Whatsapp Destek
Menü
Menü
Hesabım
Şifremi Unuttum
Üye Ol
Sepetim
Anti Aging Nedir? Anti Aging Bakım Nasıl Yapılmalıdır?
22.07.2020

Anti Aging Nedir? Anti Aging Bakım Nasıl Yapılmalıdır?

Bir insanın ömrünün en kıymetli zamanları gençliktir. Gençlik enerjisi ve heyecanı yaşın ilerlemesi ve yaşanmışlıklar ile birlikte yerini biraz hüzne bırakır. Bu cildimize de yansır. Birçok yaşını almış büyüğünüzden yüzlerindeki her çizginin bir hatırası olduğunu duymuşsunuzdur. Ne kadar doğru!

anti aging

Yaşlanma belirtileri, ne kadar bize gençliği hatırlatsa da pek cildimizde görmek istediğimiz durum değil. Yaşımız ilerlese de halen genç kalmak, “hiç yaşını göstermiyorsun” iltifatını almak hepimizin hoşuna gider. Özellikle erken yaşlılık belirtilerinin önüne geçmek, olduğunuz yaştan daha fazla görünmemek için daha önemli.

Yaşlılık belirtileri, çevresel faktörler ve beslenme alışkanlıkları ile birlikte gelişir. Beslenmeye özen göstermek, sigara ve alkol gibi zararlı alışkanlıklardan uzak durmak bir yere kadar yaşlılık belirtilerini engeller. Bunun dışında cilt bakımı ile erken yaşlılık belirtilerinin görülmesini de engellemek gerekir. İşte, bu ihtiyaç doğduğunda imdadınıza anti aging ürünleri yetişmektedir.

Anti aging kelimesi günümüzde yaşlılık ile özdeşleşmiş bir kelime. Artık birçok kişi, bu kelimeyi duyduğunda yaşlılık karşıtı bir şeylerden bahsedildiğini çok rahat bir şekilde anlayabiliyor. Anti aging ile sağlanan yaşlanma sürecini yavaşlatma teknolojisi, zamanı tersine aktırmak için cildinize en büyük hediye. Bu nedenle özellikle belirli bir yaştan sonra anti aging ürünlerini ve uygulamalarını cilt bakım rutininize eklemeniz gerekir.

Anti Aging Bakım

Anti Aging Bakımı

Yaş almaya karşı yaşlılığı engellemek için bilinen en etkili yöntem, anti aging uygulamaları ve anti aging bakım ürünleri. Cilt bakım ve güzellik merkezlerinde iğneli vb. yöntemler ile uygulanabilen anti aging uygulamaları söz konusu. Fakat bu uygulamalar çoğu zaman insanları rahatsız etmektedir. Bir diğer yandan merkezler tarafından uygulanan anti aging uygulamaları bütçeleri aşan fiyatlara olduğu için de daha az tercih edilmektedir.

Piyasada bulunan anti aging bakım ürünleri ise bu uygulamalara göre daha fazla tercih edilir. Daha kolay uygulanıyor olması, ev konforunda kişinin kendisi tarafından kısa sürede kullanılmaya uygun olması ve daha uygun bütçeler ayırmanın yeterli olması yaşlılık karşıtı bakım için anti aging ürünlerine yönelmenin büyük nedenleri arasında yer alır.

Erken Yaşlanma

İnternetten, eczanelerden ve daha birçok noktadan rahatlıkla satın alabileceğiniz anti aging ürünleri, günümüzde oldukça kolay ulaşılıyor. Üstelik internet alışverişinin sağladığı imkanlar ve konfor ile çevrenizde bulamadığınız ürünleri bile ayağınıza getirebiliyorsunuz. Anti aging ürünleri tercih ederken güvenilir markalara ve özellikle dermatolojik testlerden geçmeyi başaran, dermatologların tavsiye ettiği ürünleri tercih etmeye özen göstermek gerekiyor. Bu tür kaliteli ürünler tercih ettiğinizde daha kısa sürede daha uzun süre etki eden güçlü performans elde etmeniz mümkün olmaktadır.

Cildinizi yaşlanma belirtilerinden uzak tutmak için düzenli cilt bakımı ile desteklemek zorundasınız. Anti aging cilt bakımı da özellikle kırışıklık, ince çizgi görünümü gibi erken yaşlılık belirtileri gündeme geldiğinde hayatımıza giren bir kavram.

Yaşlanma Karşıtı

İyi bir anti aging bakımında neler olmalı? En iyi etkiyi kısa sürede alabilmek için anti aging bakımında nelere dikkat edilmeli?

Anti aging cilt bakımı ürünleri içerisinde çeşitli antioksidanlar bulunur. Bunların cilt bakımındaki görevi, cilt hücrelerini yenilemeye yöneliktir. Bir kez kullanımda bu etkiyi görmeniz çok zor. Bu nedenle anti aging cilt bakım ürünlerini düzenli olarak kullandığınızda cilt hücrelerindeki o restore etkisini daha rahat görebilirsiniz.

Ciltte yaşlanma belirtilerinin ortaya çıkmasının en önemli nedeni kolajen kaybı. Ciltte genç görünümü sağlayan kolajen yaşlılık belirtileri ile mücadele ederken bizlerin en önemli yardımcısı. Bu nedenle anti aging bakımında kolajen olmazsa olmaz olarak kabul edilir.

Anti Agin Ürünleri

Hormonal dengesizliklerden dolayı meydana gelen yaşlılık belirtilerinin önüne geçmek için anti aging cilt bakımı esnasında buna yönelik dengelemelerin yapılmasına da dikkat edilir. Hormon dengeleri sağlandığında ciltte görülen yaşlılık belirtileri daha rahat bir şekilde engellenebilir. Böylece kişiler, genç ve canlı cilt görünümünü ileri yaşlarda da koruyabilir.

Anti Aging Kremler Hangi Yaşta Kullanılmalı?

Kırışık, ince çizgilerle kaplanmış, nemsiz bir cilt görünümünü kimse istemez. Özellikle genetik yatkınlığı olan kişiler, anti aging ürünlerine başlama yaşını da çok merak eder. Peki yaşlanma karşıtı bakım kaç yaşında yapılmalı?

Anti aging

Cilt bakımı yapmak, cildin sağlıklı görünümünü korumak ve canlılık kazandırmak için çok önemli. Ancak doğru zamanda doğru bakımı ve ürünü kullanmadığınızda daha büyük cilt problemleri ile karşı karşıya kalmanız da söz konusu. Bu nedenle yaş gibi faktörlerden önce cildinizi iyi bir şekilde gözlemlenmeniz gerekir. Bu gözlem esnasında cildinizin ihtiyaçlarının doğru tercih edilmesi önemlidir. Bu aşamada belki bir dermatologdan destek alabilirsiniz.

Cilt ihtiyaçlarının zamanında ve yeterli miktarda karşılanması, ciltte yaşlılık belirtilerinin oluşumunu engellemek için önemli. Kırışıklık azaltma ve ince çizgi görünümünü engellemek için özel olarak üretilmiş olan güçlü formüllü anti aging kremleri için genellikle 30’lu yaşların başı ideal olarak kabul edilir. Ancak kişinin cilt durumuna, beslenme alışkanlıklarına ve cilt bakım rutinine göre bu yaş aralığı 40’lı yaşlara da çekilebilir.

Anti Aging Kremler

Yaşlılık belirtilerini cildinizden silip atmak için bir plastik cerrahın yolunu tutmanıza gerek yok. üstelik daha başlangıç aşamasındayken önlem almaya karar verirseniz bıçak altına yatmadan da rahat bir şekilde yaşlılık belirtilerinin önüne geçebilirsiniz.

Anti aging

Kozmetik ve dermakozmetik ürünler arasında özellikle kadınların severek kullandığı ürünlerin başında anti aging kremler gelir. Günlük cilt bakım rutininde düzenli olarak kullanıldığında yaşlılık karşıtı bu etkilerin cildinizde bıraktığı olumlu etkileri gözle görebilirsiniz.  Esthederm Lift Repair Absolute Repulp BalmEndocare Tensage Krem , SkinCeuticals AGE Interrupter ürünleri anti aging bakımda en çok tercih edilen kremler arasında yer alıyor.

Anti Aging Ürünlerinin Faydaları

* Cilt elastikiyet kazandırmaya ve korumaya yardımcı olur.

* Cilde sıkı bir görünüm kazandırmak için yardımcıdır.

* Ciltte kırışıklık görünümünü azaltır ve kırışıklık oluşumunu düzenli kullanımda engellemeye yardımcı olur.

* Ciltte çizgi oluşmasının azalmasını sağlar.

* Düzenli bir şekilde kullanılmaya devam edildiğinde cildi pürüzsüz görünüme yaklaştırır.

* Cilt hatlarını belirginleştirir.

