Whatsapp Destek
%100 Orijinal Ürün
Güvenli Ödeme Garantisi
Yukarı
Saç Bakımı Nasıl Yapılır?
31.08.2020

Saç Bakımı Nasıl Yapılır?

Güçlü, parlak ve sağlıklı saçlar, bakımlı ve çekici bir görünümün olmazsa olmazıdır. Zayıflayıp dökülen, kırılan ve yıpranan saçlar düzgün bir saç bakımı rutinine ihtiyaç duyar. Kökten uca kadar dayanıklı bir saç için, saç tellerine kaybettiği nemi geri kazandırmak ve düzenli aralıklarla besleyip güçlendiren ürünler uygulamak gerekir. Gelin, saçınızı ışıl ışıl parlatacak en önemli saç bakımı adımlarını birlikte inceleyelim.

 

Saç Bakım Rutini Nasıl Olmalı, Hangi Ürünler Kullanılmalı?

 

Saç bakımı istikrar isteyen bir süreçtir. Doğru ürünler düzenli bir biçimde kullanıldığında saçlar canlılık kazanır ve sağlıkla uzamaya başlar. Gür bir saç elde etmek için hem yeni saç oluşumunun desteklenmesi hem de dökülmenin engellenmesi gerekir. Yıpranmış saçlar kötü bir görünüm sergilemelerinin yanı sıra kolaylıkla kırılıp incelir ve koparak dökülebilir. Bu sebeple saç bakımını bir bütün olarak düşünmek ve bakımda yer alan tüm ürünleri özenle seçmek gerekir.

 

1. Saçınıza uygun şampuanı keşfedin.

 Şampuan

Şampuan seçimi, saç temizliğinin ilk adımını oluşturur. Hem saç tiplerine hem de saç problemlerine göre geliştirilen pek çok şampuan mevcuttur. Yağlı veya kuru saçlar, mat ve cansız saçlar, yıpranmış, ince telli saçlar ve boyalı saçlar, doğru şampuan kullanılarak temizlendiğinde parlaklık ve canlılık kazanır. Saçın ihtiyaç duyduğu bakımın temelini oluşturan şampuan seçimi, saç derisine ve saça bakım yapan içeriklerden oluştuğu takdirde bakım rutinine değer katar.

 

2. Saç tipinize uygun saç kremlerini tercih edin.

 Saç Kremi

Saç kremleri kimi zaman bakım yapmak kimi zaman da bukleleri şekillendirmek veya saçı yatıştırmak gibi amaçlarla uygulanır. Saçınızın ihtiyacını tespit ettikten sonra tercih edeceğiniz krem ürünler, saçınızı her yıkadığınızda kullanabileceğiniz içeriklerle üretilir. Saç bakım kremleri, saç boyu ve uçlarına uygulandığında saçları yumuşatır ve kolayca taranmasını sağlar. Böylece yıkanma esnasında saçı korumakla kalmaz, şekillendirme aşamasına da hazırlar.

 

3. Saç maskeleri ile saçlarınızı şımartın.

 Saç Maskesi

Saç maskeleri ile saç kremleri sıklıkla karıştırılır. Oysaki saç kremi ve saç maskesi, bakım rutinin ayrı basamaklarını oluşturur. Maskeler kremlere göre daha yoğun bir bakım sağladığından saçlarınızı her yıkayışınızda kullanımı önerilmez. Hedeflenen saç problemi için özel olarak üretilen maskeyi düzenli aralıklarla uygulamanız ve ürünün kullanım talimatlarında belirtildiği süre boyunca saçınızda bekletmeniz gerekir. Böylece saç ihtiyaç duyduğu içeriklerle beslenir ve güçlenir.

 

4. Saç serumlarının etkisine güvenin.

 Saç Serumu

Saç bakımının en önemli aşamalarından birini saç serumları oluşturur. Her saç tipine ve saç problemine uygun olarak geliştirilen saç serumları, hem onarıcı hem de besleyici özellikler taşıyarak saçlarınızın güçlenmesine yardımcı olur. Özellikle nemli saçlara uygulanması önerilen serumlar, birkaç damla ile yoğun bir etkinin gözlemlenebildiği ürünlerdendir. Bazı serumlar yalnızca saçı korumayı değil, şekillendirip yatıştırmayı da hedeflediğinden saçlarınızın ihtiyaç duyduğu serumu seçmeniz son derece önemlidir.

