemli.

Nemlendirici kullandıktan sonra sivilce, siyah nokta, özellikle yağlanma sorunu ile karşılaştığından şikâyet eden birçok kişi yanlış nemlendirici seçiminden dolayı bu sorunları yaşar. Bu nedenle bilinçli alışveriş yapmanız cilt sorunları ile karşılaşmadan pürüzsüz ve tam hayalinizdeki cilde kavuşmanızı sağlar.

Su Bazlı Nemlendirici İçeriği

Bir nemlendiricinin su bazlı mı yağ bazlı mı olduğunu nasıl anlayacaksınız? Bunlar çok zor, yorucu, zaman alan ve karmaşık konular gibi görünse de matematiğini çözdüğünüzde aslında oldukça basit. Bir cilt bakım ürünü tercih ederken sizlere sunduğu vaatleri bilmeli ve içerik kısmına bir göz atmalısınız. Eğer nemlendirici ürün içeriği içerisinde aqua yani su ibaresini görüyorsanız su bazlı bir nemlendiriciyi ellerinizde tutuyorsunuz demektir.

Su bazlı nemlendirici seçebilmeniz için dikkat etmeniz gereken tek nokta bu. Diğer içerik bilgileri yağ bazlı bir nemlendirici ile benzerlik gösterebilir. Üstelik artık internet çağında yaşıyoruz! Bilgiye inanılmaz hızlı bir şekilde ulaşabiliriz. Bu nedenle online cilt bakım sitelerinden alışveriş yapmak, ürünler kategorize edildiği için her zaman daha konforlu olmaktadır. Aynı zamanda bu ortamlarda içerik, ürün paketlemesi ve kullanıcı görüşleri, dermatolog öneri ve yorumları gibi birçok bilgiye kısa sürede ve tek adreste ulaşmanız da alışverişi daha keyifli, bilinçli bir hale getirmektedir.

Neden Su Bazlı Nemlendirici Kullanılmalı?

Su bazlı ve yağ bazlı nemlendiricinin birbirinden farkları da çok sık gelen sorular arasında yer alıyor. Birçok kişi “ikisi de cildi yumuşatıyor, ne fark eder” düşüncesi ile önemsemeden nemlendirici seçimini gerçekleştirebilir. Ancak bu durumda cilt problemleri ile karşı karşıya kalmanız da an meselesidir.

Su bazlı nemlendiricilerin en büyük özelliği hafif bir yapıya sahip olmasıdır. Bu avantajı ciltte ağırlık hissinin oluşmamasına ve cilt tarafından kolay, hızlı bir şekilde emilmesine yardımcı olur. Üstelik iki kat uygulandığında su bazlı nemlendiriciler iyi bir makyaj bazı olarak da kullanıma uygundur. Yağ bazlı nemlendiriciler ile kıyaslandığında su bazlı nemlendiriciler, ciltte daha uzun süre kalmaktadır. Aynı zamanda cilt gözeneklerinde tıkanmaya yol açmadığından dolayı nemlendiriciden kaynaklanan cilt problemleri de görülmez.

Su Bazlı Nemlendiricileri Kimler Kullanmalı?

Normal ciltler: Sorunsuz, yağ ve nem dengesi ideal konumda olan bir cilt tipine sahipseniz şanslı grupta yer alıyorsunuz. Normal cilt tipi olarak değerlendirilen bu cilt tipi için nemlendirici seçimi yaparken en önemli nokta yağ ve nem dengesini korumaya yardımcı olan bir ürün kullanmaktır. Böylece ciltte oluşabilecek olan erken yaşlılık belirtilerinin önüne geçilmiş olmaktadır. Normal bir cilt tipine sahip olan kişiler bazen nemlendirici ihtiyaçlarının olmadığı yanılgısına kapılabilir. Ancak bu yanlış ve cilt sağlığınız için tehlikeli bir düşünce. Çünkü düzenli nemlendirici kullanılmadığında çevresel faktörler, beslenme ve yaşın ilerlemesi ile ciltte yaşlılık belirtileri meydana gelir. Bu da ciltte nem kaybına bağlı olarak gelişen bir durum… Bu nedenle cildinizin genç ve canlı, ideal görünümünü korumak için su bazlı bir nemlendiriciyi günlük kullanmaya başlamalısınız.