 

Önemli Bilgi: 40’lı yaşlara doğru ciltte ciddi farklılıkların meydana gelmesinden dolayı sıkı görünüm kaybolmaya başlar. Bu sıkı görünümü koruyabilmek için bu aralıkta anti aging kremlerinden destek almak 50’li yaşlarda görülen kolajen kaybı gibi birçok farklı cilt yaşlanma sorunun önüne geçilmesine yardımcı olur.

Blog Son Eklenenler
C Vitamini ve Bağışıklık Sistemi
C Vitamini ve Bağışıklık Sistemi

Sağlıklı Yaşam İpuçları

C vitamini, vücut için hayati öneme sahip bir antioksidandır ve bağışıklık sisteminin güçlenmesinde önemli bir rol oynar. Bağışıklık sistemi, vücudu hastalıklara karşı koruyan doğal savunma mekanizmasıdır.  C Vitamine dair detaylı bilgi yazımızın devamında...

23.02.2024
Atopik Cilt Nedir?
Atopik Cilt Nedir?

Cilt & Vücut Bakımı

Atopik cilt, genellikle kuruluk, kaşıntı ve kızarıklık gibi belirtilerle kendini gösteren kronik bir cilt durumudur. Bu durum, cildin doğal bariyerinin zayıflaması sonucu dış etkenlere hassas hale gelmesiyle ortaya çıkar.   Detaylar yazımızın devamında...

23.02.2024
Arjinin Nedir, Ne İşe Yarar?
Arjinin Nedir, Ne İşe Yarar?

Sağlıklı Yaşam İpuçları

Arjinin, vücutta çeşitli önemli işlevleri yerine getiren bir aminoasittir.  Arjinin vücudunuzda ne işe yaradığı, eksikliğinde oluşacak belirtiler ve daha fazlası yazımızın devamında...

18.01.2024
Kışın Vitamin Takviyeleri: Hangi Vitaminleri ve Ne Kadar Almalıyız?
Kışın Vitamin Takviyeleri: Hangi Vitaminleri ve Ne Kadar Almalıyız?

Sağlıklı Yaşam İpuçları

Kışın vitamin takviyeleri, soğuk havalarında etkisiyle hastalanma riskinizi en az düzeye indirebilecek unsurların başında gelmektedir. Peki, hangi vitaminleri ne kadar ve ne oranda almalıyız? Detaylar yazımızın devamında...

18.01.2024
Soğuk Hava Koşullarında Cilt Bakımı: Kış Aylarında Sağlıklı Bir Cilt İçin İpuçları!
Soğuk Hava Koşullarında Cilt Bakımı: Kış Aylarında Sağlıklı Bir Cilt İçin İpuçları!

Cilt & Vücut Bakımı

Kış mevsimi, daha çok rüzgar, daha çok soğuk hava ve bunların etkisiyle düşük nem seviyeleri anlamına geliyor. Tüm bu etkilerle birlikte cilt sağlığı da olumsuz yönde etkilenebilmektedir. Cildinizi soğuk havada koruyacak bakım önerileri yazımızın devamında...

18.01.2024
Kuru Havada Nemlendirici Kullanımı: Kışın Cildi Nemlendirmenin Önemi!
Kuru Havada Nemlendirici Kullanımı: Kışın Cildi Nemlendirmenin Önemi!

Cilt & Vücut Bakımı

Kış aylarının gelmesiyle birlikte havadaki nem oranının düşmesi, cildin kurumasına ve tahriş olmasına neden olabilir.  Kış aylarında nemlendirici kullanmanın önemi ve püf noktaları yazımızın devamında...

18.01.2024
En Çok Melatonin İçeren Besinler!
En Çok Melatonin İçeren Besinler!

Sağlıklı Yaşam İpuçları

Melatonin, vücudun doğal olarak ürettiği bir hormondur. Uyku düzenini sağlamak gibi bir görevi yerine getirse de aslında birçok konuda faydası bulunuyor. Melatonin ve vücudunuza etkileri üzerine detaylı bilgi yazımızın devamında...

18.01.2024
Makyaj Süngeri Nasıl Kullanılmalı ve Temizlenmeli?
Makyaj Süngeri Nasıl Kullanılmalı ve Temizlenmeli?

Cilt & Vücut Bakımı

Makyaj süngeri makyaj ürünlerini daha kolay ve homojen bir şekilde uygulamak için kullanılan bir araçtır.  Makyaj süngerleri özellikle fondöten pudra allık ve kapatıcı gibi ürünlerin uygulanmasında sıklıkla kullanılır. Bu sebeple üzerinde bakteri ve mikrp birikimi söz konusudur. Cildiniz için makyaj süngeri kullanımı ve temizliği yazımızın devamında...

14.11.2023
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.