sadsad x
asdasd
Göz Altı Kırışıkları Nasıl Giderilir?

Göz Altı Kırışıkları Nasıl Giderilir?

27 Temmuz 2020

Göz altı kırışıklıkları ya da göz altı çizgileri, estetik problemler arasında görülen ve çevresel, genetik faktörler etkisiyle ortaya çıkabilen cilt sorunlarındandır. Kozmetik eşyaların yanlış kullanılması, uygulamaların yanlış yapılması gibi etkenler ile de ortaya çıkabilen kırışıklıklar, hiç kimsenin istemeyeceği sorunların başında gelmektedir. Genellikle yaşa bağlı olarak ortaya çıkıyor olsa da göz altı kırışıklıkları için beslenme ve cilt tipi de etkisi olan faktörler arasında gösterilmektedir.

 Göz altı kırşıklıkları

    Göz altı kırışıklıkları, göz altında ince olarak başlayan çizgilenmeler, esneklik kayıpları ile gevşemeler, göz altı torbalarında önemli ölçüde belirginleşmeler, gülme mimiği ile yoğunlaşan kaz ayağı oluşumu gibi kırışıklıkları ile devam eden bir süreçtir. Bu süreç elbette olacak ancak sürecin biraz daha uzatılabilmesi adına birçok yöntem geliştirilmiş ve bu yöntemler ile olumlu sonuçlar alındığı da kanıtlanmıştır. Göz altı kırışıklıkları için krem, tedaviler, maskeler yapılabilmekte ve etkileri görülebilmektedir.

En Erken Yaşlanma Göz Altında Görülüyor

 

   Göz altı genel olarak diğer cilt bölgelerine oranla daha erken yaşlanmaktadır. Bu oluşum, daha yaşlı ya da mutsuz görüntü oluşmasına neden olabilmektedir. Bilinmesi gerekir ki cildimizin en hassas ve en ince olan derisi göz çevresidir. Gün içerisinde maruz kalınan havada nemini oldukça hızlı kaybeden göz çevresinde dolayısıyla erken kırışıklıklar olmakta ve artan hassasiyet ile birlikte yaşlanma süreci de hızlanır.

 Göz Altı Kırışıklıkları

    Göz altı kırışıklıklarının altında aslında göz çevresinin kan dolaşımının yavaşlaması, sıvıların göz kapağında birikmesi ve ödem oluşması yatmaktadır. Bu bölgede tüm bu etkenlerle göz altı kırışıklık, göz altı morarma, göz altı torbaları ve şişkinlik gibi durumlar ortaya çıkabilmektedir. Cilt sıkılığı böylece kaybolur ve kırışıklıklar çoğalarak daha belirgin hale gelirler.

 

     Özellikle son yirmi senede her bölgenin şehirleşmesi, stres ve sıkıntının artması gibi etkenler ile fiziksel yaşlılıklar söz konusu olmaya başlamıştır. Her ne kadar sosyolojik konular arasında anılıyor olsa da göz altı kırışıklıkları sağlık durumu ile alakalı olarak ortaya çıkan bir durumdur.

 

Göz Altı Çizgileri Nasıl Geçer?

 

   Göz altı kırışıklıkları ya da çizgileri, dermokozmetik ürünlerle ve bitkisel yollarla geçebilmektedir. Üzüm çekirdeği gibi önemli antioksidanlar, cildi besleyen ve nemlendirme özelliği gayet iyi olan Vichi, Nuxe vs. gibi göz kremleri, kırışıklıklarla mücadele konusunda oldukça yardımcı olacaktır. Bölgenin nemli ve temiz olması sağlanacak böylece hücrelere canlılık kazandırarak daha canlı, daha genç bir görünüm elde edilebilmiş olacaktır. Göz altı kırışıklıkları için krem sorulduğunda söylenebilen bu kremler, cilt için önemli ve gerekli olan E vitamini içermekte ve cilde bu şekilde iyi gelmektedir.

