Whatsapp Destek
Menü
Menü
Hesabım
Şifremi Unuttum
Üye Ol
Sepetim
Kırışıklıklara Karşı Hyaluronik Asit Etkisi!
11.03.2020

Kırışıklıklara Karşı Hyaluronik Asit Etkisi!

Cilt bakımı alanında yapılan araştırmaların genişlemesi ile birlikte kişilerin cilt bakımında tercih ettiği ürünler de değişmeye başladı. İnternet sayesinde merak ettiğimiz her şeyi öğrenmek sadece birkaç dakikamızı alıyor. Özellikle kadınlar cilt bakımıile ilgili ürünleri ve maskeleri gibi önerileri araştırmayı sever. Çevrelerindekilerle de bu konuda sık sık bu konuda fikir alışverişinde bulunan gelişen ve değişen dünyaya cilt bakımı alanında ayak uydurmaya çalışıyor. Üstelik bu bilgiye erişim, cilt bakım ürünleri ve içeriklerinin daha iyi öğrenilmesine yol açtı. Bu da beraberinde bilinçli alışverişi geliştirdi.

Son yıllarda magazin dünyasında da ses uyandıran hyaluronik asit, cilt bakımında yeni trendler arasında yer alıyor. Bundan birkaç yıl önce birçok kişini ne anlama geldiğine dair bir fikri olmayan hyaluranik asit bakımı, bugün sorulduğunda birçok kişinin cilt bakımında tercih ettiği bir yöntemler arasında yer alıyor.

Hyaluronik asit de vücudun içerisinde var olan doğal yapımızın bir parçası. Cilt bakımında düzenli kullanmaya başladığınızda cildinizde oldukça hızlı bir şekilde iyileşmelerin görünmesine yardımcı oluyor.

Cilt bakımında etkili bir şekilde kullanılabilen Hyaluronikasitin cilde faydaları çok fazla. Bu nedenle birçok kadında da cildinde hyaluronikasitin bu faydalarından faydalanmak istiyor.

 

Vücutta Hyaluronik Asit Var Mı?

 

İnsan, mükemmel bir makine! Hem beden hem cilt sağlığımız için bizlere gereken her şey damarlarımızda dolaşıyor. Ancak zaman içerisinde çevresel faktörler, beslenme, kirlilik, stres gibi birçok etken bu faydalı olarak üretilen hyaluronik asit gibi bileşenlerin beden tarafından daha az üretilmesine neden oluyor.

İnsan vücudu incelendiğinde hyalüronikasitin üretilebilir ve yenilenebilir olduğunu açık bir şekilde görüyoruz. Bilimsel araştırmalar ise insan vücudunda yaklaşık 15 gram ağırlığında hyaluronik asit bulunduğunu doğruluyor.Vücudun hyaluronik asit üretebilme yeteneği, yaş faktörü, hormon değişiklikleri ve yaşlanma süreci ile doğrudan ilişkili. Bu nedenle yaşın ilerlemesi ile birlikte vücutta meydana gelen bir diğer değişiklik hyaluronikasitin daha az üretilmesi olarak görülüyor.

 

Hyaluronik Asit Ne İşe Yarar?

 

Hyalüronik asit genel olarak bakıldığında cildin birçok yerinde yer alır. Vücudun nemlenmesi ve farklı dokularda su tutulması işlevini ciltte hyaluronik asit yerine getirmektedir. Eğer vücudunuz yeteri kadar hyaluronik asit ihtiyacını karşılıyorsa cildiniz daha dolgun gözükecek ve yaşlanma belirtileri ile verdiğiniz mücadele kolaylaşacaktır.

 

Hyaluronik Asit Faydaları

 

* Ciltte en önemli etkisi cildin nemli ve dolgun görünümünü korumaya yardımcı olmasıdır. Bu özelliği nedeniyle dermatologlar tarafından muazzamnemlendirici olarak nitelendirilir.

* Cildin nem seviyesini korurken daha iyi bir düzeye gelmesine de yardımcı olmaktadır.

* Cildinizdesıkı ve sağlıklı görünüm için hyaluronik asit kullanımı etkili rol oynar.

* Cildinizin doğal yapısında bulunan önemli yapısal bileşen hyaluronik asit, düzenli kullandığında cildin elastikiyetinin korunmasına yardımcı olur. Böylece erken yaşlanma belirtilerinin önüne geçir.

 

Hyaluronik Asit Kimler Kullanmalı?

