x
sadsad x
asdasd
Marka Listesi
Sırala:
1 2 3
Okey
Sırala:
1 2 3

OKEY

OKEY sıradan bir korunma yöntemi değil daha fazlası desek abartmış olmayız. OKEY, prezervatifleri bilinçli bir tüketici ürünü olarak karşımıza çıkmaktadır. OKEY amacına bakıldığında Türkiye’de aile planlaması kavramını yerleştirmek ve doğum kontrol yöntemlerini erişilir kılmak için 1991 yılında piyasaya sunulduğunu görmekteyiz. Sonrasında 1992'de, Türk televizyonlarındaki ilk prezervatif reklamını yayınlayarak, bu alanda bir ilke imza attı. Bu sayede, ülkede "prezervatif” diye bir reklam kategorisinin oluşmasını da sağlandı. Prezervatif, hem etkin bir doğum kontrol yöntemi hem de cinsel yolla bulaşan hastalıklara karşı koruyucu olan tek üründür.

Türkiye’nin lider prezervatif markası OKEY, toplumumuzda cinsellikle ilgili bilinç düzeyinin arttırılması, doğru bilinen yanlışların düzeltilmesi gibi konuları en önemli görevleri olarak kabul etmiştir. Bu noktada da diğer markalardan ayrılmaktadır. OKEY, piyasaya sunulduğu ilk günden bu yana, Türkiye’nin önde gelen gönüllü kuruluşu TAP Vakfı (Türkiye Aile Sağlığı ve Planlaması Vakfı) tarafından desteklendi. 11 yıldır ücretsiz olarak hizmet veren Alo OKEY - 444 OKEY Cinsel Sağlık Bilgi Hattı ile tüketicilerin cinselliğe dair öğrenmek istediği her şeyi TAP Vakfı uzmanları aracılığı ile cevaplandırdı ve cinsellik konusunda kafalarındaki soru işaretlerini sildi.

OKEY’in temeldeki amacı toplumsal bilinci ve bilgi düzeyini arttırarak Türkiye’de prezervatif kullanımını yaygınlaştırmaktır. Bu nedenle, yıllardır pek çok sivil toplum kuruluşuyla ortaklaşa projeler yürütülmektedir. Bu kuruluşları sıralamak gerekirse:

  • UNFPA (Birleşmiş Milletler Nüfus Fonu) - Türk Silahlı Kuvvetleri "Mehmetçik Üreme Sağlığı” eğitimleri.
  • Toplum Gönülleri Vakfı – Akran Eğitimleri.
  • Milli Eğitim Bakanlığı Mesleki Eğitim, Çıraklık ve Kalfalık Merkezleri- Cinsel Sağlık Bilinçlendirme Faaliyetleri.
  • Kahvehanelerde Bilinçlendirme ve Numune Dağıtımı.
  • Bar ve Kafelerde Ürün Dağıtımı.
  • Üniversiteler ve yurtlarda Numune Dağıtımı, Bilgilendirme Çalışmaları, Akran Eğitimleri.
  • TurkMisc, (Türk Tıp Öğrencileri Komitesi) Cinsel Yolla Bulaşan Hastalıklar ve Üreme Sağlığı Eğitimleri şeklinde belirtilebilir.

OKEY prezervatif, hem etkin bir doğum kontrol yöntemi, hem de cinsel yolla bulaşan hastalıklara karşı etkin bir koruyucudur. Bu nedenle de güvenli bir cinsellik açısından tüm bireylere tavsiye edilmektedir. Seks, çiftlerin sadece bedenen değil, kalp ve ruhları ile de bütünleştikleri bir duygu durumudur. Uzmanlar, sevgi ve paylaşıma dayanan düzenli bir cinsel yaşamın, bireye sağlık ve mutluluk getirdiğini ifade eder. İlişkinin her anında hissedilen karşılıklı "güven” duygusu, çiftleri birbirine bağlayan en önemli unsur değil midir?

Karşılıklı güven hissinin yanı sıra "güvenli cinsel davranış” ya da "güvenli seks” çiftlerin korunmaları açısından çok büyük önem taşır. Güvenli cinsel davranış, cinsel yolla bulaşan hastalık endişesini ve istenmeyen gebelik risklerini azaltmak için, çiftlerin alacağı önlemleri ifade eder. Prezervatif kullanımı, en yaygın ve en kolay uygulanabilecek güvenli cinsel davranıştır. Cinsel yolla bulaşan hastalıkları engellemenin tek yolu olan prezervatif, aynı zamanda çok güvenilir bir doğum kontrol yöntemidir.

Devamını Göster

Yukarı Çık
Narecza WhatsApp Hattı x İletişime geçmek için hemen tıklayınız. 09:30-18:30 Tıklayınız
T-Soft® e-ticaret sistemleriyle hazırlanmıştır.