Kantaron Yağı Çeşitleri

sayfasında toplam 3 ürün görüntüleniyor.
Gaia Organic Sarı Kantaron Yağı 50 ML
Gaia Organic - Gaia Organic Sarı Kantaron Yağı 50 ML
Gaia Organic - Gaia Organic Sarı Kantaron Yağı 50 ML
 • Soğuk sıkım zeytinyağında meserasyon ile elde edilmiştir
 • Yara ve yanıklarda etkilidir
 • Kırışıklık bakımı yapar
 • Akne ve sivilceleri engeller
 • Aromaterapi
(0) Yorum
Gaia Organic Sarı Kantaron Yağı 50 ML
94,50 TL
Zade Vital Sarı Kantaron Yağı 150 ml
Zade Vital - Zade Vital Sarı Kantaron Yağı 150 ml
Zade Vital - Zade Vital Sarı Kantaron Yağı 150 ml
 • Yer fıstığı yağı içeren gıda takviyesi
 • Bitkisel içerik
 • Sıvı yağ form
 • Helal sertifikası
 • Vegan kullanıma uygun
(0) Yorum
Zade Vital Sarı Kantaron Yağı 150 ml
176,90 TL
Zade Vital Sarı Kantaron Yağı Cam Şişe 20 Ml
Zade Vital - Zade Vital Sarı Kantaron Yağı Cam Şişe 20 Ml
Zade Vital - Zade Vital Sarı Kantaron Yağı Cam Şişe 20 Ml
 • Hypericin etken maddesi
 • Sarı kantaron yağı
 • Maserasyon yöntemi ile elde edilmiş
 • Trans yağ içermez
 • Topikal kullanım içindir
 • Takviye edici gıda
 • İlaç değildir
(0) Yorum
Zade Vital Sarı Kantaron Yağı Cam Şişe 20 Ml
50,96 TL

Kantaron Yağı

Kantaron yağı, kırlarda kendi başına yetişebilen, kan otu, kılıç otu ve binbirdelik otu gibi isimler ile de anılan kantaron bitkisinden elde ediliyor. İnsanlığın yüzyıllardır hastalık ve çeşitli problemlerine karşı bitkisel kaynaklardan yardım aldığı hesaba katıldığında, bu yağlar da böylesi amaçlar ile tercih ediliyor. Peki kantaron yağı neye iyi gelir ve kantaron bitkisi nedir? Sizin için derlediğimiz bilgileri inceleyerek sorularınıza yanıt alabilir, alışverişlerinizi kolayca Narecza'dan yapabilirsiniz!

Kantaron Yağı Nedir?

Kantaron yağı nedir anlamak için, önce yağın üretildiği bitkiye, yani kantaronun kendisine bakmak gerekiyor. Sarı kantaron, kılıç otu, binbirdelik otu gibi adları da bulunan kantaron bitkisi, sarı kantarongiller familyasındandır. Dünyanın farklı pek çok noktasında bulunan bu bitkilerin yaprakları da kendine has bir görünüm teşkil eder. Bitkinin yapraklarını ışığa doğru tuttuğunuz zaman parlak yağ noktacıklarını görmek mümkün. Bu yağ noktacıklarından da kantaron yağı elde ediliyor. Ucu çiçekli dallardan meydana gelen kantaron bitkisi, üretim şekillerine göre de sınıflandırılabiliyor. O nedenle kimi kaynaklarda sarı kantaron yağını görebilir, farklı bilgiler içerisinde kırmızı kantaron yağına da rastlayabilirsiniz. Yaklaşık 10 ila 50 mm aralığında değişen dallara sahip bu bitkinin dallarında bulunan çiçeğin renkleri de değişkenlik gösteriyor. Yağ üretimi ise bitkinin çiçeği ve sapı ile güzelce yıkanıp kurutulması ile başlıyor. Bitkinin çiçeklerinden elde edilen kantaron yağı faydaları ile de azımsanmayacak bir bilinirliğe sahip.

Kantaron Yağı Ne İşe Yarar?

Kantaron yağı ne işe yarar sorusuna farklı pek çok yanıt verilebiliyor. Yaralarda mikrop ve iltihap oluşumunu engelleme, cilt bakımı yağı olarak kullanabilme, sırt ve bacak ağrıları için masaj yağı minvalinde kullanabilme, bebeklerin pişikleri ile mücadele edebilme, egzama ile savaşma, saçtaki kepek ve dökülmelere karşı mücadele etme kantaron yağı faydaları arasında akla ilk gelenler. Bu açıdan kantaron yağı cilde faydaları ile bilindiği kadar saçlar için sunduğu faydalar ile de öne çıkıyor. Cilt özelindeki faydalarına odaklanmak gerekirse: Örneğin, bu yağlar antiseptik özellik gösterebiliyor. Bu da yaralarda mikrop ya da iltihap oluşumuna engel olabiliyor. Hücre yenileyici özelliklere de sahip olan kantaron yağları, yanık acısını hafifletmesi bakımından da tercih edilebiliyor. Cildin kendini yenilemesi sürecine destek olması, nem takviyesi sunabilmesi, daha canlı bir cilt görünümünü desteklemesi de kantaron yağlarının cilt özelindeki faydaları arasında sıralanıyor. Kantaron yağı saça faydaları ile de çokça tercih edilebiliyor. Saç diplerine uygulandığı takdirde saç dökülmeleri ve kepeklenme sorunlarına karşı mücadele edebiliyor. Dilerseniz, Saç Bakım Yağı kategorimizi de ziyaret edebilirsiniz. Kantaron yağı yenir mi diye soruyorsanız da; çok az miktarda, 1 çay kaşığını asla geçmeyen miktarda bu şekilde tüketilebiliyor. Bu açıdan bu yağlar sindirim sistemini düzenleyici etki de gösterebiliyor. Pek çok probleme karşı alternatif olarak öne çıksa da kullanmadan önce mutlaka hekiminize danışın. Ayrıca doktora danışmadan kür olarak da kullanmayın.

Kantaron Yağı Kullanımı

Kantaron yağı nasıl kullanılır sorusunun da uygulama alanlarına göre birden çok yanıtı bulunuyor. Bu ürünler hem harici şekilde hem de dâhilen kullanılabiliyor. Örneğin, dâhili kullanımlarda kantaron yağını 1 çay kaşığı miktarında direkt içebilirsiniz. Sıcak suya birkaç damla kantaron yağı ekleyerek de kantaron çayı elde edebilir ve tüketebilirsiniz. Harici kullanımlarda ise yanık ya da yara üzerine, sorunlu bölgeye birkaç damla damlatabilir, masaj yoluyla o bölgeye yedirebilirsiniz. Şayet bakım yağı işlevi ile kullanacaksanız Güneş'e çıkmayacağınız bir zaman dilimini seçebilirsiniz. Bu şekilde ciltteki ilgili bölgeye birkaç damla şeklinde kullanılabiliyor. Tabii ki içme ya da sürme fark etmeksizin her iki uygulama öncesinde de doktorunuza danışmanız ve hekiminizin direktiflerine uymanız tavsiye ediliyor. Ek olarak bileğinize bir damla damlatıp bir süre bekleyerek de alerji durumunuzu önceden tespit edebilirsiniz. Dilerseniz, Aromaterapi Yağları sayfamızı ziyaret ederek çok daha fazla seçeneğe de ulaşabilirsiniz.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.