 

Ciltte nem ihtiyacını karşılamak ve cildini erken yaşlılık belirtilerine karşı korumak isteyen herkes hyaluronik asit bakımını uygulayabilir. Hyaluronikasitin bizlere sağladığı en büyük kolaylığı da sanırım bu. Çünkü bazı bakımlar sadece belirli bir cilt grubuna aittir. Hyaluronik asit kullanımında böyle bir durum söz konusu değil.

Ciltte güçlü etkileri ile bilinen hyaluronik asitin adında “asit” kelimesinin geçmesinden dolayı ciltte yanma yapacağı kaygıları çok sık görülüyor. Fakat bu asit, o sizin bildiğiniz asitlerden değil! Bu nedenle hyaluronik asit kullanımında ciltte yanma gibi sorunların meydana gelmesi söz konusu değildir.

Hyaluronik asit oldukça güçlü ve kısa sürede etkilerini gösteren bir bakım rutini olsa da bir o kadar da nazik bir nemlendiricidir. Bu nedenle nemsiz cilt problemi yaşayanlara mutlaka kullanması tavsiye edilir. Hassaslaşmış ve akneye eğilim gösteren ciltlerde düzenli hyaluronik asit kullanımına devam edildiğinde mükemmel sonuçlar alınabilmektedir.

 

Hyaluronik Asit Hangi Ürünlerde Var?

 

Dermatologlar tarafından da cildinize sağladığı faydalar onaylanan, kaliteli ve özel formülü ile kısa sürede cildinizde olumlu etkilerini görebileceğiniz bir hyaluronik asit içeren nemlendiriciye yatırım yaptığınızda artık yaşlanmaktan korkmayacaksınız!

 

Skinceuticals HA Intensifier

 

Cildinizin hyaluronik asit seviyesini dengeleyici özelliğe sahip olan Skinceuticals HA Intensifier, cildin dolgun görünümünü destekleyerek sağlıklı bir görünüme kavuşmasını sağlar.

Skinceuticals HA Intensifier, tüm cilt tipleri tarafından güvenle kullanıma uygundur.

 

Institut Esthederm Intensive Hyaluronic Eye Serum

 

Cildiniz için tercih edebileceğiniz en iyi güzellik iksirlerinden bir tanesi Institut Esthederm Intensive Hyaluronic Eye Serum.

Institut Esthederm Intensive Hyaluronic Eye Serum, ciltte kırışıklık görünümünü azaltmak için etkili rol oynar. Göz çevresi ve gözaltı bölgelerinin sağlıklı, genç, dolgun görünümünü desteklemeye yardımdıcıdır. Aynı zamanda düzenli olarak Institut Esthederm Intensive Hyaluronic Eye Serum kullanıldığında göz çevresinde görünen yorgun görünüm yerini canlı bakışlara bırakır.

 

Vichy LiftActiv Hyalu Maske

Hyaluronik asitin cilt bakımında kullanıma başlanmasının ardından asit içerikli maskeler de çok popüler olmaya başladı. Çıkarmış olduğu hyaluronik asit içerikli ürünler ile dikkat çeken Vichy, Vichy LiftActiv Hyalu Maske ürünü ile de birçok kişi tarafından tercih ediliyor.

Vichy LiftActiv Hyalu Maske, ince çizgilere karşı bakım yapılmasını desteklerken cildin yumuşak görünümünü de destekler. Özellikle dolgunluk kaybı problemi yaşayan ciltler üzerinde iyileştirici etkilere sahiptir. Uzmanlar tarafından Vichy LiftActiv Hyalu Maske’nin nemsizlik sorunu yaşayan ciltler tarafından kullanılması tavsiye edilir.

 

Lierac Hydragenist Serum

 

Tüm cilt tipleri tarafından cilt bakımında rahatlıkla kullanıma uygun olan Lierac Hydragenist Serum 30’lu yaşlardan itibaren kullanılması tavsiye edilir.

Lierac Hydragenist Serum, cildin yoğun oranda nemlendirilmesine yardımcı olur. Ciltte bıraktığı ipeksi hissi çok seveceğiniz Lierac Hydragenist Serum, cildin taze görünüm kavuşmasını da destekler.

 

MyChelle Ultra Hyaluronic Hydrating Serum

Hyalornik asit ve kolajen içeriği ile dikkat çeken MyChelle Ultra Hyaluronic Hydrating Serum, zengin bir cilt bakımına yardımcı olur. Cilt yenilemesi için kullanabileceğiniz MyChelle Ultra Hyaluronic Hydrating Serum, anti aging etkisi göstermektedir.