Göz Altı Kırışıklıkları

Göz Altı Kırışıklığı Tedavi Seçenekleri

 

   Göz altı kırışıklıkları tedavi seçeneklerine bakıldığında iğneli estetik operasyonları karşımıza çıkıyor ancak bu aşamaya gelene kadar üretilmiş olan birçok krem ve göz altı kırışıklıkları için maske bulunmaktadır. Öncelikle bunlar denenmeli ve sonrasında eğer hala beklenti karşılanmadıysa böyle yollara başvurulmalıdır. Ancak La Roche Posay, Institut Esthederm, Skinceuticals, Neostrata, Darphin gibi markaların göz kremleri kullanılarak estetiğe asla ihtiyaç duymayacaksınız. Çünkü bu markalar tarafından üretilen her bir göz kremi hem iyi geliyor hem de hepsi Sağlık Bakanlığı tarafından onaylı olan kremlerdir. Göz altı kırışıklıkları, torbalanmalar, çizgiler vs. her biri için üretilen bu kremler ile hem genç bir görünüm kazanılıyor hem de daha sağlıklı, gereken besinler almış bir cilde sahip olunabilecektir.

Göz Çevresi

Göz Krem Önerileri

 

    Göz kremi ile bütün göz altı kırışıklıkları ve göz çevresi cilt problemlerinizden kurtulabilir ve yeni problemler oluşmasını engelleyebilirsiniz. Sizib için seçtiğimiz göz kremleri;

 

Vichy Slow Age Göz Kremi: Kırışıklık karşıtı olarak üretilmiş olan Vichy Slow Age Göz Kremi yaşam tarzı ve çevresel etmenler sonucunda oluşan kırışıklıkların azaltılmasına yardımcı olur. Günlük kullanıma uygun göz kremidir.

Vichy Slow Age Göz Kremi

 

La Roche Posay Redermic R Eyes : Fransa’nın en ünlü termal sularının zengin mineralleri ile desteklenerek üretilmiş olan La Roche Posay Redermic R Eyes , göz altı kırışıklıkları için krem önerilerinde mutlaka adı geçen bir kremdir. Göz çevresi morluk, kırışıklık, çizgiler, halkalar ve şişliklerin azaltılmasına yardımcı olur.  

 La Roche Posay Redermic R Eyes

Esthederm İntensive Hyaluronic Eye Serum: Göz çevresi için özel üretilmiş olan formüle sahiptir. Daha genç  ve canlı bir görünüm kazandırılmasına yardımcı olur. Esthederm İntensive Hyaluronic Eye Serumkırışıklık ve ince çizgilerin giderilmesini destekler. 

 Esthederm İntensive Hyaluronic Eye Serum

Nuxe Nuxuriance Gold Göz Kremi: Çevresel koşullardan, stresten ve yaşlanmadan dolayı oluşan göz altı çevresi sorunlarında dokuları onarmak ve sorunları en aza indirmek için formüle edilmiştir.  Nuxe Nuxuriance Gold Göz Kremi, göz çevresinin beslenmesine yardımcı olur. Düzenli kullanım ile göz çevresi günden güne ışıltı kazanır.

 Nuxe Nuxuriance Gold Göz Kremi

Darphin Wrinkle Corrective Eye Contour Krem : Yoğun çevre kirliliği, stresli yaşam ve yaş ilerlemesi ile yaşanan tüm hasarlar sonucunda cildin güzelliği ortadan kalkmaktadır. Darphin Wrinkle Corrective Eye Contour Krem, kırışıklıkların giderilmesi adına birebir kremler arasındadır. Saf bileşenleri ile hücre zarlarını korur, onarılmasını sağlar.

Darphin Wrinkle Corrective Eye Contour Krem 15 ML

Göz altı kırışıkları ile ilgili merak ettiğiniz noktalar hakkında sizlere bilgi vermeye çalıştık. Göz altı kırışıklıkları, göz altı şişlikleri, morluk gibi bir çok probleme göz kremleri ile çözüm bulabilirsiniz. Göz kremlerine aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz:

https://www.narecza.com/goz-kremleri

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmı