Whatsapp Destek
%100 Orijinal Ürün
Güvenli Ödeme Garantisi
Yukarı
Filtre
Kategoriler
Seçilen Filtreler
{{ SELECTED.TEXT }} ×
{{ FILTERS.VARIANTS.TYPE1_NAME }}
{{ FILTERS.VARIANTS.TYPE2_NAME }}
Marka
Model
{{ FILTER.NAME }}
Fiyat

Magnezyum Oksit Nedir?

Magnezyum oksit, magnezyum ve oksijenin birleşiminden oluşan beyaz, katı bir bileşiktir. Bu mineral formu, vücuttaki magnezyum seviyelerini yükseltmek için kullanılmaktadır. Magnezyum, vücuttaki enerji üretiminden kas ve sinir fonksiyonlarına, kalp atış hızından kemik yapısının korunmasına kadar birçok temel işlevde rol oynamaktadır. Bu nedenle pek çok kişi, Magnezyum oksit takviyesine başvurarak, yaşam kalitesini arttırmaya çalışmaktadır. Vücudun daha çok enerji üretmesini, bu enerjinin daha verimli kullanılmasını ve vücudun çok daha kolay bir şekilde toplarlanmasını sağlayan Magnezyum Oksit takviyelerini, Narecza’nın geniş ürün yelpazesi içerisinde bulabilirsiniz.

Magnezyum Oksit Ne İşe Yarar?

Magnezyum oksit , magnezyum eksikliğini ortadan kaldırmak veya önlemek için kullanılan bir mineral takviyesidir. Magnezyum, vücuttaki birçok önemli işlevi yerine getirmek için gereklidir. Bunlar arasında; protein sentezi, kas ve sinir fonksiyonlarının düzenlenmesi, kan şekeri düzeylerinin idealize edilmesi ve kan basıncının kontrol edilmesi bulunmaktadır. Ayrıca Magnezyum; DNA, RNA ve antioksidan glutatyonun üretimine de yardımcı olmaktadır. Bunların yanı sıra Magnezyum Oksit, asidik mideyi ve reflüyü hafifletmeye de destek olmaktadır. Gastrik asidi nötralize eden ve bağırsakları harekete geçiren bu mineral, genellikle mide yanması ve kabızlık semptomlarını hafifletmek için de kullanılmaktadır. Magnezyum eksikliği ise düşük enerji, yorgunluk, sinir fonksiyonu problemleri, kas krampları, anormal kalp ritmleri ve hatta kişinin ruh hali üzerinde olumsuz etkilere neden olabilmektedir.

Hangi Magnezyum Oksit Takviyesi Alınmalı?

Magnezyum oksit takviyesi seçerken, kaliteye öncelik vermek oldukça önemlidir. Ürünün içeriği, Magnezyum Oksit miktarı ve üretim süreci hakkında detaylı bilgileri Narecza’dan temin edeceğiniz takviyelerin açıklamasında bulabilirsiniz. Narecza’dan satın alabileceğiniz Magnezyum Oksit takviyeleri ise şöyledir:

  • Vitabiotics Osteocare Original 90 Tablet
  • Nature's Bounty Magnesium 250 mg 60 Tablet
  • Magnesium Diasporal Direkt 20 Poşet Magnezyum Takviyesi
  • Medicago Multienergy 30 Tablet
  • Solgar Calcium Magnesium Plus Boron 100 Tablet Kalsiyum Takviyesi
  • Solgar Calcıum Magnesium Plus Zinc 100 Tablet Kalsiyum Takviyesi
  • Vitabiotics Ultra Magnesium 60 Tablet Magnezyum Takviyesi
  • Vitabiotics Wellwoman 60 Tablet Gıda Takviyesi
  • Ligone Kalsiyum Complex 60 Kapsül

 

Magnezyum Oksit Fiyatları

Magnezyum oksit fiyatları ; seçtiğiniz markaya, ürünün kalitesine ve içerdiği Magnezyum Oksit miktarına göre değişkenlik taşımaktadır. Ayrıca farklı takviye formları için yapılacak ödemeler, seçilen ürün aynı markaya ait olsa da değişebilmektedir. Narecza, alanında uzman markaları bir araya getirerek, kullanıcılarına hem ekonomik hem de nitelikli bir takviye alışverişi deneyimi sunmaktadır. İhtiyacınız olan Magnezyum Oksit takviyesini, Narecza’dan kolaylıkla temin edebilir ve bütçenizi koruyarak, daha verimli bir yaşama adım atabilirsiniz.

Magnezyum Oksit Nasıl Kullanılmalı?

Magnezyum Oksit kullanımı; bireyin vücut durumuna, yaşına ve magnezyum eksikliği düzeyine bağlı olarak değişmektedir. Ancak genel olarak magnezyum oksit tabletler, ağız yoluyla alınmaktadır. Magnezyum takviyeleri, bir bardak su ile birlikte yemeklerle veya yemeğin hemen ardından alınmalıdır. İdeal Magnezyum Oksit dozajı ise yetişkinler ve 14-18 yaş arası gençler için günlük 400-420 mg iken, 9-13 yaş arası çocuklar için günlük 240 mg'dır. Ancak anne adayları veya emziren annelerde, bu miktarlar değişkenlik gösterebilmektedir. Bu nedenle, magnezyum oksit kullanmadan önce bir uzmana danışmak oldukça önemlidir.

Devamını Oku Gizle
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.