Whatsapp Destek
%100 Orijinal Ürün
Güvenli Ödeme Garantisi
Yukarı
Takma Tırnak Nasıl Takılır? Takma Tırnak Modelleri Nelerdir?
15.03.2022

Takma Tırnak Nasıl Takılır? Takma Tırnak Modelleri Nelerdir?

Kadınlar, antik çağlardan beri güzellikleri için pek çok farklı aksesuar kullanmış. Her çeşitten tokalar, saç iğneleri, gözleri ortaya çıkaran kalemler, elmacık kemikleri belirginleştiren allıklar, dudaklara renk veren rujlar, dekoltelere uygun gerdanlıklar, kulakta sallanan küpeler ve daha neler neler... Takma tırnak çeşitleri de bu aksesuarlar arasında belki de en caziplerinden. Onlarca farklı türü bulunabilen bu tırnakları dilediğiniz renge boyayabilir, sıkılınca çıkarıp başka bir tanesini takabilirsiniz. Üstelik bu aksesuar sayesinde tırnaklarınız istediğiniz uzunlukta ve istediğiniz şekilde de olabiliyor. Tek yapmanız gereken tırnağın boyunu ve şeklini ayarlamak. İşte, biz de bu yazıda takma tırnak nasıl takılır, sorusunu etraflıca yanıtlamaya çalıştık. Gelin, takma tırnak modelleri nasıl takılırmış, öğrenelim.

Narecza'nın Seçimi:
Takma Tırnak
En İyi Takma Tırnak Ürünleri

Takma tırnak ürünlerini keşfet!

Ürüne Git

Adım Adım Takma Tırnak Takılışı

Takma tırnaklar nasıl takılır, konusuna gelmeden önce, bu tırnakları kimler takmak ister sorusunu cevaplamakta fayda var. Takma tırnaklar genellikle tırnaklarını yiyen, tırnak yapısı kısa olan ya da tırnaklarını olduğundan daha uzun göstermek isteyenler tarafından tercih ediliyor. Uzun tırnak sevenler, kendi tırnaklarının yeterince uzamasını beklemek yerine takma tırnakların pratikliğinden yararlanarak arzu ettikleri uzun ve güzel tırnaklara kavuşabiliyor. Hem de son derece kolay bir uygulama ile! İster oval ister küt ister mat isterseniz de simli takma tırnak kullanın tırnaklarınız harika görünecek. Hazırsanız, birinci adımla başlıyoruz: Doğru tırnak boyu seçimi.

Takma Tırnak

Tırnak Boyu Seçimi

Takma tırnak takılışının ilk aşaması olan tırnak boyu seçimi doğru yapıldığında, tırnaklar elinizde güzel ve doğal görünür. Nasıl makyajınızda ölçülü olmaya dikkat ediyorsanız, takma tırnak seçerken tırnakların boyutunu da o şekilde doğru seçmenizde fayda var. Tırnak yapınıza göre geniş ya da ince takma tırnak modelleri arasından tercihler yaparak işe başlayabilirsiniz. Aksi halde törpü ve tırnak makasıyla epey haşır neşir olarak vakit kaybedebilirsiniz. Ayrıca çok uzun küt ya da oval takma tırnakların da kullanışlı olmadığını hatırlatmak isteriz.

Tırnaklarınızı İşlem için Hazırlamak

Takma tırnakları takmadan önce kendi tırnaklarınızı bu işlem için hazırlamak, daha sonra oluşabilecek istenmeyen durumların önüne geçebilir. Ayrıca tırnakları hazırladığınızda, takma tırnakların yapışkanı da daha uzun süre dayanacaktır. Gelin, şimdi neler yapmanız gerektiğine göz atalım. Takma tırnakları kendi tırnağınız üzerine yapıştırmadan önce:

 • Var olan ojelerinizi (ve eğer varsa önceki takma tırnaklarınızı) çıkarın.
 • Tırnaklarınız uzunsa kısaltın ve düzgünce törpüleyin.
 • Tırnak etlerinizin yumuşaması için ellerinizi bir süre sıcak suda bekletin.
 • Uygun bir alet kullanarak tırnak etlerinizi geriye doğru ittirin.
 • Eğer düzenli olarak yapıyorsanız, tırnak etlerinizi kesmenizi de önerebiliriz. Böylece elleriniz manikürlü görünecektir.
 • Son olarak, tırnak yüzeyini, üst tarafı sünger olan törpülerle törpüleyerek pürüzsüzleştirin.
 • Tırnaklarınız, takma tırnak uygulaması için artık hazır!

Tüm bu adımların ardından takma tırnaklar nasıl çıkarılır, bilgisini de vereceğiz, merak etmeyin! Şimdi sırada üçüncü adımımız var.

Takma Tırnakların Yerleştirilmesi

Seçtiğiniz ister sade ister desenli takma tırnak olsun her model için aynı işlemi uygulamanız gerekiyor. Bu adımda yapmanız gereken, tırnakları düzgün biçimde yerleştirmek. Bu adım, seçtiğiniz tırnağı yapıştırmadan önce onun, tırnağınıza uygun olup olmadığını görmeniz açısından önemli. Önce takma tırnağı, uygun parmağınızın tırnağının üzerine koyun ve test edin. Bunu her takma tırnak için uygulayın ki daha sonra herhangi bir aksilik yaşamayın.

