Whatsapp Destek
Menü
Menü
Hesabım
Şifremi Unuttum
Üye Ol
Sepetim
En Etkili Cilt Bakımı ve Temizleyici Ürünler
07.02.2023

En Etkili Cilt Bakımı ve Temizleyici Ürünler

Makyajdan farklı olarak cilt bakımı ürünleri cildin doğal yapısını destekleyici formüllerdir. Ciltteki kirliliği giderici, nemlendirici ve sıkılaştırıcı iyileştirme adımları cilt bakımı olarak tanımlanabilir. 

İhtiyacınız olan güzellik enerjisini yakalamanız an meselesi… Cilt kirliliğine karşı en iyi Darphin formüllerini Narecza’dan kolayca temin edebilirsiniz. 

Cilt Bakımı Neden Yapılır?

Cilt bakımı yapılmasındaki nedenler herkese göre değişebilmektedir.  Ne gibi sorunlar yaşadığınızı dikkate alarak göre cilt bakım ürünlerini seçebilirsiniz.

 • Nemlendirme
 • Akneleri ve izlerini yok etme
 • Siyah noktaları giderme
 • Kırışıklıkları azaltma  
 • Güneş ışınlarından korunma
 • Cilt temizliği vs. gibi etkenler cilt bakımı yapma nedenleri arasındadır. Listeye kendinize göre yenilerini de ekleyebilirsiniz.

Cildi Ne Zaman Canlandırmalı?

Cildiniz kurumaya başladığında nem dengesi azalmış demektir. Günümüz koşullarında nemi azaltıcı birçok etken bulunduğu için cildi uzun süre kuru bırakmamalısınız. Abartılı kullanımlardan kaçınarak doğru ürünü yeteri kadar cilde sürmelisiniz. Nemlendirme haricinde de cilt bakım ihtiyacı oluşabilir.

 • Sivilceli ciltler için pürüz azaltıcı Darphin Intral seçiminiz, cilt bakımı ihtiyacınızı önemli derecede giderecektir. Temizleyici Intral tonik ve nemlendiricilerle belirli bir rutin oluşturmanızı öneriyoruz.
 • Güneş ışınlarının etkilerine maruz kaldığınızda cildinize kızarıklık giderici bir bakım yapmalısınız. Darphin Güneş Kremi kullandığınızda rahatlama ve yumuşaklık hissi de eşlik edecektir.
 • Kırışıklıklara karşı cilt bakımı yapmak istediğinizde Darphin Hydraskin Light ile bunu sağlamanız önerilir. Darphin markasının en özel formüllerinden biri olarak geniş bir hedef kitlesine ürün sunuyor.

Cilt Bakımı Olmazsa Ne Olur?

Kuruyan cilde yeteri kadar bakmadığınızda, dermatolog gerektiren durumlarla mücadele edebilirsiniz.

 • Yoğun nem kayıpları, ciddi çatlaklar ve kanamalı yaralara neden olabilir.
 • Alerji, egzama, sedef gibi rahatsızlıkların arka planında da cilt kuruması vardır.
 • Nasırlı görünüm, akne izlerinin derinleşmesi, selülit, kırışıklıkların çoğalması diğer olumsuz durumlardır. Sorun derecesi herkese göre değişebilecektir.

Cildi Koruyan Öneriler

Beslenme ve yaşam tarzınızda değişiklikler yaparak cildinizi korumanızı öneriyoruz.  Genç kalmanıza ve daha sağlıklı cilt yapısı kazanmanıza yardım eden öneriler yaşamınızda güzel değişiklikler yaratabilir.

