Whatsapp Destek
Menü
Menü
Hesabım
Şifremi Unuttum
Üye Ol
Sepetim
Hassas Ciltler Kışın Hangi Bakım Kremlerini Kullanmalıdır?
07.02.2023

Hassas Ciltler Kışın Hangi Bakım Kremlerini Kullanmalıdır?

Cilt bakımı için krem seçmek hassas deri yapısı olanlar için daha zorlayıcı olabiliyor. Hassas cildiniz varsa en iyi bakım ürünleri içeren Darphin ürünlerini deneyebilirsiniz. Saf bitki özlerine odaklanan ayrıcalıklı ve popüler formülleri Narecza’da kolayca bulmak mümkün.    

Kuru ve Hassas Cilt Arasında Nasıl Bir Fark Var?

Genellikle birbiriyle aynı gibi düşünülse de kuru ve hassas ciltler birbirinden farklıdır. Kuru cilt epidermisteki nemin eksilmesine bağlı yaşanan bir durum. Çok sıcak su, genetik etkenler, temizleyici malzemeler, hava şartları kuruma nedeni olabiliyor. Kuru ciltlerdeki sık görülen belirtilere bakılırsa;

 • Ciltte pürüzlü his
 • Ciltte hafif kaşıntı hissi
 • Pullanma, pullanma ve soyulma
 • Cilt kanamalarına kadar uzanabilen çatlamalardır.

Kuru cilt cildinizin tıbbi bir sorun yaşadığını göstermez. Genellikle kısa sürede çözülebilir sorundur ve nadiren tıbbi bir hal alır. Peki, hassas cilt nedir ve neye bağlı diyorsanız, kurulukla göbekten bağlı bir durum görülür. Kuru cildin uzun süre var olması hassas cilt yapısını oluşturacaktır. Çatlama ve ardından iltihaplı bir hal alan ciltler artık hassas durumdadır.  

Hassas Cilt Belirtileri Neler?

Cilt bağışıklığınız genetik olarak hassas yapıda olabilir. Genel olarak belirtileri aşağıdaki gibi sıralayabiliriz:

 • Cildin kırmızı, şiş görünmesi
 • Kaşıntı hissi
 • Kızarık görünüm
 • Ciltte yanma ve batma hissi
 • Çatlama ve su toplama sorunları
 • Ciltte oluşan lekelerin sertleşmesi, pürüzlü hal alması yaygın görülen durumlardır.

Hassas Cilt Neden Olur?

Darphin hassas nemlendiricilere başlamadan önce nedenlere biraz daha yakından bakılabilir. Hassas cilde neden olan durumlar:

 • Su sıcaklığının yoğun olması
 • Alkol içeren sabun ve benzeri temizleyiciler
 • Tahrişe neden olan bitkiler
 • Güçlü yapıştırıcılar
 • Nikel takılar
 • Egzama rahatsızlığı yaygın görülen nedenlerdir. Nedenleri dikkate alarak hassas cilt bakımı nasıl olmalı sorusuna yanıt arayabilirsiniz.

Darphin En Etkili Hassas Cilt Ürünleri

Hassas cilt belirtileri, devamında doğru bir bakım ihtiyacı ve önlemleri de getiriyor.   Darphin markasının en çok satan hassas ciltler için nemlendirici ürünleri ihtiyacınızı karşılar.

Darphin Chamomile Aromatic Care

Kokusu ekstra özel bir bakım ürünü için Darphin Gece Bakım Yağı’nı mutlaka denemelisiniz. Yatıştırıcı etkisi Omega 6 ile birleşince etkili sonuçlar sizi bekleyecektir. Papatya etkili esansiyel yağ lavanta içeriğiyle bütünleşerek cilt kızarıklıklarını azaltmaya yardım eder.  Besleyici etkisi irritasyonun önüne geçmede etkilidir.

Intral Inner Youth Rescue Serum

Darphin Intral Youth Rescue Serum parlaklık kazandırmaya yardım eden popüler bir ürün. Kullanıcı deneyimi en iyi ürünlerden serum içerisinde salisilik asit ve resveratrol vardır. Başka bir deyişle cildi nemlendirirken toparlamaya yardım eder.

Intral Lightweight Shield SPF 50 Güneş Kremi  

Darphin Intral Güneş Kremi mineralli bir ürün olarak fark yaratıyor.  Güneş kremi hassas ciltleri korumak için atlanmaması gereken konulardan biri. Çevresel etkenlerin yıpratıcı detaylarına karşı bu ürünü günlük yaşamın önemli parçası haline getirebilirsiniz. Çinko oksit ve titanyum oksit sayesinde cildin UVA UVB ışınlarına karşı korunmasına yardım ediyor.

Intral Air Mousse Cleanser  

Makyaj, kir ve yağdan arındırılmış cilt kızarıklıklara karşı direnç geliştirebilirsiniz. Darphin Yüz Temizleme Köpüğü arındırılacak cildin güvenle temizlenmesine yardım eder. Papatya ve alıç içeriği yatıştırıcı etkiler yaparak ferahlık hissini daha çoğaltır. Fosfolipitler, cilt yapısına iyi gelen bitkisel özleri daha etkin bir şekilde barındırmaya yardımcı olur.

Darphin Active Stabilizing Lotion 

Darphin markasının en iyi cilt ürünlerinden Darphin Active Stabilizing Lotion hassas ciltlerde yatıştırıcı etki yapar. Losyon kullanmayı seven hassas cildiniz varsa gözeneklerinize de etki yapan bu nemlendiriciyi mutlaka denemelisiniz.

Intral Redness Relief Soothing Serum Yatıştırıcı Serum

Darphin Intral Redness Relief Bakım Serumu irritasyona karşı yatıştırıcı özellikleri olan bir ürün. İrritasyon belirtileri cildin tahriş olarak ve madde biriktirmesi durumudur. Serum, hassasiyeti gidermeye destek özelliklerini papatya, alış ve şakayık bitkilerinden de beslenerek elde eder. Darphin mikro teknoloji özellikleri, inceltici etkileriyle fark yaratabilir.

Hassas Ciltler İçin Önlemler Neler?

Hassas cilt yapısı olanlar cildi güneş kremi gibi bir koruyucu ile dış etkenlere karşı düzenli olarak korumalıdır. Sıcak suya çok sık maruz kalmamaya özen göstermelisiniz. Banyo sürelerini uzun tuttuğunuzda cildiniz gerilerek hassaslaşmaya başlar.  Kullandığınız ürünlerin içeriğinde alkol ve paraben gibi maddelerin olmaması önemlidir.

Darphin ürünlerinde paraben, mineral yağ, ftalatlar ve formaldelhi yer almadığından güvenli kullanımı var. Düzenli olarak Darphin nemlendirici kullanmanız cildinizi dengeli bir şekilde tutmaya yardım edecektir.

Darphin Kinezyo Masajı Denediniz mi?

Kinezyo masajı denemek isteyenler için cildi önemli derecede etkilediği söylenebilir. Darphin markasının kült masajı şu hedeflere sahip:

 • Cilde daha enerjik bir görünüm vermeyi amaçlar.
 • Ciltte mikro kasılmaların ve mimik çizgilerinin azalmasına destek olur. Yüz kaslarını rahatlatmaya yardım eder.
 • Baskı, piyano ve canlandırma hareketlerini boş zamanlarda dilediğiniz an yapabilirsiniz.  

Baskı Hareketi  

Yanak, şakaklar, alın ve yeniden yanaklara ellerle baskı yaparsınız. Bu bölgelere en son boyun bölgesini eklemeniz gerekir.

Piyano Hareketi  

Darphin’in piyano hareketi parmak uçları ile gerçekleşiyor. Alından boyun kısımlarına doğru nazik bir şekilde hareketi yapmalısınız.

Canlandırma Hareketi  

İki parmak kullanarak küçük sıkıştırma uygulamaları yapmalısınız. Yanaklar, alın, şakak bölgelerinde bu hareketi sürdürmelisiniz.

Darphin Ürünleri Kullananlar 

Dermatologların da önerisi Darphin ürünleri kullanıcıların en sevdiği dermokozmetik markalarından… Fiyatları ve ürün içerikleriyle geri dönüşler de güzel görünüyor. Öneri olarak cildin doğrudan ihtiyacını karşılayan çeşitlere odaklandığınızda daha fazla verim alabilirsiniz. Ürün seçimi için Narecza üzerinden canlı destek birimine başvurmanız tavsiye edilir. Ürün seçmenizde tüm sorularınıza yanıt almanız mümkün olacaktır.

Son Dokunuş

Hassas ciltler ciddi dermatolog gerektiren durumlar yaşayabilir.  Alerjik reaksiyon oluştuğunda baş dönmesi, cilt enfeksiyonu, nefes alamama ve boğazda şişme olabilir.  Bir kimyasal maddeye maruz kalınan bu gibi durumlarda cilt bakımı ötesinde, gecikmeden acil müdahale yaptırmalısınız.

