Whatsapp Destek
%100 Orijinal Ürün
%100 Güvenli Ödeme
Yukarı
En Etkili Cilt Bakımı ve Temizleyici Ürünler
07.02.2023

En Etkili Cilt Bakımı ve Temizleyici Ürünler

Makyajdan farklı olarak cilt bakımı ürünleri cildin doğal yapısını destekleyici formüllerdir. Ciltteki kirliliği giderici, nemlendirici ve sıkılaştırıcı iyileştirme adımları cilt bakımı olarak tanımlanabilir. 

İhtiyacınız olan güzellik enerjisini yakalamanız an meselesi… Cilt kirliliğine karşı en iyi Darphin formüllerini Narecza’dan kolayca temin edebilirsiniz. 

Cilt Bakımı Neden Yapılır?

Cilt bakımı yapılmasındaki nedenler herkese göre değişebilmektedir.  Ne gibi sorunlar yaşadığınızı dikkate alarak göre cilt bakım ürünlerini seçebilirsiniz.

 • Nemlendirme
 • Akneleri ve izlerini yok etme
 • Siyah noktaları giderme
 • Kırışıklıkları azaltma  
 • Güneş ışınlarından korunma
 • Cilt temizliği vs. gibi etkenler cilt bakımı yapma nedenleri arasındadır. Listeye kendinize göre yenilerini de ekleyebilirsiniz.

Cildi Ne Zaman Canlandırmalı?

Cildiniz kurumaya başladığında nem dengesi azalmış demektir. Günümüz koşullarında nemi azaltıcı birçok etken bulunduğu için cildi uzun süre kuru bırakmamalısınız. Abartılı kullanımlardan kaçınarak doğru ürünü yeteri kadar cilde sürmelisiniz. Nemlendirme haricinde de cilt bakım ihtiyacı oluşabilir.

 • Sivilceli ciltler için pürüz azaltıcı Darphin Intral seçiminiz, cilt bakımı ihtiyacınızı önemli derecede giderecektir. Temizleyici Intral tonik ve nemlendiricilerle belirli bir rutin oluşturmanızı öneriyoruz.
 • Güneş ışınlarının etkilerine maruz kaldığınızda cildinize kızarıklık giderici bir bakım yapmalısınız. Darphin Güneş Kremi kullandığınızda rahatlama ve yumuşaklık hissi de eşlik edecektir.
 • Kırışıklıklara karşı cilt bakımı yapmak istediğinizde Darphin Hydraskin Light ile bunu sağlamanız önerilir. Darphin markasının en özel formüllerinden biri olarak geniş bir hedef kitlesine ürün sunuyor.

Cilt Bakımı Olmazsa Ne Olur?

Kuruyan cilde yeteri kadar bakmadığınızda, dermatolog gerektiren durumlarla mücadele edebilirsiniz.

 • Yoğun nem kayıpları, ciddi çatlaklar ve kanamalı yaralara neden olabilir.
 • Alerji, egzama, sedef gibi rahatsızlıkların arka planında da cilt kuruması vardır.
 • Nasırlı görünüm, akne izlerinin derinleşmesi, selülit, kırışıklıkların çoğalması diğer olumsuz durumlardır. Sorun derecesi herkese göre değişebilecektir.

Cildi Koruyan Öneriler

Beslenme ve yaşam tarzınızda değişiklikler yaparak cildinizi korumanızı öneriyoruz.  Genç kalmanıza ve daha sağlıklı cilt yapısı kazanmanıza yardım eden öneriler yaşamınızda güzel değişiklikler yaratabilir.

