Whatsapp Destek
Menü
Menü
Hesabım
Şifremi Unuttum
Üye Ol
Sepetim
Yüz Temizleme Jeli – Yüz Yıkama Jeli
12.03.2020

Yüz Temizleme Jeli – Yüz Yıkama Jeli

En hassas deriye sahip yüzümüzde, rutin aralıklarla yapılması gereken temizlik için, yüz temizleme jeli kullanımıson derece önemlidir.

Cildi Kirleten Etkenler

Cilt gözenekleri, birçok etkene bağlı olarak kirlenip tıkanabilmektedir. Örneğin kirli hava en yaygın nedenlerdendir. Arabalardan ve binalardan çıkan dumanlar havaya karışarak cildimize temas eder. Ayrıca sigara kullanan kişilerde de dumana bağlı kirlenme görülebilir.

- İçsel etkenler cildi kirletebilmektedir. Sürekli yağlı ve besin değeri olmayan hazır gıdaları tüketmek, ciltte kirlenme ve pürüzlere neden olabilir.

- Makyaj malzemelerinin yeterince iyi temizlenmemesi, gözenekleri kirleten bir başka etkendir.  Kalıntılar, bir süre sonra tıkalı gözeneklere, bu da cilt problemlerine neden olur.

 

Cilt Gözenekleri Neden Büyür?

 

Cildi oluşturan gözenekler, en temelde genetik özelliklere bağlı olarak geniş yapıda olabilir.  Ayrıca yağlı cilt yapısı olanların gözenekleri daha büyük olur.  İlerleyen yaşla beraber cilt gözeneklerinde genişleme olmaktadır. Sarkan ciltte esneklik kaybına bağlı olarak gözenek genişlemesi söz konusudur.Güneşten gelen zararlı ışınlar, cildi kalınlaştırdığı için, büyük gözeneklere neden olabilir.  Kirden ve ölü cilt hücrelerinden dolayı tıkanan gözenekler, genişlemenin bir diğer nedenidir.Cilt yapısı esnek olsa da dışarıdan müdahalelere karşı sınırlı şekilde direnç gösterir. Bu nedenle gözenekleri genişletmemek için doğrudan temastan kaçınmak gerekir. Sadece ellerimizi cildimize sürdüğümüzde bile bakteriler yayılarak aknelere ve genişlemeye neden olabilir.

Yüz Temizleme Jeli Nasıl Seçilir?

Yüz Yıkama Jeli

Doğru bir yüz temizleme jeli seçmek için en önemli kural kendi cilt yapınıza uygun seçeneği bulmaktır. Basit bir örnekle yağlı ciltlere yönelik hazırlanan ürünlerle kuru ciltler için hazırlananlar aynı değildir. İstenen sonucu almamanıza neden olabilir. Ayrıca kuru ciltlerin krem bazlı jelleri kullanması önerilir. İçeriğinde alkol olan jeller, cildin daha fazla kurumasına neden olabilir.

- Temizleyici jel seçiminde kritik bir konu, ciltteki temel soruna yönelik bir ürüne odaklanmaktır. Örneğin akne sorunuyla mücadele ediyorsanız, bir markanın bu sorun için çıkarılan temizleyicisini alabilirsiniz. Hassasiyeti fazla ciltlerde, alerji eğilimi çok olduğundan anti alerjik ürünlerden yana tercih yapılabilir.

- Jel temizleyici kullanırken eğer cildiniz aşırı derecede kuruyorsa, ürün değiştirmeniz gerekiyor demektir. Bu durum dışında sık ürün değişimi önerilmez. Cildin alıştığı üründen devam edilebilir.

- Kullandığınız makyaj malzemelerine göre tercihyapmanız gerekebilir. Suya dayanıklı malzemeleri temizlemek için yağlı jeller daha öne çıkmaktadır.

- İçerik detaylarını incelemek, her zaman ürün seçiminde avantaj sağlar.İçerisindemineral yağ, renklendirici ya da kimyasal koruyucular bulunan ürünlerden kaçınmak gerekir. Bu nedenle gelişigüzel yerlerden ucuz ürün almamanız önerilir. Dermakozmetik ürünler iyi bir seçenek sunacaktır.

Yüz Temizleme Jeli Neden Kullanmamız Gerekli?

Yüz Temizleme Jeli

Etkisi ve kullanım amacı bakımındanyüz temizleme jelleri, cildinize ideal bir bakım sağlar. Gün içerisinde biriken kir ve bakterilerin derinlemesine şekilde arındırılmasında etkilidir. Makyaj kalıntılarını yok eder, gözeneklerinizi açar ferah bir his verir.Sıkılaştırıcı olması nedeniyle,  genç ve sağlıklı bir görüntü verir.Siyah noktalarınızdan kurtulmak için ideal bir yöntemdir.  Akne ve pürüzlü görüntü, düzenli kullanım sonrasında yok olur.  Yüz temizleme jeli, doğru bir şekilde uygulandığı zaman cildinizi yenileyecektir.

Yüz Temizleme Jeli Nasıl Kullanılır?

Yüz temizleme jeli

Yüz yıkama jelipratik şekilde kullanılabilir. Gecesaatlerinde bir kere uygulanabileceği gibi, sabah ve akşam iki kere sürülmesi de mümkündür. Jelden sonra cildinize uygun bir nemlendirici kullanımı önerilir. Çünkü gözenekler temizlendikten sonra sürülen nemlendirici, direnç geliştiren bir etkiye sahiptir. Dışarıdan gelen zararlı etkenleri azaltır, cilde daha esnek bir yapı kazandırır.Serum gibi derinlemesine etki eden ürünleri de önceden sürülen jel sonrasında kullanabilir, daha fazla etki kazanabilirsiniz.

Farklı marka pek çok yüz yılama jellerine aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz:

https://www.narecza.com/yuz-temizleme-jeli

Blog Son Eklenenler
C Vitamini ve Bağışıklık Sistemi
C Vitamini ve Bağışıklık Sistemi

Sağlıklı Yaşam İpuçları

C vitamini, vücut için hayati öneme sahip bir antioksidandır ve bağışıklık sisteminin güçlenmesinde önemli bir rol oynar. Bağışıklık sistemi, vücudu hastalıklara karşı koruyan doğal savunma mekanizmasıdır.  C Vitamine dair detaylı bilgi yazımızın devamında...

23.02.2024
Atopik Cilt Nedir?
Atopik Cilt Nedir?

Cilt & Vücut Bakımı

Atopik cilt, genellikle kuruluk, kaşıntı ve kızarıklık gibi belirtilerle kendini gösteren kronik bir cilt durumudur. Bu durum, cildin doğal bariyerinin zayıflaması sonucu dış etkenlere hassas hale gelmesiyle ortaya çıkar.   Detaylar yazımızın devamında...

23.02.2024
Arjinin Nedir, Ne İşe Yarar?
Arjinin Nedir, Ne İşe Yarar?

Sağlıklı Yaşam İpuçları

Arjinin, vücutta çeşitli önemli işlevleri yerine getiren bir aminoasittir.  Arjinin vücudunuzda ne işe yaradığı, eksikliğinde oluşacak belirtiler ve daha fazlası yazımızın devamında...

18.01.2024
Kışın Vitamin Takviyeleri: Hangi Vitaminleri ve Ne Kadar Almalıyız?
Kışın Vitamin Takviyeleri: Hangi Vitaminleri ve Ne Kadar Almalıyız?

Sağlıklı Yaşam İpuçları

Kışın vitamin takviyeleri, soğuk havalarında etkisiyle hastalanma riskinizi en az düzeye indirebilecek unsurların başında gelmektedir. Peki, hangi vitaminleri ne kadar ve ne oranda almalıyız? Detaylar yazımızın devamında...

18.01.2024
Soğuk Hava Koşullarında Cilt Bakımı: Kış Aylarında Sağlıklı Bir Cilt İçin İpuçları!
Soğuk Hava Koşullarında Cilt Bakımı: Kış Aylarında Sağlıklı Bir Cilt İçin İpuçları!

Cilt & Vücut Bakımı

Kış mevsimi, daha çok rüzgar, daha çok soğuk hava ve bunların etkisiyle düşük nem seviyeleri anlamına geliyor. Tüm bu etkilerle birlikte cilt sağlığı da olumsuz yönde etkilenebilmektedir. Cildinizi soğuk havada koruyacak bakım önerileri yazımızın devamında...

18.01.2024
Kuru Havada Nemlendirici Kullanımı: Kışın Cildi Nemlendirmenin Önemi!
Kuru Havada Nemlendirici Kullanımı: Kışın Cildi Nemlendirmenin Önemi!

Cilt & Vücut Bakımı

Kış aylarının gelmesiyle birlikte havadaki nem oranının düşmesi, cildin kurumasına ve tahriş olmasına neden olabilir.  Kış aylarında nemlendirici kullanmanın önemi ve püf noktaları yazımızın devamında...

18.01.2024
En Çok Melatonin İçeren Besinler!
En Çok Melatonin İçeren Besinler!

Sağlıklı Yaşam İpuçları

Melatonin, vücudun doğal olarak ürettiği bir hormondur. Uyku düzenini sağlamak gibi bir görevi yerine getirse de aslında birçok konuda faydası bulunuyor. Melatonin ve vücudunuza etkileri üzerine detaylı bilgi yazımızın devamında...

18.01.2024
Makyaj Süngeri Nasıl Kullanılmalı ve Temizlenmeli?
Makyaj Süngeri Nasıl Kullanılmalı ve Temizlenmeli?

Cilt & Vücut Bakımı

Makyaj süngeri makyaj ürünlerini daha kolay ve homojen bir şekilde uygulamak için kullanılan bir araçtır.  Makyaj süngerleri özellikle fondöten pudra allık ve kapatıcı gibi ürünlerin uygulanmasında sıklıkla kullanılır. Bu sebeple üzerinde bakteri ve mikrp birikimi söz konusudur. Cildiniz için makyaj süngeri kullanımı ve temizliği yazımızın devamında...

14.11.2023
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.