Blog Son Eklenenler
C Vitamini ve Bağışıklık Sistemi
C Vitamini ve Bağışıklık Sistemi

Sağlıklı Yaşam İpuçları

C vitamini, vücut için hayati öneme sahip bir antioksidandır ve bağışıklık sisteminin güçlenmesinde önemli bir rol oynar. Bağışıklık sistemi, vücudu hastalıklara karşı koruyan doğal savunma mekanizmasıdır.  C Vitamine dair detaylı bilgi yazımızın devamında...

Devamını Oku
23.02.2024
Atopik Cilt Nedir?
Atopik Cilt Nedir?

Cilt & Vücut Bakımı

Atopik cilt, genellikle kuruluk, kaşıntı ve kızarıklık gibi belirtilerle kendini gösteren kronik bir cilt durumudur. Bu durum, cildin doğal bariyerinin zayıflaması sonucu dış etkenlere hassas hale gelmesiyle ortaya çıkar.   Detaylar yazımızın devamında...

Devamını Oku
23.02.2024
Arjinin Nedir, Ne İşe Yarar?
Arjinin Nedir, Ne İşe Yarar?

Sağlıklı Yaşam İpuçları

Arjinin, vücutta çeşitli önemli işlevleri yerine getiren bir aminoasittir.  Arjinin vücudunuzda ne işe yaradığı, eksikliğinde oluşacak belirtiler ve daha fazlası yazımızın devamında...

Devamını Oku
18.01.2024
Kışın Vitamin Takviyeleri: Hangi Vitaminleri ve Ne Kadar Almalıyız?
Kışın Vitamin Takviyeleri: Hangi Vitaminleri ve Ne Kadar Almalıyız?

Sağlıklı Yaşam İpuçları

Kışın vitamin takviyeleri, soğuk havalarında etkisiyle hastalanma riskinizi en az düzeye indirebilecek unsurların başında gelmektedir. Peki, hangi vitaminleri ne kadar ve ne oranda almalıyız? Detaylar yazımızın devamında...

Devamını Oku
18.01.2024
Soğuk Hava Koşullarında Cilt Bakımı: Kış Aylarında Sağlıklı Bir Cilt İçin İpuçları!
Soğuk Hava Koşullarında Cilt Bakımı: Kış Aylarında Sağlıklı Bir Cilt İçin İpuçları!

Cilt & Vücut Bakımı

Kış mevsimi, daha çok rüzgar, daha çok soğuk hava ve bunların etkisiyle düşük nem seviyeleri anlamına geliyor. Tüm bu etkilerle birlikte cilt sağlığı da olumsuz yönde etkilenebilmektedir. Cildinizi soğuk havada koruyacak bakım önerileri yazımızın devamında...

Devamını Oku
18.01.2024
Kuru Havada Nemlendirici Kullanımı: Kışın Cildi Nemlendirmenin Önemi!
Kuru Havada Nemlendirici Kullanımı: Kışın Cildi Nemlendirmenin Önemi!

Cilt & Vücut Bakımı

Kış aylarının gelmesiyle birlikte havadaki nem oranının düşmesi, cildin kurumasına ve tahriş olmasına neden olabilir.  Kış aylarında nemlendirici kullanmanın önemi ve püf noktaları yazımızın devamında...

Devamını Oku
18.01.2024
En Çok Melatonin İçeren Besinler!
En Çok Melatonin İçeren Besinler!

Sağlıklı Yaşam İpuçları

Melatonin, vücudun doğal olarak ürettiği bir hormondur. Uyku düzenini sağlamak gibi bir görevi yerine getirse de aslında birçok konuda faydası bulunuyor. Melatonin ve vücudunuza etkileri üzerine detaylı bilgi yazımızın devamında...

Devamını Oku
18.01.2024
Makyaj Süngeri Nasıl Kullanılmalı ve Temizlenmeli?
Makyaj Süngeri Nasıl Kullanılmalı ve Temizlenmeli?

Cilt & Vücut Bakımı

Makyaj süngeri makyaj ürünlerini daha kolay ve homojen bir şekilde uygulamak için kullanılan bir araçtır.  Makyaj süngerleri özellikle fondöten pudra allık ve kapatıcı gibi ürünlerin uygulanmasında sıklıkla kullanılır. Bu sebeple üzerinde bakteri ve mikrp birikimi söz konusudur. Cildiniz için makyaj süngeri kullanımı ve temizliği yazımızın devamında...

Devamını Oku
14.11.2023
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.