Cilt Bakımı

 • Cildiniz zararlı alışkanlıklardan olumsuz etkilenir. Oksijeni tüketen sigara benzeri alışkanlıkları bırakmanızı öneriyoruz.
 • Tahriş eden uygulamalara dikkat etmelisiniz. Banyo süresini uzun tutmak cildi kurutucu bir durumdur.  Ayrıca sabun kullanımında gliserin içeren parfümsüz olanlara yönelmelisiniz. Solaryum ve lazer gibi uygulamalar ardından cildin tahrişe açık olacağını da unutmamalısınız.
 • UVA-UVB ışınlarına karşı Darphin İntral Güneş Kremi gibi en sık tercih edilen koruyucu ürünlerle önlem almalısınız.  Koruyucu giysiler ve güneşte kalma sürelerinize de dikkat etmeniz gerekiyor.  
 • Besinler kandaki oksijeni dengelemelidir.   İşlenmiş yağlar bu akışı sekteye uğratır ve cildiniz de bundan olumsuz etkilenir. Dolayısıyla doğal besinleri hayatın merkezine koymalısınız.
 • Uyku düzeni, stres kontrolü, mutlu veren aktiviteler konusunda hassas davranmalısınız. Cilt sorunları sinirsel durumlardan doğrudan etkilenir.

En Etkili Darphin Yüz Bakımı Ürünleri

En çok talep gören Darphin yüz bakımı ürünlerini bir araya getirdik. Siz de ihtiyacınız olan en etkili ürünleri Narecza’dan bulabilirsiniz.

Darphin Intral Toner

Hassas bir cildiniz varsa, doğal papatya alıç özü içeren Darphin Intral Toner kullanmanızı öneriyoruz.  Detoks etkili özel tonik, tahriş olmuş cildinizde fark edilir sonuçlar veriyor. Yenileme ve yatıştırma özellikleriyle memnun kalabileceğiniz bir ürün. Özellikle kızarıklık sorunu yaşayanlar mutlaka denemeli…

Intral Air Mousse Cleanser

Darphin Intral Air Mousse Cleanser cilt bariyerini güçlendirmeye destek özel bir yüz yıkama köpüğüdür. Makyajı, yağ ve kiri ciltten uzaklaştırarak rahatlatıcı bir etki yapar. Kızarıklık olan bölümlerde ferahlatıcı bir his verir. Fosfolipitler ve Hindistan cevizi içerikleri yüz bölgesinde pürüzsüz bir görünüm hedefler. Cilde etki eden maddelerin yalıtımında önemli katkıları vardır.

Hafif Dökülen Ciltlerde Mild Aroma Yüz Peelingi 

Darphin Mild Aroma Peeling, cildi pul pul dökülen kişilere özel bir ürün… Hafif dökülme sorunu yaşıyorsanız yüz peelingi yapmayı unutmamalısınız. Limon esansiyel yağı cildinizi yumuşak bir şekilde arındıracaktır. Cansızlaşan, donuklaşan cilt yapınız için kullanıcı memnuniyeti yüksek bir formüle sahip.

Yağlı Cilt için Hydraskin Light Krem

Darphin Hydraskin Light serisi günlük bakım rutininize doğa içerisinden katkılar sunar. Deniz börülcesi, imperata cylindrica gibi içerikler bunun göstergesidir. Deniz börülcesinin etkisi cildin parlaklığı ve pürüzsüzlüğü yönündedir. İmperata cylindrica ise akne eğilimini azaltmaya faydalıdır. imperata cylindrica, anti bakteriyel etkilerle bilinen bitkisel özdür.

Hydraskin Light Krem yağlı cilt yapısını hedef alan nemlendirici üründür. Cildin dolgunlaşmasına yardım eder, arındırıcı sonrası kaybolan nemin dengelenmesine destektir.

Cilt Tipi Neden Önemli?

Cilt bakımı öncesinde doğru ürünleri seçebilmeniz için cilt tipi konusunda bilginiz olmasını öneriyoruz. Çok sayıda ürün seçeneği bulunuyor ve yağlı cilt ve kuru cilt şeklinde ayrım olan ürünleri kendinize göre almalısınız. Doğru kategoriyi bulamadığınızda üründen istenen etkileri alamayabilirsiniz.  Yağlı cilt tiplerinin kuru ciltlere özel nemlendirici kullanması istenen sonuçları geciktirebilir. Kızarıklık gibi sorunlara da neden olabilir.

Cilt Tipin Hangisi?