Yağlı / Karma Ciltler: Yağlı ve karma cilt tipleri, en çok cilt sorunlarının görüldüğü zor cilt tiplerinden bir tanesi. Bu nedenle bu grupta yer alan bir cilde sahipseniz mutlaka kullandığınız her ürüne hatta beslenme şeklinize dahi çok dikkat etmelisiniz. Ciltte zaten en büyük sorununuz yağlanmadır. Bu nedenle yağ bazlı bir nemlendirici kullanmak, cildiniz için bir intihar olabilir! Akneye eğilimin azalması, ciltte fazla yağ üretiminin dengelenmesi gibi birçok farklı nedenden dolayı mutlaka su bazlı nemlendirici tercih etmeyi önemsemelisiniz.

Akneli Ciltler: Ergenlik döneminden itibaren birçok kişi akne problemi yaşar. Cilt sağlığını ve görünümünü olumsuz etkileyen akneye eğilimin tedavi edilebilmesi için öncelikle akneye neden olan sebebi bulmak gerekir. Ardından beslenme değişiklikleri, ciltte kullanılan her ürüne hatta hijyen alışkanlıklarınıza dahi daha dikkatli olmanız ile akneli cilt problemini yenebilirsiniz. Bu süreçte su bazlı nemlendirici, cildinizin gözeneklerinin tıkanmasını engeller. Böylece cildiniz nefes alır ve akne sorunu çoğalmaz.

Halk arasında bir de yağlı ve akneli ciltlerde özellikle nemlendirici kullanıldığında bu sorunun artacağına dair bir inanç mevcut. Ancak bu tamamen yanlış bir algı… Doğru nemlendirici, doğru bir şekilde uygulandığında ciltte yağ dengesinin korunmasına yardımcı olan bir cilt bakımı sağlar.

Su Bazlı Nemlendirici Nasıl Kullanılmalı?

Nemlendirici ürünler, bilindiği gibi günlük cilt bakımının bir parçasıdır. Genellikle günde iki kez olarak cilt bakımında uygulanması tavsiye edilir. Ancak kullanmış olduğunuz nemlendiriciye bağlı olarak sadece sabah veya akşam uygulanması gerekebilir. Bundan dolayı su bazlı bir nemlendirici kullanmaya başladığınızda mutlaka kullanım talimatlarına uygun bir şekilde kullanmaya dikkat etmelisiniz.

Kullanma şekli de cildinizde istenmeyen sorunlara neden olur. Genellikle az miktarlarda su bazlı nemlendirici, yüzünüzü nemlendirmek için yeterli olacaktır. Bazı kişiler “ne kadar çok ürün, o kadar çok ve etkili bakım” mantığı ile ilerleyebilir. Tek kullanımda kullanım miktarını fazla tutmak, cildin nemlendiriciyi emmesini zorlaştırır. Bu durumda gözeneklere dolmayan ve çok kısa sürede cilt tarafından emilen su bazlı nemlendiriciler dahi gözeneklerinizi tıkayabilir. Bu yüzden günlük nemlendirici uygulaması yaparken kullandığınız miktarlara dikkat etmelisiniz.

Su bazlı nemlendiriciler, çok kuru cilt tipine sahip olan kişilere tavsiye edilmez. Çünkü çok kuru cilt tiplerinde yağa ihtiyaç duyulduğundan dolayı daha çok doğal yağlardan elde edilen özel formüllere sahip yağ bazlı nemlendiriciler o cilt tipinin ihtiyaçlarını karşılamaktadır. Bu nedenle su bazlı nemlendiricilerin faydalarından yararlanmak için doğru cilt tipinde kullanılması en önemli ayrıntıdır.