Blog Son Eklenenler
C Vitamini ve Bağışıklık Sistemi
C Vitamini ve Bağışıklık Sistemi

Sağlıklı Yaşam İpuçları

C vitamini, vücut için hayati öneme sahip bir antioksidandır ve bağışıklık sisteminin güçlenmesinde önemli bir rol oynar. Bağışıklık sistemi, vücudu hastalıklara karşı koruyan doğal savunma mekanizmasıdır.  C Vitamine dair detaylı bilgi yazımızın devamında...

Devamını Oku
23.02.2024
Atopik Cilt Nedir?
Atopik Cilt Nedir?

Cilt & Vücut Bakımı

Atopik cilt, genellikle kuruluk, kaşıntı ve kızarıklık gibi belirtilerle kendini gösteren kronik bir cilt durumudur. Bu durum, cildin doğal bariyerinin zayıflaması sonucu dış etkenlere hassas hale gelmesiyle ortaya çıkar.   Detaylar yazımızın devamında...

Devamını Oku
23.02.2024
Arjinin Nedir, Ne İşe Yarar?
Arjinin Nedir, Ne İşe Yarar?

Sağlıklı Yaşam İpuçları

Arjinin, vücutta çeşitli önemli işlevleri yerine getiren bir aminoasittir.  Arjinin vücudunuzda ne işe yaradığı, eksikliğinde oluşacak belirtiler ve daha fazlası yazımızın devamında...

Devamını Oku
18.01.2024
Kışın Vitamin Takviyeleri: Hangi Vitaminleri ve Ne Kadar Almalıyız?
Kışın Vitamin Takviyeleri: Hangi Vitaminleri ve Ne Kadar Almalıyız?

Sağlıklı Yaşam İpuçları

Kışın vitamin takviyeleri, soğuk havalarında etkisiyle hastalanma riskinizi en az düzeye indirebilecek unsurların başında gelmektedir. Peki, hangi vitaminleri ne kadar ve ne oranda almalıyız? Detaylar yazımızın devamında...

Devamını Oku
18.01.2024
Soğuk Hava Koşullarında Cilt Bakımı: Kış Aylarında Sağlıklı Bir Cilt İçin İpuçları!
Soğuk Hava Koşullarında Cilt Bakımı: Kış Aylarında Sağlıklı Bir Cilt İçin İpuçları!

Cilt & Vücut Bakımı

Kış mevsimi, daha çok rüzgar, daha çok soğuk hava ve bunların etkisiyle düşük nem seviyeleri anlamına geliyor. Tüm bu etkilerle birlikte cilt sağlığı da olumsuz yönde etkilenebilmektedir. Cildinizi soğuk havada koruyacak bakım önerileri yazımızın devamında...

Devamını Oku
18.01.2024
Kuru Havada Nemlendirici Kullanımı: Kışın Cildi Nemlendirmenin Önemi!
Kuru Havada Nemlendirici Kullanımı: Kışın Cildi Nemlendirmenin Önemi!

Cilt & Vücut Bakımı

Kış aylarının gelmesiyle birlikte havadaki nem oranının düşmesi, cildin kurumasına ve tahriş olmasına neden olabilir.  Kış aylarında nemlendirici kullanmanın önemi ve püf noktaları yazımızın devamında...

Devamını Oku
18.01.2024
En Çok Melatonin İçeren Besinler!
En Çok Melatonin İçeren Besinler!

Sağlıklı Yaşam İpuçları

Melatonin, vücudun doğal olarak ürettiği bir hormondur. Uyku düzenini sağlamak gibi bir görevi yerine getirse de aslında birçok konuda faydası bulunuyor. Melatonin ve vücudunuza etkileri üzerine detaylı bilgi yazımızın devamında...

Devamını Oku
18.01.2024
Makyaj Süngeri Nasıl Kullanılmalı ve Temizlenmeli?
Makyaj Süngeri Nasıl Kullanılmalı ve Temizlenmeli?

Cilt & Vücut Bakımı

Makyaj süngeri makyaj ürünlerini daha kolay ve homojen bir şekilde uygulamak için kullanılan bir araçtır.  Makyaj süngerleri özellikle fondöten pudra allık ve kapatıcı gibi ürünlerin uygulanmasında sıklıkla kullanılır. Bu sebeple üzerinde bakteri ve mikrp birikimi söz konusudur. Cildiniz için makyaj süngeri kullanımı ve temizliği yazımızın devamında...

Devamını Oku
14.11.2023
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.