x
sadsad x
asdasd
Marka Listesi

Sırala:
Lexen
Sırala:

Lexen

Kötü beslenme birey ve toplum sağlığını etkilemektedir.  İnsan sağlıklı ürünler tüketmeyi arzulasa da işlenmiş gıdalar, kimyasallar ile büyütülen sebzeler hayatın kaçınılmaz bir parçası olmaktadır.

Sağlıklı bir hayat tarzı sunmak üzere yola çıkan Lexen, Buğday Filizlendiricisi ve Buğday Çimi Sıkacağı ile ön plana çıkmaktadır.

Hangi amaçlar doğrultusunda Lexen ürünleri tercih edilir?

Apartman hayatı, çoğu kişinin yapmak istediği kendi yetiştirdiklerini yeme fikrinden alıkoymaktadır. Yalnızca buğday çimi değil, maydanoz, fesleğen, soya filizi gibi tohumları da filizlendirilebilen Lexen Buğday Filizlendiricisi ile herhangi bir kimyasal müdahale olmadan bitkiler elde edilebilir.

Bu bitkiler arasında en çok tercih edilen ise ürünün adını da verdiği buğday çimidir. Buğday çiminin alternatif tedavi olarak kullanıldığı nicedir bilinen bir bilgidir.  Buğday çimi, gübreli ya da gübresiz olarak filizlendiriciden hasat alınıp, bir haftaya kadar buzdolabında muhafaza edilebilmektedir.  Taze taze salatalarda kullanıldığı gibi çimin suyu da içilebilir. Bunun için Lexen, serinin bir diğer ürünü olan Buğday Çimi Sıkacağını tasarlamıştır.

Buğday çimi suyunun genel özelliklerinden bahsetmek gerekirse;

  • Buğday çimi C vitamini yönünden oldukça zenginidir.
  • Sindirim sistemini çalıştırarak, kilo sorunu yaşayan insanlar için detoks ve diyet için iyi bir yol arkadaşıdır.
  • %70 oranında klorofil içerir. Güçlü bir etken madde olarak bilinen klorofil, birçok önemli hastalığın tedavisinde destek olarak kullanılmaktadır.
  • Vücuda faydalı enzimler içerir.
  • Cildi nemlendirme etkisi vardır.
  • B17 vitamini içerdiğinden doğal enerji kaynağıdır.
  • Vücuttaki toksinlerin atımında rol oynamaktadır.
  • Günlük beslenmeye eklenen buğday çimi suyu diş sağlığına konusunda destek olmaya çalışır.

Neden Lexen?

Lexen ürünleri oldukça fonksiyoneldir.  Kurulumları kolaydır evde rahatlıkla yapılabilir. Organik çimler üretmeyi ve üretilen ürünlerden maksimum fayda sağlamayı amaçlar.

Lexen ürünlerinin bakımını yapmak ve temizlemek de basittir.  Buğday Çimi Sıkacağının yalnızca üç ana parçasını temizlemek, rutin bakım için yeterli olmaktadır.

Hafif ve portatif ürünlerdir. Bir yerden bir yere kolaylıkla taşınabilirler.

Lexen Buğday Çimi Filizlendirici, altlı üstlü iki tepsisinde aynı anda sekiz ayrı tohumun yetişmesini sağlayabilmektedir.  Ayrıca, ekim için dört tepsiye kadar da çoğaltılabilir.

Lexen Buğday Çimi Filizlendirici, direkt güneş altında tutulmaz, bu yüzden gölge bir alanda yer almalıdır. Tohumlar mevsimine göre ekildiğinde ve doğru sulama yapıldığında organik çimlenmeler meydana gelmektedir.

Devamını Göster

Yukarı Çık
Narecza WhatsApp Hattı x İletişime geçmek için hemen tıklayınız. 09:30-18:30 Tıklayınız
T-Soft® e-ticaret sistemleriyle hazırlanmıştır.