Normal, yağlı, kuru ciltlerde genellikle dış etkenlere göre bir sınıflandırma yapılıyor.

 • Normal ciltler dış etkenlerden pek etkilenmeyen ciltlerdir. Aralıklı bir yağlanma ve kuruluk yaşanabilir. Bu durum genele yansımaz.
 • Yağlı ciltler genellikle parlama sorunu yaşar. Gözenek genişlemesi ve sıkça sivilce görüntüsü de diğer problemler arasındadır.
 • Kuru cilt genellikle dış etkenlere karşı en hassas ciltlerdir. Yüz yıkama ardından bile kuruma hissi, gergin dokunuş vs. yaşanabilir. Kaşıntı, kızarıklık bu ciltlerde daha fazla görülür.

Görüldüğü gibi kuru ciltler birçok dermatolojik rahatsızlıkta öncü denebilir. Atopik dermatit, sedef, rozacea aşırı kurumaya bağlı olarak yaşanabilir.

Darphin Kullananlar Ne Diyor?

Darphin, tüm ürünleri öne çıkan popüler bir marka… Kullanıcı memnuniyeti bakımından yüksek düzeyde özellikler gösterdiği söylenebilir.  Intral ve Hydraskin serileri çok bilinen ve tercih edilenler arasında bulunuyor.

Kullanıcı deneyimlerinde belirgin farklar dikkat çekiyor. Dışarıdan fark edilebilir özellikte değişimler yaşandığı vurgulanıyor. Marka bütçe sıralamasında ise ekonomik ve lüks fiyatlandırma karışık olarak değerlendiriliyor. Darphin yüz temizleme ürünü ise en iyi seçeneklerden biri olarak görülüyor. Uzun vadeli kullanımlarda sıkça tercih edilen bir marka.

Darphin Neden Farklı?

Ürün performansına bakıldığında botanik içeriklerin nasıl korunduğu, etki düzeyinin belirleyicisi oluyor. Bu noktada ise içerisinde olmayan maddeler devreye giriyor: Paraben, ftalatlar, mineral yağ, formaldehi içerikleri, Darphin ürünlerinde bulunmuyor.

Darphin ürünlerinde saf bitki özleri öne çıkıyor. Bitkilerdeki en aktif bölümlerin kullanıldığı formüller mutlaka değerlendirilmeli.

Günlük Yüz Bakımı Nasıl Yapılır?

Seçmiş olduğunuz yüz bakımı ürünlerini günlük veya haftalık olarak ürüne göre kullanmalısınız. Bir gün içerisinde tek seferde uygularsanız belirli bir sırayla sürmeniz gerekiyor.

 • Temizleme aşamasında cilde uygun bir arındırıcı Darphin ürünü kullanabilirsiniz.
 • Maske kullanımı haftada en çok iki kere yapılmalıdır. Aksi halde cildi tahriş edersiniz. Gece saatlerinde uygularsanız daha da etkili olur.
 • Tonik kullanırken gözenek daraltıcı etkiler amaçlanır. Günde bir iki kere kullanmanızı öneriyoruz.
 • Göz çevresine özel krem veya serum sürülür. Kırışıklık durumu ve beklentilerinize göre işlem yapabilirsiniz.
 • Nemlendirici kremleri her gün kullanmanız önerilir. Rüzgârlı ve soğuk havalar cildi hızlıca kurutabilir.
 • Güneş kremi gündüz uygulanması gereken bir ürün olduğu için duruma göre bakım rutininize eklenebilir.

Cilt tipini yormayan nemlendirici krem ürünlerini kullanmanız gerektiğini yeniden hatırlatmak isteriz.  

Blog Son Eklenenler
C Vitamini ve Bağışıklık Sistemi
C Vitamini ve Bağışıklık Sistemi

Sağlıklı Yaşam İpuçları

C vitamini, vücut için hayati öneme sahip bir antioksidandır ve bağışıklık sisteminin güçlenmesinde önemli bir rol oynar. Bağışıklık sistemi, vücudu hastalıklara karşı koruyan doğal savunma mekanizmasıdır.  C Vitamine dair detaylı bilgi yazımızın devamında...

