Whatsapp Destek
Menü
Menü
Hesabım
Şifremi Unuttum
Üye Ol
Sepetim
Keratin Nedir? Keratin Bakımı Nasıl Yapılır?
27.05.2020

Keratin Nedir? Keratin Bakımı Nasıl Yapılır?

İnsan vücudunda doğal olarak bulunan ve oldukça güçlü bir protein olarak bilinen Keratin, günümüzde kadınların güzellik sırlarından bir tanesi haline geldi. Her insanın derisinde, tırnağında, saçında bulunan Keratin bakımı güzellik avcıları tarafından fark edildi. Piyasa içerisinde özellikle saç bakımında kullanılan birçok ürün artık Keratin içeriyor. Özellikle Keratin bakımı uygulamaları da kuaför salonlarında sık sık duyduğumuz bakım uygulamaları arasında. Ancak etkili olan bakım uygulamalarının yanı sıra sadece maddi kazanç için şişirilen bakımlarda mevcut. Bu nedenle Keratin bakımı ilk duyulduğunda hepimizin aklında bir soru işareti uyanıyor. Acaba dedikleri kadar etkili mi? Bu Keratin bakımı dedikleri şey nedir?

Keratin Bakımı nedir? Neden Keratin Bakımına İhtiyacımız var?

Keratin Bakımı

Saç düzleştiricilerinin, maşaların her an elimizin altında olması, fön, boya derken bir de buna çevre faktörleri saçın parlaklığı, sağlıklı görünümünü bizden çalıyor. Üstelik bazı kadınlar sadece yıpranma sorunu değil, saçlarında yanma gibi ciddi deformasyon sorunları da yaşıyor. Bu durumda da hep aynı yakınmayı duyuyoruz: Keşke hiç yaptırmasaydım!

Boyadan, ısı uygulamalarından veya çeşitli sebeplerden zaman içerisinde yıpranan saçları toparlamak için kadınlar genellikle koşup yağ bakımlarına sarılır. Evde uygulanan Hindistan cevizi yağından tutunda badem yağına kadar birçok bakım uygulaması hızlı bir sonuç vermez. Zaman alan bu bakımlar yerine ilk uygulamadan itibaren saçlarında bir farklılık hissetmek isteyen kadınlar ise soluğu Keratin bakımı uygulamalarında almaktadır.

Keratin bakımı uygulaması, vücudun içerisinde bulunan bu güçlü proteinin dıştan iyileştirme ve güçlendirme istenilen çoğunlukla saçlara uygulanması ile gerçekleştirilen bir bakım. Günümüzde her bayan kuaföründe rahatlıkla bu bakımı yaptırabiliyorsunuz. Sadece o gününüzü kurtarmayan bakım, belirli aralıklarla uygulama istiyor. Aynı zamanda internette Keratin bakım setleri olarak satılan ürünler de mevcut. Birçok ünlü ve güçlü markanın üretmiş olduğu bu etkili Keratin bakım setleri, evde kişiler tarafından rahatlıkla saça uygulanabiliyor.

Keratin Bakımının Faydaları Neler?

Keratin

Phyto Phytokeratine Shampoo 200 ML
Marc Anthony Frizz Keratin Smoothing Blow Dry Cream 140 ML
Phyto Phytokeratine Extreme Shampoo 200 ML

Saça neden Keratin bakımı yaparız? Bu sorunun cevabı çoğu zaman yıpranan ve yanmış saçları sağlıklı görünümüne geri kavuşturmak için olur. Ancak Keratin bakımının tek faydası bu mu?

* Keratin bakımı uygulaması yapılan saçlar daha ışıltılı bir görünüme kavuşur. Bu da saçlardaki yıpranmaların giderilerek sağlıklı görünüme yaklaşmayı kısa sürede kolaylaştırır.

* Keratin bakımı uygulaması yapılan saçlarda daha gür ve hacimli bir saç görünümü elde edildiği de gözlemlenmektedir.

* Keratin bakımı düzenli olarak uygulanmaya devam ederek saç köklerini besler, saç tellerinin güçlenmesine ve yıpranmaya karşı daha dayanıklı bir hale gelmesini sağlar.

Kadınlar tarafından Keratin bakımının her saça yapılıp yapılmadığını da merak eder. Saçınıza Keratin bakımı uygulamak için saçlarınızın daha sağlıklı görünmesini istemeniz yeterli. Ancak temel amacına bakarsak Keratin bakımı, incelmiş, yıpranmış, bakımsız ve sağlıksız görünen saçlarda uygulanarak saçın yıpranan bölümlerini Keratin bakımı ile doldurarak bu görünümden sağlıklı bir görünüme geçişi amaçlanır.

Keratin bakımı, saç bakımı içerisinde ilk gündeme geldiği dönemlerde genellikle yıpranmadan kaynaklı saç kestirmeyi tercih etmeyen kadınlar tarafından tercih edilirdi. Günümüzde çok popüler olması ve olumlu etkilerinin çevrenizde de gözlemlenebildiğinden dolayı Keratin bakımı artık isteyen herkes tarafından kullanılmaktadır.

