Whatsapp Destek
%100 Orijinal Ürün
%100 Güvenli Ödeme
Yukarı
Yağlı Ciltler Nasıl Güneş Kremi Kullanmalı? Su Bazlı Güneş Kremi Nedir?
07.03.2020

Yağlı Ciltler Nasıl Güneş Kremi Kullanmalı? Su Bazlı Güneş Kremi Nedir?

Yaz aylarında özellikle tatildeysek güneş kremi olmadan asla dışarı çıkmayı düşünmeyiz. Ancak güneşin zararlı ışınları sadece yaz aylarında değil, dört mevsim bizimle beraber. Bu nedenle günlük bakım rutinine güneş kremi eklemek, ciltte güneş kaynaklı oluşabilecek olumsuzlukların engellenmesi için yeterli olacaktır.

Güneş kremi kullanımı, birçok kişinin günlük bakım rutini içerisinde alışkanlık edindiği bir ürün değil. Bu nedenle birçok kişiye zor görülebilir. Özellikle yağlı cilt tipine sahip zor cildi olan kişiler için günlük olarak güneş kremi kullanma fikri ürkütücü olabilir. Son yıllarda yağlı cilt tiplerine uygun formüller ile geliştirilen güneş kremleri sayesinde günlük kullanımda güneş kremlerini rahatlıkla tercih edebilirsiniz.

Su Bazlı Güneş Kremi

Yağlı cilt tipleri, ciltlerinde yağlanma sorunu olduğundan dolayı gözenek tıkanması sorununu çok sık yaşar. Yoğun kıvama sahip güneş kremleri, yağlı ciltlere uygulandığında hem kolay bir şekilde emilmez hem de ciltte gözeneklerin tıkanmasına yol açar. Gözeneklerin tıkanması sonucunda yağlı cilt tipi akneye eğilim gösterir. Bu nedenle yağlı cilt tipine sahipseniz oldukça hafif ve anında emilecek bir forma sahip olan güneş kremi seçmek, cilt problemleri ile karşılaşmamak adına sizler için önemlidir.

Kozmetik ve bakım alanında üretilen tüm ürünlere ulaşım günümüzde çok kolay… Artık cildinize iyi gelecek birçok dermokozmetik özelliğe sahip, temiz içerikli ürüne tek tık ile adresinize sipariş edebilirsiniz. Sizlere hem zamandan kazandıran hem de konforlu bir alışveriş imkânı sağlayan bu sistemler sayesinde yağlı cilt tipleri için önerilen güneş kremi seçenekleri rahatlıkla inceleyebilirsiniz.

Güneş kremi incelerken öncelikle içeriğinde yer alan maddeleri ve ürünün dokusu ile ilgili bilgileri iyi analiz etmeli, ona göre cildiniz için tercih etmeye özen göstermelisiniz.

 

Güneş Kremi Önerileri

 

Günlük kullanıma uygun yağlı ciltler için özel formül ile üretilmiş olan bir güneş kremi arayışınız varsa öncelikle bu ürünün su bazlı olması önemlidir. Bu nedenle yağ bazlı olduğu belirtilen güneş kremlerini yağlı ciltler kullanmaktan kaçınmalıdır.

Yaz aylarında vaktimizin çoğu özellikle tatildeysek, sahil kentlerinde yaşıyorsak plajlarda ve havuzlarda geçer. Bu keyifli vakit içerisinde defalarca güneş kremi yenilemek sizlere zulüm gibi gelebilir. Haklısınız! Bundan dolayı alacağınız yağlı ciltlere özel geliştirilmiş formüllü güneş kremi ürününde koruma şekline dikkat etmelisiniz. Yüksek koruma faktörüne sahip olması, tere, suya ve kuma karşı dayanıklı bir yapıya sahip olması, en az 8 saat güneşten gelen zararlı UV vb. ışınlara karşı etkili koruma sağlaması bir güneş kremini tercih etmeniz için önemli faktörlerdir.

Güneş Kremi

Bunların yanı sıra yağlı cilt tipleri için tercih edeceğiniz güneş kremi mümkünse jel veya akışkan dokuda olmalıdır. Bu dokuya sahip güneş kremi ürünleri, yağlı ciltler tarafından daha rahat bir şekilde emilerek ciltte gözenek tıkanmasının önüne geçer.

Son yıllarda kullanıcıların bir bakım ürününden beklentileri de arttı. Özellikle cilt bakımına ve sağlığına dikkat eden kişiler için tercih edilecek olan güneş kreminin on parmağında on marifet olması gerekiyor!

Yağlı ciltlerde sadece yüksek güneş koruması sağlaması ve dayanıklı olması, kolay emilmesi yeterli olmaz. Cilt problemlerine zaten yol açmaması gereken yağlı ciltlere özel üretilen güneş kremlerinden kullanıcılar, aynı zamanda cilt bakımını olumlu etkileyen bakımları yapmasını da bekler. Bu nedenle cilt bakımınıza yardımcı olması için güneş kremi seçerken mutlaka içeriğinde aleovera ve E vitamini gibi cildi beslemeye yönelik vitamin değerleri olan ürünleri tercih etmeye özen göstermelisiniz.

 

Su Bazlı Güneş Kremi Nedir?

 

Hem güneş kremlerinde hem de nemlendirici kremlerde ürünler su bazlı ve yağ bazlı olarak ikiye ayrılır. Yağlı cilt tipleri için dermatologlar tarafından da her cilt bakım ürününde olduğu gibi güneş kreminde de su bazlı olan ürünlerin tercih edilmesi tavsiye edilir.

Peki, su bazlı güneş kremi ürünlerinin diğer yağ bazlı olan güneş kremlerinden farkı nedir?

Su bazlı güneş kremleri, yağ bazlı olan güneş kremlerine göre daha fazla bakım sağlar. Bu nedenle cilt tarafından daha kolay emilir. Bundan dolayı da yağ bazlı olan güneş kremlerine göre su bazlı güneş kremleri cilde daha iyi gelir.

Su Bazlı Güneş Kremi

Yağlı cilt tiplerinde cilt problemleri daha fazla görülür. Sivilce, yağlanma, parlama, siyah nokta, gözenek tıkanıklığına bağlı farklı cilt problemleri yağlı ciltlerde en sık görülen problemlerdir. Eğer tercih ettiğiniz güneş kremi yağ bazlı olursa ürün içerisinde bulunan yağ cildinizde bulunan gözeneklere dolarak tıkanmasına sebep olur ve cildinizin nefes almasını engeller. Bu da ciltte bir ağırlaşma hissi uyandırır. Cildinizin akneye olan eğilimini artırır.

Su bazlı güneş kremlerinde ise bu tür sorunlar yaşanmaz. Oldukça hafif bir yapıya sahip olmasından dolayı yağlı ciltler tarafından kolaylıkla emilir. Cildinizin gözeneklerine dolma yapmaz ve cildiniz güneş kremi uygulamasından sonra da sağlıklı bir şekilde nefes almaya devam eder. Bir diğer yandan su bazlı güneş kremleri yağlı cilt tiplerini güneşin zararlı UV ışınlarından korurken aynı zamanda cildin günlük nem ihtiyacının karşılanmasına da yardımcı olur.

 

Yağlanma Yapmayan Güneş Kremleri

 

Yağsız Güneş Kremi

Yağlı cilt tiplerinin güneş kremleri ile yaşadığı birçok problem var. Yağlı bir cilt tipine sahipseniz eğer uygun olmayan bir güneş kremi kullandığınızda parlama, yağlanma sorununu daha çok yaşarsınız. Bundan dolayı da güneş kremi kullanmaktan kaçınıyor olabilirsiniz. Bir başka yağlı ciltlerde güneş kreminin yaşattığı sorun beyaz bir görünümün oluşmasıdır.

Su bazlı, laboratuar testlerinden geçen ve yağlı cilt problemi yaşayan kişilere dermatologlar tarafından da kullanımı tavsiye edilen su bazlı, yüksek koruma faktörlü, beyaz bir görünüm bırakmayan, transparan, cilde uyguladığınız anda kolayca emilen güneş kremleri kullanmaya özen göstermelisiniz.

 

Su Bazlı Güneş Kremi Önerileri

 

La Roche Posay Anthelios

La Roche Posay Anthelios

La Roche Posay tarafından yağlı ciltlere sahip kişiler için termal suların özel formülü ile üretilen su bazlı güneş kremi serisi güvenle kullanabileceğiniz ürünler arasında yer almaktadır. Her bütçeye hitap eden farklı fiyat seçenekleri ile sunulan La Roche Posay Anthelios, yağlı ciltlere özel üretilen güneş kremleri yağlı ciltleri güneşten korurken aynı zamanda ihtiyaç duyulan nem ihtiyacını da su bazlı özel formülü ile karşılamaya yardımcı olur.

 

Bioderma Photoderm

 

Bioderma Photoderm

Günlük bakım ürünü olarak kullanmak istediğiniz bir yağlı ciltlere uyum sağlayan güneş kremi arayışında iseniz Bioderma Photoderm serisi, günlük makyajınızın önemli bir parçası haline gelecek. Özellikle yaz aylarında günlük makyajınız için rahatlıkla kullanabileceğiniz renkli formüle sahip olan Bioderma Photoderm, cildinizi koruma altına alırken aynı zamanda cilt problemlerinize de iyi gelir.

 

Heliocare Color Jel

Heliocare Color Jel

 

Yağlı cilt tiplerinde güneş kremi sorunu olarak zor emilme problemi birçok kişiyi zorlar. Bu nedenle su bazlı ve jel formda, olay bir emilmeye sahip güneş kremi olarak ön plana çıkan Heliocare Color Jel, yağlı cilt tiplerinin dostu olmaya yardımcı bir üründür. Uygun ve farklı bütçelere hitap eden, kişilerin yağlı ciltlerinde koruma ve farklı ihtiyaçları karşılamaya yardımcı olan güçlü ve güvenilir bir üründür.