Devamını Oku
23.02.2024
Atopik Cilt Nedir?
Atopik Cilt Nedir?

Cilt & Vücut Bakımı

Atopik cilt, genellikle kuruluk, kaşıntı ve kızarıklık gibi belirtilerle kendini gösteren kronik bir cilt durumudur. Bu durum, cildin doğal bariyerinin zayıflaması sonucu dış etkenlere hassas hale gelmesiyle ortaya çıkar.   Detaylar yazımızın devamında...

Devamını Oku
23.02.2024
Arjinin Nedir, Ne İşe Yarar?
Arjinin Nedir, Ne İşe Yarar?

Sağlıklı Yaşam İpuçları

Arjinin, vücutta çeşitli önemli işlevleri yerine getiren bir aminoasittir.  Arjinin vücudunuzda ne işe yaradığı, eksikliğinde oluşacak belirtiler ve daha fazlası yazımızın devamında...

Devamını Oku
18.01.2024
Kışın Vitamin Takviyeleri: Hangi Vitaminleri ve Ne Kadar Almalıyız?
Kışın Vitamin Takviyeleri: Hangi Vitaminleri ve Ne Kadar Almalıyız?

Sağlıklı Yaşam İpuçları

Kışın vitamin takviyeleri, soğuk havalarında etkisiyle hastalanma riskinizi en az düzeye indirebilecek unsurların başında gelmektedir. Peki, hangi vitaminleri ne kadar ve ne oranda almalıyız? Detaylar yazımızın devamında...

Devamını Oku
18.01.2024
Soğuk Hava Koşullarında Cilt Bakımı: Kış Aylarında Sağlıklı Bir Cilt İçin İpuçları!
Soğuk Hava Koşullarında Cilt Bakımı: Kış Aylarında Sağlıklı Bir Cilt İçin İpuçları!

Cilt & Vücut Bakımı

Kış mevsimi, daha çok rüzgar, daha çok soğuk hava ve bunların etkisiyle düşük nem seviyeleri anlamına geliyor. Tüm bu etkilerle birlikte cilt sağlığı da olumsuz yönde etkilenebilmektedir. Cildinizi soğuk havada koruyacak bakım önerileri yazımızın devamında...

Devamını Oku
18.01.2024
Kuru Havada Nemlendirici Kullanımı: Kışın Cildi Nemlendirmenin Önemi!
Kuru Havada Nemlendirici Kullanımı: Kışın Cildi Nemlendirmenin Önemi!

Cilt & Vücut Bakımı

Kış aylarının gelmesiyle birlikte havadaki nem oranının düşmesi, cildin kurumasına ve tahriş olmasına neden olabilir.  Kış aylarında nemlendirici kullanmanın önemi ve püf noktaları yazımızın devamında...

Devamını Oku
18.01.2024
En Çok Melatonin İçeren Besinler!
En Çok Melatonin İçeren Besinler!

Sağlıklı Yaşam İpuçları

Melatonin, vücudun doğal olarak ürettiği bir hormondur. Uyku düzenini sağlamak gibi bir görevi yerine getirse de aslında birçok konuda faydası bulunuyor. Melatonin ve vücudunuza etkileri üzerine detaylı bilgi yazımızın devamında...

Devamını Oku
18.01.2024
Makyaj Süngeri Nasıl Kullanılmalı ve Temizlenmeli?
Makyaj Süngeri Nasıl Kullanılmalı ve Temizlenmeli?

Cilt & Vücut Bakımı

Makyaj süngeri makyaj ürünlerini daha kolay ve homojen bir şekilde uygulamak için kullanılan bir araçtır.  Makyaj süngerleri özellikle fondöten pudra allık ve kapatıcı gibi ürünlerin uygulanmasında sıklıkla kullanılır. Bu sebeple üzerinde bakteri ve mikrp birikimi söz konusudur. Cildiniz için makyaj süngeri kullanımı ve temizliği yazımızın devamında...

Devamını Oku
14.11.2023
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.