Keratin Bakımından Önce Saç Kestirmek Gerekir Mi?

Keratin Bakımı

Kadınlar için saçları çok önemli. Bu zamana kadar sizlerde kuaförünüz ile saç kesim boyu ile ilgili bir kez olsun anlaşmazlık yaşamışsınızdır. Saç kestirmekten birçok kadın kaçınır. Ancak bazen saç kestirmek bazen tek çözüm yolu olabiliyor.

Keratin bakımı ilk gündeme geldiğinde saç kesiminden kurtaran sihirli bir iksir olarak algılandı. Bakım uygulamasının ardından ışıldayan ve sağlıklı görünüme sahip olan saçlara kavuşmak, kesim olmadan sağlandığı için kadınlar tarafından da çok sevildi. Ancak özellikle yanmış saçlarınız varsa Keratin bakımının saçınızda mucize yaratmasını bekleyemeyiz. Bu nedenle uzmanlar Keratin bakımının tam performans gösterebilmesi için saçların kesilmesi gereken bölgelerinin kesildikten sonra Keratin bakımının uygulanmasını tavsiye eder.

Üstelik Keratin bakımı sonucunda saçlarınızın yıpranmış, yanmış kısımları Keratin dolgusu ile dolar. Bu da saçınızın hava almasını engeller. İlk etki ile güzel bir görünüme sahip olsa da daha sonrasında daha kötü sonuçlar doğabilir. Bunun önüne geçmek için saçlarda iyileştirici bir kesimin gerçekleştirilmesi saç sağlığının korunması için önemlidir.

Keratin Bakımı Ne Kadar Sürede Uygulanır?

Profesyonel bir merkezde bir saç uzmanı tarafından Keratin bakımı yaptırdığınızda öncelikle saçınızın genel durumu analiz edilir. Saçınızda meydana gelen yıpranmadan saç tipinize kadar her şey Keratin bakımının uygulanacağı süreyi değiştirebilir.

Kuru ve kırık bir saç tipine sahipseniz Keratin bakımı süresi, daha az işlem görmüş ve az yıpranmış olan saçlarda kullanılan süreye göre değişkenlik gösterecektir.

Keratin Bakımı Nasıl Yapılır?

Keratin

Saçlarınızı daha sağlıklı görünmesi için bir kılıf gibi saran ve yıpranmalara karşı da koruyan Keratin bakımı hemen hemen her kadına tavsiye edilir. Belirli aralıklar ile uygulandığında saç için oldukça faydalı bir uygulamadır. Üstelik her insanın saçında çok az oranda olsa bile bir yıpranma olduğu gerçeğini kabul edersek bu besleyici bakımdan faydalanmak herkese iyi gelecektir.

Keratin bakımı uygulamaları ilk çıktığı dönemlerde sadece kuaför salonlarında profesyonel kişiler tarafından uygulanmaktaydı. Ancak sonrasında kozmetik sektörünün de çok sevilen bu Keratin bakımına ilgi duyması ile piyasada Keratin içeren ürünler çığ gibi büyüdü. Bu da artık evde kendi saçımıza kendi Keratin bakımımızı yapma imkânını bizlere sundu.

Keratin bakımına geçmeden önce şunu belirtmeliyiz ki “Keratin içerir” ibaresi olan keratin şampuan, saç kremi, saç yağı vb. ürünleri kullanmak ile Keratin bakımı yapmak aynı şey değildir. Piyasada güvenilir ve etkili firmalar tarafından üretilen özel Keratin bakımı setleri ile evde uygulama yapılması gerekir.

Hem kuaförde hem de evlerde uygulanan Keratin bakımı aynı mantığa bağlı olarak uygulanır. Genellikle her ikisinde de aynı adımlar uygulanır. Nemli saça uygulanan Keratin ürünü belirli bir süre bekletilir. Daha sonrasında özel bir yıkama işlemi ve fönleme gerçekleştirilerek saçın Keratin bakımı tamamlanır.

Evde Uygulanan Keratin Bakımı Etkili Mi?

Uygulama basamakları olarak bir kuaför salonunda uygulatacağınız Keratin bakımı ile evde uygulayacağınız bakım benzerlikler taşır. Ancak özellikle kimseden yardım almadan sadece kendiniz kendi saçınıza Keratin bakımı uygulayacaksanız bu zor bir işlem haline gelebilir. Her yere eşit Keratin bakım ürünü sürülmemesi, bakım sonrasında tam anlamı ile istenilen görüntünün oluşmamasına neden olur.

Kerastase Discipline Keratine Thermique 150 ML
Marc Anthony Frizz Keratin Smoothing Shampoo 250 ML
Phyto Phytokeratine Extreme Exceptional Krem 100 ML

Evde uygulanması için üretilen Keratin bakım setleri üzerinde kişilere detaylı uygulama adımları ile ilgili bilgi verilir. Ancak bu adımları çok dikkatli bir şekilde ve mutlaka talimatlara uygun şekilde uygulamak gerekir. Çünkü Keratin bakımı yaparken yapılacak bir hata özellikle süre konusunda, saçınızın daha fazla yıpranmasına neden olur.

Güvenilir bir marka seçimi yapmak, kullanılan ürün içeriğinden emin olmak hem istenilen sonucu almak hem de sağlık açısından büyük önem taşımaktadır.

Keratin bakımları, evde uzun süre alan ve zorlayıcı olmasından dolayı genellikle kuaför uygulamaları tercih edilmektedir. Kuaför salonunda profesyonele emanet etmenin iç rahatlığı ve bir diğer yandan da daha konforlu bir süreç olması bu yöne yönelmenize neden olur.

Blog Son Eklenenler
C Vitamini ve Bağışıklık Sistemi
C Vitamini ve Bağışıklık Sistemi

Sağlıklı Yaşam İpuçları

C vitamini, vücut için hayati öneme sahip bir antioksidandır ve bağışıklık sisteminin güçlenmesinde önemli bir rol oynar. Bağışıklık sistemi, vücudu hastalıklara karşı koruyan doğal savunma mekanizmasıdır.  C Vitamine dair detaylı bilgi yazımızın devamında...

Devamını Oku
23.02.2024
Atopik Cilt Nedir?
Atopik Cilt Nedir?

Cilt & Vücut Bakımı

Atopik cilt, genellikle kuruluk, kaşıntı ve kızarıklık gibi belirtilerle kendini gösteren kronik bir cilt durumudur. Bu durum, cildin doğal bariyerinin zayıflaması sonucu dış etkenlere hassas hale gelmesiyle ortaya çıkar.   Detaylar yazımızın devamında...

Devamını Oku
23.02.2024
Arjinin Nedir, Ne İşe Yarar?
Arjinin Nedir, Ne İşe Yarar?

Sağlıklı Yaşam İpuçları

Arjinin, vücutta çeşitli önemli işlevleri yerine getiren bir aminoasittir.  Arjinin vücudunuzda ne işe yaradığı, eksikliğinde oluşacak belirtiler ve daha fazlası yazımızın devamında...

Devamını Oku
18.01.2024
Kışın Vitamin Takviyeleri: Hangi Vitaminleri ve Ne Kadar Almalıyız?
Kışın Vitamin Takviyeleri: Hangi Vitaminleri ve Ne Kadar Almalıyız?

Sağlıklı Yaşam İpuçları

Kışın vitamin takviyeleri, soğuk havalarında etkisiyle hastalanma riskinizi en az düzeye indirebilecek unsurların başında gelmektedir. Peki, hangi vitaminleri ne kadar ve ne oranda almalıyız? Detaylar yazımızın devamında...

Devamını Oku
18.01.2024
Soğuk Hava Koşullarında Cilt Bakımı: Kış Aylarında Sağlıklı Bir Cilt İçin İpuçları!
Soğuk Hava Koşullarında Cilt Bakımı: Kış Aylarında Sağlıklı Bir Cilt İçin İpuçları!

Cilt & Vücut Bakımı

Kış mevsimi, daha çok rüzgar, daha çok soğuk hava ve bunların etkisiyle düşük nem seviyeleri anlamına geliyor. Tüm bu etkilerle birlikte cilt sağlığı da olumsuz yönde etkilenebilmektedir. Cildinizi soğuk havada koruyacak bakım önerileri yazımızın devamında...

Devamını Oku
18.01.2024
Kuru Havada Nemlendirici Kullanımı: Kışın Cildi Nemlendirmenin Önemi!
Kuru Havada Nemlendirici Kullanımı: Kışın Cildi Nemlendirmenin Önemi!

Cilt & Vücut Bakımı

Kış aylarının gelmesiyle birlikte havadaki nem oranının düşmesi, cildin kurumasına ve tahriş olmasına neden olabilir.  Kış aylarında nemlendirici kullanmanın önemi ve püf noktaları yazımızın devamında...

Devamını Oku
18.01.2024
En Çok Melatonin İçeren Besinler!
En Çok Melatonin İçeren Besinler!

Sağlıklı Yaşam İpuçları

Melatonin, vücudun doğal olarak ürettiği bir hormondur. Uyku düzenini sağlamak gibi bir görevi yerine getirse de aslında birçok konuda faydası bulunuyor. Melatonin ve vücudunuza etkileri üzerine detaylı bilgi yazımızın devamında...

Devamını Oku
18.01.2024
Makyaj Süngeri Nasıl Kullanılmalı ve Temizlenmeli?
Makyaj Süngeri Nasıl Kullanılmalı ve Temizlenmeli?

Cilt & Vücut Bakımı

Makyaj süngeri makyaj ürünlerini daha kolay ve homojen bir şekilde uygulamak için kullanılan bir araçtır.  Makyaj süngerleri özellikle fondöten pudra allık ve kapatıcı gibi ürünlerin uygulanmasında sıklıkla kullanılır. Bu sebeple üzerinde bakteri ve mikrp birikimi söz konusudur. Cildiniz için makyaj süngeri kullanımı ve temizliği yazımızın devamında...

Devamını Oku
14.11.2023
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.