sadsad x
asdasd
Görünüm: 3 4
Toplam 13 ürün görüntüleniyor.

Otifleks

Düzenli bir uyku sağlıklı yaşam için oldukça önemlidir. Bağışıklık sistemimiz, bedensel ve zihinsel faaliyetlerimiz açısından aldığımız kaliteli uyku son derece önemlidir. Uykudan çalınan her saat bedende olumsuz reaksiyonlar verir. Sağlıklı ve kaliteli bir yaşam için uykunun önemi oldukça fazladır. İnsanların 24 saat süren biyolojik saatine verilen isim olan ve ışık beden ısısı gibi faktörlerden kolayca etkilenen Sirkadyen Ritm hormon salınımını, hücre yenilenmesini, beden ısısını, iştah durumumuzu, fiziksel ve zihinsel anlamda zindeliğimizi ve uykumuzun kalitesini etkiler. Beynimizin bir bölümünde yer alan sirkadyen saatimiz, retinadan gelen bilgiler ışığında gün ve gecelerin uzunluğu hakkında bilgi sahibi olur, bu bilgiyi yorumlar ve pineal bezlerimize aktarır. Bu sayede bedenimiz sirkadyen saatimizden aldığı bilgiler ile hareket etmeye, gün ışığında daha fazla serotonin, adrenalin ve kortizon hormonu salgılamaya başlar. Sabahları uyanmak ve harekete geçmek gibi eylemler işte bu hormonlar sayesinde mümkün olur.

Gün ışığı akşam saatlerine doğru azalmaya başladığında gündüz saatlerinde salgılanan serotonin hormonu yerini uyku hormonu olarak bilinen melatonine bırakır, aktif olan diğer hormonların salınımı yavaşlar ve beden ısımız düşüşe geçer. Gece boyunca salgılanmaya devem eden melatonin, beynimiz göz kapaklarımız sayesinde yeniden gün ışığına kavuşuncaya kadar devam eder. Denge bozulursa; doğa tarafından kurulmuş olan bu mükemmel denge çevre ve iklim değişikliği, seyahat, hastalık, gündüzü gece ve geceyi gündüz gibi yaşanlarda, günlük rutinde yaşanan değişimler sonucu değişimler gösterebilir. Örneğin iki farklı saat dilimi arasında seyahat eden herkes jet lag olarak bilinen yorgunluk, uykusuzluk, beslenme düzeninde değişiklik, denge bozukluğu ve sindirim sisteminde aksamalar gibi etkileri denetimleyebilir.

Uykunun bağışıklık sistemimiz üzerindeki etkileri; belirli bağışıklık hücreleri uyku sırasında artış gösterir, bu sayede gece onarım ve iyileşme açısından en mükemmel zamandır. Ayrıca, uyku hormonu olarak bilinen melatonin serbest radikaller ve diğer toksinlerle savaşan mükemmel bir antioksidandır. Bu sebepleri kaliteli bir uyku, sağlıklı bir bağışıklık sisteminin yapı taşlarının başında gelir. Erken kalkma sağlığımız ve gelişimimiz üzerindeki etkisi; uykunun sağlıklı olabilmesi ve yeterince dinlenilebilmesi için mutlaka sabah erkenden kalkılmalıdır. Araştırmalar sabah uyandıktan sonra tekrar uyuma yoluyla gece boyu yapılan tamiratın tekrar tahrip edildiğini göstermiştir. En büyük hatamız uyku dalgası geldiğinde uyanık olmamız, uyanıklık dalgası geldiğinde uyuyor olmamızdır. Çünkü biz ne yaparsak yapalım beyin sadece yaratıcı tarafından programlandığı dalgaya göre çalışır. Güneşin ilk ışıklarını alan vücut, melatonin hormonu salgılar ve bu hormon biyolojik saatimizi belirler. Uyku yaşam döngüsü için ciddi bir güçtür. Uyku bedende her şeyi tamir ve tedavi eder. Yetersiz uyku insanların zihinsel çalışmalarını durdurur ve düşüncelerini yoğunlaştıramamalarına neden olur.

Uykusuzluk nedenler arasında dış sesler başta gelenler arasındadır. Bu sorunu ortadan kaldırmak için önemli bir marka olan Otifleks kulak tıkaçları birebir etki sağlar. Uyku için tasarlanan ilk kulak tıkacı olan Otifleks Uyku, tasarımı sayesinde kulağınıza tam olarak oturur ve kulaktan dışarıya taşmadığı için kafanızı yastığa koyduğunuzda kulağınızda olduğunu hissetmezsiniz. Kendine has kalıplama teknolojisi ve malzeme karışımından gelen rahatlık ve ses yalıtımı sayesinde Otifleks Uyku tıkacını, bir alışma süresi gerekmeden ilk seferde uzun süreli kullanabilirsiniz. Otifleks’in kendisine has malzeme ve üretim teknolojisinden gelen benzersiz yumuşaklığını elinize alır almaz hissedeceksiniz. 4 farklı boyu sayesinde sizinde kulağınızı en güvenli şekilde koruyacak bir tıkaç mevcut. Otifleks’in rahatlığından vazgeçemeyeceksiniz. Bunun yanında Otifleks’in Çam tipi Kulak Tıkacı, gürültüye, yüzmeye ve her türlü dış etmene karşı kulağınızı korurken, vücut ısınız ile yumuşayarak kulağınızda olduğunu size unutturur. Otifleks’in kendisine has malzeme ve üretim teknolojisinden gelen benzersiz yumuşaklığını elinize alır almaz hissedeceksiniz.

4 farklı boyu sayesinde sizinde kulağınıza uygun ve sizi en güvenli şekilde koruyacak bir tıkaç artık mevcut. Otifleks’in rahatlığından vazgeçemeyeceksiniz.

Narecza WhatsApp Hattı x İletişime geçmek için hemen tıklayınız. 09:30-18:30 Tıklayınız
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.