Cilt Bakımı

 • Cildiniz zararlı alışkanlıklardan olumsuz etkilenir. Oksijeni tüketen sigara benzeri alışkanlıkları bırakmanızı öneriyoruz.
 • Tahriş eden uygulamalara dikkat etmelisiniz. Banyo süresini uzun tutmak cildi kurutucu bir durumdur.  Ayrıca sabun kullanımında gliserin içeren parfümsüz olanlara yönelmelisiniz. Solaryum ve lazer gibi uygulamalar ardından cildin tahrişe açık olacağını da unutmamalısınız.
 • UVA-UVB ışınlarına karşı Darphin İntral Güneş Kremi gibi en sık tercih edilen koruyucu ürünlerle önlem almalısınız.  Koruyucu giysiler ve güneşte kalma sürelerinize de dikkat etmeniz gerekiyor.  
 • Besinler kandaki oksijeni dengelemelidir.   İşlenmiş yağlar bu akışı sekteye uğratır ve cildiniz de bundan olumsuz etkilenir. Dolayısıyla doğal besinleri hayatın merkezine koymalısınız.
 • Uyku düzeni, stres kontrolü, mutlu veren aktiviteler konusunda hassas davranmalısınız. Cilt sorunları sinirsel durumlardan doğrudan etkilenir.

En Etkili Darphin Yüz Bakımı Ürünleri

En çok talep gören Darphin yüz bakımı ürünlerini bir araya getirdik. Siz de ihtiyacınız olan en etkili ürünleri Narecza’dan bulabilirsiniz.

Darphin Intral Toner

Hassas bir cildiniz varsa, doğal papatya alıç özü içeren Darphin Intral Toner kullanmanızı öneriyoruz.  Detoks etkili özel tonik, tahriş olmuş cildinizde fark edilir sonuçlar veriyor. Yenileme ve yatıştırma özellikleriyle memnun kalabileceğiniz bir ürün. Özellikle kızarıklık sorunu yaşayanlar mutlaka denemeli…

Intral Air Mousse Cleanser

Darphin Intral Air Mousse Cleanser cilt bariyerini güçlendirmeye destek özel bir yüz yıkama köpüğüdür. Makyajı, yağ ve kiri ciltten uzaklaştırarak rahatlatıcı bir etki yapar. Kızarıklık olan bölümlerde ferahlatıcı bir his verir. Fosfolipitler ve Hindistan cevizi içerikleri yüz bölgesinde pürüzsüz bir görünüm hedefler. Cilde etki eden maddelerin yalıtımında önemli katkıları vardır.

Hafif Dökülen Ciltlerde Mild Aroma Yüz Peelingi 

Darphin Mild Aroma Peeling, cildi pul pul dökülen kişilere özel bir ürün… Hafif dökülme sorunu yaşıyorsanız yüz peelingi yapmayı unutmamalısınız. Limon esansiyel yağı cildinizi yumuşak bir şekilde arındıracaktır. Cansızlaşan, donuklaşan cilt yapınız için kullanıcı memnuniyeti yüksek bir formüle sahip.

Yağlı Cilt için Hydraskin Light Krem

Darphin Hydraskin Light serisi günlük bakım rutininize doğa içerisinden katkılar sunar. Deniz börülcesi, imperata cylindrica gibi içerikler bunun göstergesidir. Deniz börülcesinin etkisi cildin parlaklığı ve pürüzsüzlüğü yönündedir. İmperata cylindrica ise akne eğilimini azaltmaya faydalıdır. imperata cylindrica, anti bakteriyel etkilerle bilinen bitkisel özdür.

Hydraskin Light Krem yağlı cilt yapısını hedef alan nemlendirici üründür. Cildin dolgunlaşmasına yardım eder, arındırıcı sonrası kaybolan nemin dengelenmesine destektir.

Cilt Tipi Neden Önemli?

Cilt bakımı öncesinde doğru ürünleri seçebilmeniz için cilt tipi konusunda bilginiz olmasını öneriyoruz. Çok sayıda ürün seçeneği bulunuyor ve yağlı cilt ve kuru cilt şeklinde ayrım olan ürünleri kendinize göre almalısınız. Doğru kategoriyi bulamadığınızda üründen istenen etkileri alamayabilirsiniz.  Yağlı cilt tiplerinin kuru ciltlere özel nemlendirici kullanması istenen sonuçları geciktirebilir. Kızarıklık gibi sorunlara da neden olabilir.

Cilt Tipin Hangisi?

Normal, yağlı, kuru ciltlerde genellikle dış etkenlere göre bir sınıflandırma yapılıyor.

 • Normal ciltler dış etkenlerden pek etkilenmeyen ciltlerdir. Aralıklı bir yağlanma ve kuruluk yaşanabilir. Bu durum genele yansımaz.
 • Yağlı ciltler genellikle parlama sorunu yaşar. Gözenek genişlemesi ve sıkça sivilce görüntüsü de diğer problemler arasındadır.
 • Kuru cilt genellikle dış etkenlere karşı en hassas ciltlerdir. Yüz yıkama ardından bile kuruma hissi, gergin dokunuş vs. yaşanabilir. Kaşıntı, kızarıklık bu ciltlerde daha fazla görülür.

Görüldüğü gibi kuru ciltler birçok dermatolojik rahatsızlıkta öncü denebilir. Atopik dermatit, sedef, rozacea aşırı kurumaya bağlı olarak yaşanabilir.

Darphin Kullananlar Ne Diyor?

Darphin, tüm ürünleri öne çıkan popüler bir marka… Kullanıcı memnuniyeti bakımından yüksek düzeyde özellikler gösterdiği söylenebilir.  Intral ve Hydraskin serileri çok bilinen ve tercih edilenler arasında bulunuyor.

Kullanıcı deneyimlerinde belirgin farklar dikkat çekiyor. Dışarıdan fark edilebilir özellikte değişimler yaşandığı vurgulanıyor. Marka bütçe sıralamasında ise ekonomik ve lüks fiyatlandırma karışık olarak değerlendiriliyor. Darphin yüz temizleme ürünü ise en iyi seçeneklerden biri olarak görülüyor. Uzun vadeli kullanımlarda sıkça tercih edilen bir marka.

Darphin Neden Farklı?

Ürün performansına bakıldığında botanik içeriklerin nasıl korunduğu, etki düzeyinin belirleyicisi oluyor. Bu noktada ise içerisinde olmayan maddeler devreye giriyor: Paraben, ftalatlar, mineral yağ, formaldehi içerikleri, Darphin ürünlerinde bulunmuyor.

Darphin ürünlerinde saf bitki özleri öne çıkıyor. Bitkilerdeki en aktif bölümlerin kullanıldığı formüller mutlaka değerlendirilmeli.

Günlük Yüz Bakımı Nasıl Yapılır?

Seçmiş olduğunuz yüz bakımı ürünlerini günlük veya haftalık olarak ürüne göre kullanmalısınız. Bir gün içerisinde tek seferde uygularsanız belirli bir sırayla sürmeniz gerekiyor.

 • Temizleme aşamasında cilde uygun bir arındırıcı Darphin ürünü kullanabilirsiniz.
 • Maske kullanımı haftada en çok iki kere yapılmalıdır. Aksi halde cildi tahriş edersiniz. Gece saatlerinde uygularsanız daha da etkili olur.
 • Tonik kullanırken gözenek daraltıcı etkiler amaçlanır. Günde bir iki kere kullanmanızı öneriyoruz.
 • Göz çevresine özel krem veya serum sürülür. Kırışıklık durumu ve beklentilerinize göre işlem yapabilirsiniz.
 • Nemlendirici kremleri her gün kullanmanız önerilir. Rüzgârlı ve soğuk havalar cildi hızlıca kurutabilir.
 • Güneş kremi gündüz uygulanması gereken bir ürün olduğu için duruma göre bakım rutininize eklenebilir.

Cilt tipini yormayan nemlendirici krem ürünlerini kullanmanız gerektiğini yeniden hatırlatmak isteriz.  

Blog Son Eklenenler
Makyaj Süngeri Nasıl Kullanılmalı ve Temizlenmeli?
Makyaj Süngeri Nasıl Kullanılmalı ve Temizlenmeli?

Cilt & Vücut Bakımı

Makyaj süngeri makyaj ürünlerini daha kolay ve homojen bir şekilde uygulamak için kullanılan bir araçtır.  Makyaj süngerleri özellikle fondöten pudra allık ve kapatıcı gibi ürünlerin uygulanmasında sıklıkla kullanılır. Bu sebeple üzerinde bakteri ve mikrp birikimi söz konusudur. Cildiniz için makyaj süngeri kullanımı ve temizliği yazımızın devamında...