 

5. Saç bakım yağları ile saç tellerini besleyin.

 Saç bakım Yağları

Genellikle pek çok değerli yağın bir araya gelmesiyle oluşturulan saç bakım yağları, birçok saç problemi için özel olarak formüle edilir. Kimi zaman boyalı saçların rengini korumak ve saça parlaklık katmak için, kimi zamansa saç derisini, boylarını ve uçlarını besleyerek güçlendirmek için kullanılır. Saçlara ipeksi bir yumuşaklık kazandıran saç bakım yağları, mutlaka saç tipine uygun olarak seçilmelidir. Bakım yağından alınan performansı artırmak için, ürün önerildiği şekilde kullanılmalıdır. Yağlar genellikle banyo öncesi uygulanıp bir süre beklenir veya geceden sürülüp sabah kadar saçta kalması sağlanır. Böylece bakım yağının içerisindeki değerli bileşenler saça işleyerek canlılık kazandırır.

Blog Son Eklenenler
Yaz Aylarında Güneşten Yorulan Yüzler İçin Bakım Önerileri
Yaz Aylarında Güneşten Yorulan Yüzler İçin Bakım Önerileri

Cilt & Vücut Bakımı

Yaz aylarında güneşin cildimiz üzerindeki olumsuz etkilerinden kaçınmak önemlidir. Ancak tüm önlemlere rağmen cildimizde bazı yorgunluk ve yıpranma belirtileri görülebilir. Bu etkileri en aza indirecek ve gidermenize yardımcı bakım önerileri yazımızın devamında...

Devamını Oku
11.09.2023
Esmer Tenliler İçin Leke Bakımı
Esmer Tenliler İçin Leke Bakımı

Cilt & Vücut Bakımı

Esmer ciltler, güneş ışınlarına maruz kaldıklarında açık tenlilere göre daha az güneş yanığı yaşarlar, ancak güneş lekeleri oluşma riski daha yüksektir. esmer tenliler için güneş lekelerini giderici detaylar yazımızın devamında...

Devamını Oku
08.09.2023
Havuzda Yıpranan Saçlar İçin Etkili Bakım Nasıl Yapılır?
Havuzda Yıpranan Saçlar İçin Etkili Bakım Nasıl Yapılır?

Saç Bakım Tüyoları

Yazın girdiğiniz havuzun klorlu suyu, içerisindeki kimyasallar ve güneş ışınları, saçlarınızı yıpratabilir. Yıpranan saçlar, matlık, kırılma ve düzensizlik gibi sorunlara yol açabilir. Saçınızı eski canlılığına kavuşturmaya yardımcı bakım önerileri yazımızın devamında...

Devamını Oku
21.08.2023
Açık Tenlilerde Güneş Lekelerini Hızlı Geçirmek İçin En iyi Ürünler
Açık Tenlilerde Güneş Lekelerini Hızlı Geçirmek İçin En iyi Ürünler

Güzellik & Dermokozmetik

Açık tenlerde güneş lekeleri, UV ışınlarına maruz kalmaktan kaynaklanır ve ciltte renk açılmasına neden olur. Bu renk değişimlerini önlemenin ve önüne geçmenin yöntemleri tüm detayları ile yazımızın devamında...

Devamını Oku
21.08.2023
Deniz Sonrası Etkili Saç Bakımı Nasıl Olmalıdır?
Deniz Sonrası Etkili Saç Bakımı Nasıl Olmalıdır?

Saç Bakım Tüyoları

Yazın gelmesi ile birlikte deniz sonrası saç bakımı rutinleri başladı.  Deniz sonrası etkili saç bakımı nasıl olmalıdır? Deniz suyu saçlara zarar verir mi merak edilenler yazımızın devamında.. 

Devamını Oku
06.07.2023
Bronzlaştırıcı Seçerken Nelere Dikkat Edilmelidir?
Bronzlaştırıcı Seçerken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Cilt & Vücut Bakımı

Bronzlaştırıcı seçerken nelere dikkat edilmelidir? Bronzlaştırıcı kullanmanın faydaları nelerdir merak edilenler yazımızın devamında!

Devamını Oku
06.07.2023
Peeling Ne Kadar Sıklıkla Yapılmalı?
Peeling Ne Kadar Sıklıkla Yapılmalı?

Cilt & Vücut Bakımı

Cildiniz için nasıl bir cilt bakım rutini tercih etmelisiniz? Peeling hakkında tüm merak edilenler yazımızın devamında.. 

Devamını Oku
03.05.2023
Saç İçin Hangi Vitamin Alınmalı?
Saç İçin Hangi Vitamin Alınmalı?

Saç Bakım Tüyoları

Hangi saç ürünü ne için kullanılır, en kaliteli ve en iyi saç bakım ürünleri hangileridir? Gelin, birlikte göz atalım.

Devamını Oku
03.05.2023
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.