Tüm su bazlı nemlendiricileri https://www.narecza.com/su-bazli-nemlendirici adresinden inceleyebilirsiniz.

Blog Son Eklenenler
Yaz Aylarında Güneşten Yorulan Yüzler İçin Bakım Önerileri
Yaz Aylarında Güneşten Yorulan Yüzler İçin Bakım Önerileri

Cilt & Vücut Bakımı

Yaz aylarında güneşin cildimiz üzerindeki olumsuz etkilerinden kaçınmak önemlidir. Ancak tüm önlemlere rağmen cildimizde bazı yorgunluk ve yıpranma belirtileri görülebilir. Bu etkileri en aza indirecek ve gidermenize yardımcı bakım önerileri yazımızın devamında...

Devamını Oku
11.09.2023
Esmer Tenliler İçin Leke Bakımı
Esmer Tenliler İçin Leke Bakımı

Cilt & Vücut Bakımı

Esmer ciltler, güneş ışınlarına maruz kaldıklarında açık tenlilere göre daha az güneş yanığı yaşarlar, ancak güneş lekeleri oluşma riski daha yüksektir. esmer tenliler için güneş lekelerini giderici detaylar yazımızın devamında...

Devamını Oku
08.09.2023
Havuzda Yıpranan Saçlar İçin Etkili Bakım Nasıl Yapılır?
Havuzda Yıpranan Saçlar İçin Etkili Bakım Nasıl Yapılır?

Saç Bakım Tüyoları

Yazın girdiğiniz havuzun klorlu suyu, içerisindeki kimyasallar ve güneş ışınları, saçlarınızı yıpratabilir. Yıpranan saçlar, matlık, kırılma ve düzensizlik gibi sorunlara yol açabilir. Saçınızı eski canlılığına kavuşturmaya yardımcı bakım önerileri yazımızın devamında...

Devamını Oku
21.08.2023
Açık Tenlilerde Güneş Lekelerini Hızlı Geçirmek İçin En iyi Ürünler
Açık Tenlilerde Güneş Lekelerini Hızlı Geçirmek İçin En iyi Ürünler

Güzellik & Dermokozmetik

Açık tenlerde güneş lekeleri, UV ışınlarına maruz kalmaktan kaynaklanır ve ciltte renk açılmasına neden olur. Bu renk değişimlerini önlemenin ve önüne geçmenin yöntemleri tüm detayları ile yazımızın devamında...

Devamını Oku
21.08.2023
Deniz Sonrası Etkili Saç Bakımı Nasıl Olmalıdır?
Deniz Sonrası Etkili Saç Bakımı Nasıl Olmalıdır?

Saç Bakım Tüyoları

Yazın gelmesi ile birlikte deniz sonrası saç bakımı rutinleri başladı.  Deniz sonrası etkili saç bakımı nasıl olmalıdır? Deniz suyu saçlara zarar verir mi merak edilenler yazımızın devamında.. 

Devamını Oku
06.07.2023
Bronzlaştırıcı Seçerken Nelere Dikkat Edilmelidir?
Bronzlaştırıcı Seçerken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Cilt & Vücut Bakımı

Bronzlaştırıcı seçerken nelere dikkat edilmelidir? Bronzlaştırıcı kullanmanın faydaları nelerdir merak edilenler yazımızın devamında!

Devamını Oku
06.07.2023
Peeling Ne Kadar Sıklıkla Yapılmalı?
Peeling Ne Kadar Sıklıkla Yapılmalı?

Cilt & Vücut Bakımı

Cildiniz için nasıl bir cilt bakım rutini tercih etmelisiniz? Peeling hakkında tüm merak edilenler yazımızın devamında.. 

Devamını Oku
03.05.2023
Saç İçin Hangi Vitamin Alınmalı?
Saç İçin Hangi Vitamin Alınmalı?

Saç Bakım Tüyoları

Hangi saç ürünü ne için kullanılır, en kaliteli ve en iyi saç bakım ürünleri hangileridir? Gelin, birlikte göz atalım.

Devamını Oku
03.05.2023
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.