Aynı zamandan https://www.narecza.com/yagli-ciltler-icin-gunes-kremi adresinden su bazlı ve yağsız güneş kremlerini incelenebilirsiniz.

 

Blog Son Eklenenler
Makyaj Süngeri Nasıl Kullanılmalı ve Temizlenmeli?
Makyaj Süngeri Nasıl Kullanılmalı ve Temizlenmeli?

Cilt & Vücut Bakımı

Makyaj süngeri makyaj ürünlerini daha kolay ve homojen bir şekilde uygulamak için kullanılan bir araçtır.  Makyaj süngerleri özellikle fondöten pudra allık ve kapatıcı gibi ürünlerin uygulanmasında sıklıkla kullanılır. Bu sebeple üzerinde bakteri ve mikrp birikimi söz konusudur. Cildiniz için makyaj süngeri kullanımı ve temizliği yazımızın devamında...

Devamını Oku
14.11.2023
Kırışık Eller İçin En İyi Krem Çeşitleri Nelerdir?
Kırışık Eller İçin En İyi Krem Çeşitleri Nelerdir?

Cilt & Vücut Bakımı

Zarif, kendin emin çizgiler, yumuşak dokunuşlar ve pürüzsüz bir cilde sahip eller için basit bir bakım bile yeterli olabilir. Bu bakım içinde en büyük yeri kulkusuz kremler kaplıyor. Doğru krem için tüm detaylar yazımızın devamında...

Devamını Oku
14.11.2023
Yüz Masajı İle Gençliğe Bir Adım Daha Atın
Yüz Masajı İle Gençliğe Bir Adım Daha Atın

Cilt & Vücut Bakımı

Yüz masajı, yüz bölgesine uygulanan bir masaj türüdür. Bu masajın amacı, yüz kaslarını rahatlatmak, dolaşımı arttırmak ve genel olarak yüzün daha genç ve canlı görünmesini sağlamaktır. Yüz masajının uygulama yöntemleri ve püf noktaları yazımızın devamında...

Devamını Oku
04.10.2023
Gözaltı Şişliğini ve Morluğunu Gidermek İçin En Etkili Yöntemler
Gözaltı Şişliğini ve Morluğunu Gidermek İçin En Etkili Yöntemler

Cilt & Vücut Bakımı

Gözaltı şişliği ve morluğu herkesin yaşayabileceği yaygın bir sorundur. Stres, yorgunluk, uyku eksikliği, alerjiler ve hormonsal değişiklikler gibi birçok faktör, gözaltı şişliği ve morluğuna neden olabilir. Göz çevresi sorunları ve giderme yöntemleri yazımızın devamında...

Devamını Oku
04.10.2023
Yaz Aylarında Güneşten Yorulan Yüzler İçin Bakım Önerileri
Yaz Aylarında Güneşten Yorulan Yüzler İçin Bakım Önerileri

Cilt & Vücut Bakımı

Yaz aylarında güneşin cildimiz üzerindeki olumsuz etkilerinden kaçınmak önemlidir. Ancak tüm önlemlere rağmen cildimizde bazı yorgunluk ve yıpranma belirtileri görülebilir. Bu etkileri en aza indirecek ve gidermenize yardımcı bakım önerileri yazımızın devamında...

Devamını Oku
11.09.2023
Esmer Tenliler İçin Leke Bakımı
Esmer Tenliler İçin Leke Bakımı

Cilt & Vücut Bakımı

Esmer ciltler, güneş ışınlarına maruz kaldıklarında açık tenlilere göre daha az güneş yanığı yaşarlar, ancak güneş lekeleri oluşma riski daha yüksektir. esmer tenliler için güneş lekelerini giderici detaylar yazımızın devamında...

Devamını Oku
08.09.2023
Havuzda Yıpranan Saçlar İçin Etkili Bakım Nasıl Yapılır?
Havuzda Yıpranan Saçlar İçin Etkili Bakım Nasıl Yapılır?

Saç Bakım Tüyoları

Yazın girdiğiniz havuzun klorlu suyu, içerisindeki kimyasallar ve güneş ışınları, saçlarınızı yıpratabilir. Yıpranan saçlar, matlık, kırılma ve düzensizlik gibi sorunlara yol açabilir. Saçınızı eski canlılığına kavuşturmaya yardımcı bakım önerileri yazımızın devamında...

Devamını Oku
21.08.2023
Açık Tenlilerde Güneş Lekelerini Hızlı Geçirmek İçin En iyi Ürünler
Açık Tenlilerde Güneş Lekelerini Hızlı Geçirmek İçin En iyi Ürünler

Güzellik & Dermokozmetik

Açık tenlerde güneş lekeleri, UV ışınlarına maruz kalmaktan kaynaklanır ve ciltte renk açılmasına neden olur. Bu renk değişimlerini önlemenin ve önüne geçmenin yöntemleri tüm detayları ile yazımızın devamında...

Devamını Oku
21.08.2023
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.