Devamını Oku
14.11.2023
Kırışık Eller İçin En İyi Krem Çeşitleri Nelerdir?
Kırışık Eller İçin En İyi Krem Çeşitleri Nelerdir?

Cilt & Vücut Bakımı

Zarif, kendin emin çizgiler, yumuşak dokunuşlar ve pürüzsüz bir cilde sahip eller için basit bir bakım bile yeterli olabilir. Bu bakım içinde en büyük yeri kulkusuz kremler kaplıyor. Doğru krem için tüm detaylar yazımızın devamında...

Devamını Oku
14.11.2023
Yüz Masajı İle Gençliğe Bir Adım Daha Atın
Yüz Masajı İle Gençliğe Bir Adım Daha Atın

Cilt & Vücut Bakımı

Yüz masajı, yüz bölgesine uygulanan bir masaj türüdür. Bu masajın amacı, yüz kaslarını rahatlatmak, dolaşımı arttırmak ve genel olarak yüzün daha genç ve canlı görünmesini sağlamaktır. Yüz masajının uygulama yöntemleri ve püf noktaları yazımızın devamında...

Devamını Oku
04.10.2023
Gözaltı Şişliğini ve Morluğunu Gidermek İçin En Etkili Yöntemler
Gözaltı Şişliğini ve Morluğunu Gidermek İçin En Etkili Yöntemler

Cilt & Vücut Bakımı

Gözaltı şişliği ve morluğu herkesin yaşayabileceği yaygın bir sorundur. Stres, yorgunluk, uyku eksikliği, alerjiler ve hormonsal değişiklikler gibi birçok faktör, gözaltı şişliği ve morluğuna neden olabilir. Göz çevresi sorunları ve giderme yöntemleri yazımızın devamında...

Devamını Oku
04.10.2023
Yaz Aylarında Güneşten Yorulan Yüzler İçin Bakım Önerileri
Yaz Aylarında Güneşten Yorulan Yüzler İçin Bakım Önerileri

Cilt & Vücut Bakımı

Yaz aylarında güneşin cildimiz üzerindeki olumsuz etkilerinden kaçınmak önemlidir. Ancak tüm önlemlere rağmen cildimizde bazı yorgunluk ve yıpranma belirtileri görülebilir. Bu etkileri en aza indirecek ve gidermenize yardımcı bakım önerileri yazımızın devamında...

Devamını Oku
11.09.2023
Esmer Tenliler İçin Leke Bakımı
Esmer Tenliler İçin Leke Bakımı

Cilt & Vücut Bakımı

Esmer ciltler, güneş ışınlarına maruz kaldıklarında açık tenlilere göre daha az güneş yanığı yaşarlar, ancak güneş lekeleri oluşma riski daha yüksektir. esmer tenliler için güneş lekelerini giderici detaylar yazımızın devamında...

Devamını Oku
08.09.2023
Havuzda Yıpranan Saçlar İçin Etkili Bakım Nasıl Yapılır?
Havuzda Yıpranan Saçlar İçin Etkili Bakım Nasıl Yapılır?

Saç Bakım Tüyoları

Yazın girdiğiniz havuzun klorlu suyu, içerisindeki kimyasallar ve güneş ışınları, saçlarınızı yıpratabilir. Yıpranan saçlar, matlık, kırılma ve düzensizlik gibi sorunlara yol açabilir. Saçınızı eski canlılığına kavuşturmaya yardımcı bakım önerileri yazımızın devamında...

Devamını Oku
21.08.2023
Açık Tenlilerde Güneş Lekelerini Hızlı Geçirmek İçin En iyi Ürünler
Açık Tenlilerde Güneş Lekelerini Hızlı Geçirmek İçin En iyi Ürünler

Güzellik & Dermokozmetik

Açık tenlerde güneş lekeleri, UV ışınlarına maruz kalmaktan kaynaklanır ve ciltte renk açılmasına neden olur. Bu renk değişimlerini önlemenin ve önüne geçmenin yöntemleri tüm detayları ile yazımızın devamında...

Devamını Oku
21.08.2023
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.