sadsad x
asdasd
Sıralama seçin
%20
Kargo
Bedava
%20
210,00 TL
168,00 TL
Kargo
Bedava
Toplam 3 ürün görüntüleniyor.

Erkek Saç Boyası

Schwarzkopf, Wella, Just For Man, Loreal gibi ünlü markaların son dönemde yönlendiği erkek saç boyası, bu alanda yapılmış büyük yeniliklerin başında gelmektedir. Gerek saç uzunluğu, gerekse kadınlara göre çok daha farklı özellikler taşıması yönüyle; erkek saçları da kendine özel saç boyası ihtiyacını ortaya çıkarmıştır. Ülkemizde Schwarskopf tarafından hazırlanmış jel erkek saç boyası çok fazla tercih edilmektedir. Wella SP Men firması tarafından üretilen Gradual Tone 60 Ml serisi, içerisinde şampuan da bulundurması yönüyle oldukça çok tercih edilmektedir. Yine Just For Man tarafından üretilen farklı renklerdeki saç boyaları erkeklerin tercih ettiği önemli boya markasıdır.

Erkek saç boyası seçerken, kadınlarda olduğu gibi dikkat edilecek bazı noktalar bulunmaktadır.  Erkek saç boyası seçerken öncelikle boyanın kimyasal yapısına önem verilmelidir. Amonyaksız saç boyası tercih edilerek, saçların daha az zararla boyanması sağlanmalıdır.  Doğal kaynaklı saç boyası tercih etmek de yine erkek saç boyası tercihinde önemli rol oynamaktadır.  Saç rengine ve ten rengine uygun saç boyası seçmek de bir diğer önemli noktadır. Eğer gri renge dönmeye başlayan saçlara sahip bir kimse saç boyası tercih edecekse, kendi saç renginin bir ya da iki ton açık renk boya seçmelidir. Ayrıca kişinin kaş, sakal ve bıyık rengine uygun saç rengi seçmek daha doğal bir görünüm elde etmeyi sağlar. Saç boyası seçerken kalıcı sonuç alındığından emin olmalıdır. Dip boyası yaparken de yine tüm saç boyanacağı için daha doğal içeriklere sahip boyalar tercih edilmelidir.

Erkek saç boyaları, toz, jel ve köpük olmak üzere 3 tip kıvamda satılmaktadır. Jel ve köpük erkek saç boyası, kullanıcıların evde kendileri de yapabilecekleri bir ortam oluşturmaktadır. Beyazlık giderici ya da kapatıcı etkiye sahip boyalar erkekler tarafından çok daha fazla tercih edilen erkek saç boyası tipleridir. Erkek saç boyası renkleri, kadın saç boyası renkleri kadar çeşitli üretilmemektedir. Siyah, kahverengi tonları ve buğday tonları, erkek saç boyası renklerini oluşturmaktadır. Erkek saç boyası kullanımı konusunda da çeşitli yöntemlere başvurulmaktadır. Eğer bölgesel bir beyazlama söz konusu ise saçların beyaz bölümleri boyanırken; genele yayılan bir beyazlama söz konusu ise saçların tamamı boyanmaktadır. Erkekler genellikle saç renklerine yakın boyalar tercih etmektedirler. Fakat değişiklik isteyen bazı erkekler, kendi saç renklerinden daha açık ya da koyu tonları tercih edebilmektedirler. Bu noktada dip boyası yapma işlemini ne kadar sık yapılabileceği düşünülerek, dikkatli bir karar verilmelidir.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmı