sadsad x
asdasd
Sıralama seçin
Toplam 62 ürün görüntüleniyor.
1 2 3

Doğal Saç Boyası Ürünleri

Organik olarak da adlandırılan doğal saç boyası ürünleri, saç ve cilt yapısı hassas olan kimseler tarafından tercih edilen; özellikle hamile ve emziren kadınların tercih ettiği boyalara verilen genel isimdir. Doğal saç boyası ürünleri, boyama sırasında yapısı değişen saç pigmentlerinin zarar görmesinin önüne geçilmesini, dolayısı ile saçların daha az yıpranmasını amaçlamaktadır. Color Soin, Herbatint, Naturigin ve Ceradolin başta olmak üzere çok sayıda doğal saç boyası ürünleri bulunmaktadır. Bunlardan en çok tercih edileni ise Color Soin isimli markadır. Color Soin markası tarafından piyasaya sürülmüş olan farklı saç rengi seçenekleri bulunmaktadır. Bunların başında Color Soin 5GM Clear Cappucino Parlak Kumral Saç Boyası gelmektedir. Daha koyu renkler tercih eden kişiler için Color Soin 4M Mahogany Chestnut Koyu Magonany Saç Boyası ve Color Soin 4B Brownie Chestnut Çikolata Kestane Saç Boyası ürünleri önerilmektedir.

Doğal saç boyası seçerken ve kullanırken dikkat edilmesi gereken bazı önemli noktalar bulunmaktadır. Öncelikle saç boyasının içeriğinde bulunan bitkisel ürünler incelenmelidir. Tamamen doğal yöntemler ve malzemeden üretilen bu ürünlerde yer alan herhangi bir madde ya da bitkiye karşı alerjik reaksiyon göstermenin önüne geçilmelidir. Alerji olunduğu bilinen bir bitki bulunan bir boya tercih edilmemelidir. Kimyasal saç boyalarında olduğu gibi doğal saç boyası ürünleri tercih ederken de neden boyama işlemi yapılmak istendiğine dikkat etmek gerekmektedir. Beyazlar kapatılmak için mi yoksa renk tercihi için mi boyandığı iyi gözlemlenmelidir. Beyazlar kapanmak amacında boyama tercihlerinde kişinin kendi saç rengine yakın saç rengi tercihi yapması daha faydalı olacaktır.

Doğal saç boyaları, içeriğinde vitamin kaynakları olan kozmetik ürünlerdir. Doğal saç boyası türü seçilirken de ihtiyaç duyulan vitamini karşılayacak bitkisel çözüme sahip ürünler tercih edilmelidir. Aloa Vera, jajoba yağı, argan yağı, keratin gibi doğal vitamin ve yağlar, saç derisinin ve saç tellerinin çok daha sağlıklı olmasını sağlarken; istenilen renge de saçlar zarar görmeden kavuşmayı sağlar. Bu nedenle doğal saç boyası ürünleri, içerikleri dikkate alınarak seçilmelidir. Özellikle açık renk saç boyalarında papatya özü içeren saç boyası ürünleri tercih edilmelidir. Papatya kurusu ve özü, doğal açıcı özellikle taşımakta olup; saçların daha sağlıklı bir şekilde boyanmasına alt zemin oluşturmaktadır. İçeriğinde ada çayı, kına özü ve siyah çay parçaları bulunan doğal saç boyası ürünleri, koyu renk saç boyama işleminde oldukça başarılı sonuçlar elde etmektedir. Koyu kahve ve kestane renk tonları boyanırken boya içeriğinde bu ürünlerin yoğunlukta olduğu boyalar tercih edilmelidir.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmı