Whatsapp Destek
Menü
Menü
Hesabım
Şifremi Unuttum
Üye Ol
Sepetim
En İyi Makyaj Temizleme Suyu Hangisi?
02.04.2020

En İyi Makyaj Temizleme Suyu Hangisi?

Ağır makyajlar daha çok özel günlerde tercih edilse de günlük hayat içerisinde de daha hafif ve sade makyajlar tercih edilir. Makyaj ürünleri az veya çok kullanılsın hiç önemli değil, gün sonunda makyajı temizlemeyi ihmal etmemelisiniz.

 

Gün içerisinde makyaj yapma alışkanlığınız olmasa bile gün boyunca çevre ve hava kirliliği, ter gibi birçok cilt sağlığını olumsuz etkileyecek etkene maruz kalır. Bunlarında gün sonunda ciltten temizlenmesi gerekir. Bu nedenle yüz yıkama jelleri, makyaj temizleme suları çok büyük rol oynar.

 

Bazı makyaj temizleme sularında makyaj ürünlerini tam çıkarmama veya ciltte kalıntı bırakma gibi sorunlarına neden olur. Ancak cildin canlı ve parlak, sağlıklı görünümünün korunabilmesi için tüm zararlı maddelerden derinlemesine temizlenmesi gerekir. Güçlü bir formüle sahip olan makyaj temizleme sularınıntercih edilmesi ciltten makyaj kalıntılarının arındırılması için önemlidir.

 

Makyaj temizleme suyu seçerken güçlü ve cildinize uygun bir seçeneğini tercih etmek kadar içeriğinde deterjan, sabun, paraben, parfüm gibi zararlı kimyasal maddeler içermeyen makyaj temizleme sularını tercih etmekte önemlidir.

 

Bioderma Sensibio H2O

 

Cildin kir ve makyajdan derinlemesine temizlenmesine yardımcı olan Bioderma Sensibio H2O, hassas ciltler için üretilmiş özel bir formüle sahiptir. Dermatologlar tarafından da makyaj temizleme konusunda desteklenen ve tavsiye edilen bir marka olan Bioderma’nın makyaj temizleme suları arasında hassas cilt tipi için en sık tercih edilen üründür.

Hassas cilt tipinin yanı sıra toleransı düşük, kuruya dönük cilt tipleri tarafından da rahatlıkla kullanımı tavsiye edilen Bioderma Sensibio H2O, ciltte derinlemesine bir temizlik yapılmasına yardımcı olur. Kullanıcılarına sunmuş olduğu en büyük avantaj ise durulama gerektirmeyen özel formülüdür.

Piyasada bulunan birçok makyaj temizleme ürününün kullanımın ardından ciltte kalıntılar meydana gelir. Bu kalıntılar bir yüz yıkama jeli ile arındırılıp durulanmadığı takdirde cilt yüzeyinde rahatsız edici bir his oluşur. Makyaj temizleme işlemini biraz daha zahmetli hale getiren bu ürünler yerine duruma gerektirmeden derinlemesine temizlik sağlayan ve ciltte kalıntı bırakmayan Bioderma Sensibio H2O, pratik olduğundan dolayı da tercih edilen bir üründür.

Göz çevresi ve ciltte kullanıma uygun hassas ve toleransı düşük cilt sahiplerine en iyi makyaj temizleme suyu arasında Bioderma Sensibio H2O tavsiye edilir.

Bioderma Sebium H2O

Durulama gerektirmeyen bir makyaj temizleme suyu arıyorsanız fakat cildiniz yağlı veya karmaya dönükse o zaman sizlere önerimiz Bioderma Sebium H2O. Bioderma’nın güçlü ve kısa sürede etki gösteren özel formülü sayesinde yağlı ve karma cilt tipine sahip olan kişiler için üretilen Bioderma Sebium H2O aynı zamanda cilt sorunları ile mücadele etmenize de yardımcı olmaktadır.

Yüz, göz ve dudak bölgesinde rahatlıkla kullanılabilen Bioderma Sebium H2O, bu yönüyle de avantaj sağlar. Çünkü bazı makyaj temizleme suları sadece ciltte kullanmaya uygundur. Bundan dolayı da göz makyajı vb. durumlar için farklı, uygun içeriğe sahip makyaj temizleme suları edinmek gerekir. Bu da kişileri maddi açıdan zorlayacağı gibi ürün fazlalığından dolayı kullanma isteğini azaltır.

Tek özel formülü ile ciltte makyaj kalıntılarını derinlemesine temizleyen ve durulama istemeyen Bioderma Sebium H20, suya dayanıklı makyaj ürünleri ile yapılan makyajları ile kolayca, ovalama gerektirmeden çıkaracak güçlü etkiye sahiptir.

Cildinizi makyaj, kir ve zararlı kalıntılardan arındırırken aynı zamanda cildin doğal dengesinin korunmasına da yardımcı olmaktadır.

Bioderma Hydrabio H2O

 

Sıradan makyaj temizleme suları ile yapılan makyaj temizliğinin ardından ciltte bir kuruluk, gerginlik hissi oluşur. Bu his, makyaj temizleme suyunun içerik yapısından dolayı makyaj ile cildin ihtiyaç duyduğu suyun yani nemin de bir kısmının azalmasından kaynaklanır.

 

Cildin doğal yapısının korunması ve nemli bir cilde sahip olmak her şeyden önemli… Buradan yola çıkarak yeni geliştirmiş formülü ile makyaj temizleme sularında yeni bir dönem başlayan Bioderma Hydrabio H2O, yüz ve göz makyajının temizlenmesinde etkili bir ürün.

 

Cildin su tutma kapasitesini artırmaya yardımcı olan özel formülü sayesinde cildinizin üst ve alt katmanlarını nemlendirir. Bioderma Hyrabio H2O, nemlendirme etkisi sayesinde makyaj temizleme işleminin ardından ciltte rahatlama hissinin uyanmasına yardımcı olur. Cildin ihtiyaç duyduğu nemin korunmasında etkili olan Bioderma Hydrabio H2O, aynı zamanda cildin esneklik ve parlaklığının korunmasına da yardımcı olur.

 

Darphin Azahar Cleansing Miceller Water

 

Kadınlar, en iyi makyaj temizleme suyu sorulduğunda öncelikle kullanımının ne kadar zahmetsiz olduğuna bakar. Çünkü hem ev işleri hem de çalışma hayatı arasında adeta tüm gün zamanla yarışan kadınlar, fazladan makyaj temizliğine ayırdıkları zamanı en etkili ve pratik şekilde kullanmak ister. İşte, bu talepleri olan kişiler için Darphin tarafından üretilen hassas ciltler için 3’ü 1 arada temizleme suyu tam size göre!

 

Darphin Azahar Cleansing Miceller Water, dudak, göz ve yüz makyajınızı tek ürünle ve kısa sürede, zahmetsizce temizlemeye yardımcı olduğundan dolayı birçok kadının makyaj temizlemede en çok tercih ettiği ürünlerden bir tanesi. Hassas ciltlerde ortaya çıkan en büyük problem kuruluk hissi uyandırmamasından dolayı hassas ciltlerde narin ve etkili bir temizleme işlemi için sık sık tercih edilmektedir.

 

Kontakt lens kullanan kullanıcılar tarafından da makyaj temizlemede güvenle kullanılabilecek ürün tüm cilt tiplerine uyum sağlayan seçeneklere sahiptir. Bir diğer yandan cildinizi sadece makyaj, toz, kir ve terin zararlı etkilerinden arındırmakla kalmaz, aynı zamanda cildinizi temizlerken derinlemesine arındırmaya, ferahlık hissinin oluşmasına ve yumuşak bir cilt dokusunu desteklemeye yardımcı olmaktadır.

 

Garnier Çift Fazlı Micellar Kusursuz Makyaj Temizleme Suyu

 

Son zamanların en iyi hem de en çok kullanılan, popüler makyaj temizleme ürünlerinden bir tanesi Garnier Çift Fazlı Micellar Kusursuz Makyaj Temizleme Suyu, derinlemesine temizlik hissi arayanların ilk tercihleri arasında yer alıyor. Aynı zamanda uygun fiyat, üstün performans arayışında olan kişilerin bir makyaj temizleme suyu ile ilgili tüm beklentilerini karşılamaya uygun olan Garnier Çift Fazlı Micellar Kusursuz Makyaj Temizleme Suyu, günlük kullanıma uygundur.

 

Çift fazlı formülü ile makyaj temizleme suyu ürünleri arasında dikkat çeken Garnier Çift Fazlı Micellar Kusursuz Makyaj Temizleme Suyu, özel bir kullanım şekline sahip. Bu makyaj temizleme suyunu kullanmadan önce iyice çalkalamanız ve iki özel solüsyonun birbirine karışmasını sağlamanız gerekiyor.

 

Garnier Çift Fazlı Micellar Kusursuz Makyaj Temizleme Suyu, içerik bakımından cilt bakım maskelerinde de çok kullanılan argan yağına sahip. Argan yağlı ve çift fazlı formül, cildinizi makyajdan temizlerken korumak ve beslemek için özel bir formülle sizlere sunuluyor. Özellikle inatçı, suya dayanıklı ve yoğun yapılan makyajlarda ovalama gerektirmeden etkili bir şekilde temizlik sağlayan Garnier Makyaj Temizleme Suyu, güçlü formülü sayesinde makyaj temizliğinde sizlere yardımcı olur.

 

Cildi zararlı tüm maddelerden derinlemesine ve kolay bir şekilde temizleyen Garnier Çift Fazlı Micellar Suyu, argan yağlı formülü ile cildinizin beslenmesine de katkıda bulunan özel bir makyaj temizleme suyudur.

Blog Son Eklenenler
C Vitamini ve Bağışıklık Sistemi
C Vitamini ve Bağışıklık Sistemi

Sağlıklı Yaşam İpuçları

C vitamini, vücut için hayati öneme sahip bir antioksidandır ve bağışıklık sisteminin güçlenmesinde önemli bir rol oynar. Bağışıklık sistemi, vücudu hastalıklara karşı koruyan doğal savunma mekanizmasıdır.  C Vitamine dair detaylı bilgi yazımızın devamında...

Devamını Oku
23.02.2024
Atopik Cilt Nedir?
Atopik Cilt Nedir?

Cilt & Vücut Bakımı

Atopik cilt, genellikle kuruluk, kaşıntı ve kızarıklık gibi belirtilerle kendini gösteren kronik bir cilt durumudur. Bu durum, cildin doğal bariyerinin zayıflaması sonucu dış etkenlere hassas hale gelmesiyle ortaya çıkar.   Detaylar yazımızın devamında...

Devamını Oku
23.02.2024
Arjinin Nedir, Ne İşe Yarar?
Arjinin Nedir, Ne İşe Yarar?

Sağlıklı Yaşam İpuçları

Arjinin, vücutta çeşitli önemli işlevleri yerine getiren bir aminoasittir.  Arjinin vücudunuzda ne işe yaradığı, eksikliğinde oluşacak belirtiler ve daha fazlası yazımızın devamında...

Devamını Oku
18.01.2024
Kışın Vitamin Takviyeleri: Hangi Vitaminleri ve Ne Kadar Almalıyız?
Kışın Vitamin Takviyeleri: Hangi Vitaminleri ve Ne Kadar Almalıyız?

Sağlıklı Yaşam İpuçları

Kışın vitamin takviyeleri, soğuk havalarında etkisiyle hastalanma riskinizi en az düzeye indirebilecek unsurların başında gelmektedir. Peki, hangi vitaminleri ne kadar ve ne oranda almalıyız? Detaylar yazımızın devamında...

Devamını Oku
18.01.2024
Soğuk Hava Koşullarında Cilt Bakımı: Kış Aylarında Sağlıklı Bir Cilt İçin İpuçları!
Soğuk Hava Koşullarında Cilt Bakımı: Kış Aylarında Sağlıklı Bir Cilt İçin İpuçları!

Cilt & Vücut Bakımı

Kış mevsimi, daha çok rüzgar, daha çok soğuk hava ve bunların etkisiyle düşük nem seviyeleri anlamına geliyor. Tüm bu etkilerle birlikte cilt sağlığı da olumsuz yönde etkilenebilmektedir. Cildinizi soğuk havada koruyacak bakım önerileri yazımızın devamında...

Devamını Oku
18.01.2024
Kuru Havada Nemlendirici Kullanımı: Kışın Cildi Nemlendirmenin Önemi!
Kuru Havada Nemlendirici Kullanımı: Kışın Cildi Nemlendirmenin Önemi!

Cilt & Vücut Bakımı

Kış aylarının gelmesiyle birlikte havadaki nem oranının düşmesi, cildin kurumasına ve tahriş olmasına neden olabilir.  Kış aylarında nemlendirici kullanmanın önemi ve püf noktaları yazımızın devamında...

Devamını Oku
18.01.2024
En Çok Melatonin İçeren Besinler!
En Çok Melatonin İçeren Besinler!

Sağlıklı Yaşam İpuçları

Melatonin, vücudun doğal olarak ürettiği bir hormondur. Uyku düzenini sağlamak gibi bir görevi yerine getirse de aslında birçok konuda faydası bulunuyor. Melatonin ve vücudunuza etkileri üzerine detaylı bilgi yazımızın devamında...

Devamını Oku
18.01.2024
Makyaj Süngeri Nasıl Kullanılmalı ve Temizlenmeli?
Makyaj Süngeri Nasıl Kullanılmalı ve Temizlenmeli?

Cilt & Vücut Bakımı

Makyaj süngeri makyaj ürünlerini daha kolay ve homojen bir şekilde uygulamak için kullanılan bir araçtır.  Makyaj süngerleri özellikle fondöten pudra allık ve kapatıcı gibi ürünlerin uygulanmasında sıklıkla kullanılır. Bu sebeple üzerinde bakteri ve mikrp birikimi söz konusudur. Cildiniz için makyaj süngeri kullanımı ve temizliği yazımızın devamında...

Devamını Oku
14.11.2023
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.