Yapıştırma Aşaması

Sonunda geldik, şeffaf takma tırnak nasıl takılır, konusunun en heyecanlı yerine. Önceki aşamalarda takma tırnakları, kendi tırnağımıza göre boyutlandırdık, şekillendirdik ve uygunluğunu test ettik. Şimdi sırada, onları ellerimizde görmek var. Öncelikle takma tırnak paketini ile beraber gelen yapıştırıcıyı her bir tırnağınıza dikkatlice sürmelisiniz. Bu aşamada bu kuvvetli kimyasalın tırnak etlerinize ve varsa buralardaki yaralara değmediğinden emin olun. Hatta yapıştırıcıyı sürerken bir fırçadan destek almak mantıklı olabilir. Böylece hem işlemi daha düzgün hem de güvenli hale getirebilirsiniz. Daha sonra takma tırnakları her bir tırnağınıza düzgünce yapıştırın. Her uygulamadan sonra tırnağa 10 saniye kadar baskı uygulamak, tırnağın daha sağlam olmasını sağlayacaktır. Takma tırnak nasıl yapıştırılır, artık biliyorsunuz.

Takma Tırnak

Şekil Verme Aşaması

Takma tırnaklarınızı başarıyla taktınız. Sırada onlara nasıl görünmeleri gerektiğiniz söyleyin! Her evde bulunan törpüler hem kendi tırnaklarınızı hem de takma tırnakları şekillendirmek için en uygun araç. İster oval ister sivri isterseniz de küt tırnaklara kavuşmanıza çok az kaldı. Takma tırnak törpüleme adımının ardından, gelsin renk renk ojeler!

Renklendirme Aşaması

Takma tırnak uygulamasının tüm adımlarını tek tek geçtik. Son adım olan renklendirmede ise favori oje renginizi sahneye çıkarmak var. Kırmızı, beyaz, siyah, bordo, sarı, mavi, yeşil, mor ya da farklı bir renk seçerek yeni ve uzun tırnaklarınızı parlatmaya ne dersiniz? Eğer klasik görüntülerden yanaysanız, her dönemin gözdesi kırmızı ojelerden faydalanabilirsiniz. Uzun tırnaklarda bir başka güzel görünen kırmızı, farklı kombinlerinizle de uyumlu olacaktır. Bunun yanı sıra pek çok farklı stile uygun olarak yapılabilen nail art modellerini denemek için de uygun bir zaman!

Takma Tırnaklar Nasıl Çıkarılır?

Takma tırnakların takılışını ayrıntılı biçimde anlattıktan sonra sırada çıkarılışını detaylandırmak var. Eğer tırnak bakımına önem veriyor ve sıklıkla takma tırnak takıyorsanız, bu aksesuarın takılışı kadar çıkarılışının da mühim olduğunu biliyorsunuz demektir. Burada en kritik adım, kendi tırnaklarınıza zarar vermemek. Peki, takma tırnak nasıl çıkarılır? Çok pratik takma tırnak çıkarma yöntemleri yazımızın devamında.

Öncelikle takma tırnakları düzgünce çıkarmak için belli başlı ürünler kullanmak gerekiyor. Bunlar:

 • Sıcak su
 • Aseton
 • Pamuk
 • Kase veya plastik bir kap

Bu ürünleri yanınızda bulundurduktan sonra, uygulamaya geçebiliriz. 5 adımda takma tırnak çıkarma yöntemi için;

 1. Öncelikle kaseye ya da plastik kaba sıcak su koyun. Suyun sıcaklığı ellerinizin dayandığı en yüksek sıcaklıkta olabilir.
 2. Bu suyun içine az miktarda aseton eklemelisiniz. Bu kimyasal, takma tırnak yapıştırıcılarının çözünmesine yardımcı olacaktır.
 3. Şimdi ellerinizi bu suyun içinde yaklaşık on dakika kadar bekletmeniz gerekiyor. Burada sabırlı olabilirseniz, tırnaklarınızın bu süre sonunda rahatlıkla çıktığını görebilirsiniz.
 4. On dakika sonunda takma tırnakları hafifçe çekerek kendi tırnağınızdan ayırabilirsiniz. Eğer hala çok zorlanıyorsanız, ellerinizi bir 5 dakika kadar daha suda bekletmeyi deneyin. Ardından aynı işlemi tekrarlayın.
 5. En son aşamada tırnak besleyici kremlerden birini kullanarak tırnaklarınıza bakım yapmayı unutmayın!

Takma Tırnak Takarken Nelere Dikkat Edilmeli?

Tüm bu aşamalara ek olarak takma tırnak uygulamasının belli hassas noktaları bulunuyor. Bu noktalara dikkat ettiğinizde takma tırnaklarınızın güzel ve doğal göründüğünden emin olabilirsiniz.

 • Takma tırnak uygulaması esnasında, tırnak diplerine zarar verecek uygulamalardan kaçınmak gerekiyor. Tırnakların, dipten beslendiğini unutmayın!
 • Eğer art arda takma tırnak takma istiyorsanız, her uygulama arasında en az üç gün beklemeniz gerekiyor. Aksi halde tırnak sağlığınız kötü biçimde etkilenebilir.
 • Takma tırnağın, kendi tırnağınızdan çok büyük veya çok küçük olmamasına dikkat edin.
 • Takma tırnaklarınız elinizdeyken, ağır ve sert işlerden uzak durmanız öneriliyor. Böylece tırnaklarınızın uzun süre sizinle kalacağını garantileyebilirsiniz.
 • Takma tırnak yapıştırıcısı kimyasal bir ürün olduğundan tırnak etlerine minimum temas etmesine dikkat edin.
Blog Son Eklenenler
Yaz Aylarında Güneşten Yorulan Yüzler İçin Bakım Önerileri
Yaz Aylarında Güneşten Yorulan Yüzler İçin Bakım Önerileri

Cilt & Vücut Bakımı

Yaz aylarında güneşin cildimiz üzerindeki olumsuz etkilerinden kaçınmak önemlidir. Ancak tüm önlemlere rağmen cildimizde bazı yorgunluk ve yıpranma belirtileri görülebilir. Bu etkileri en aza indirecek ve gidermenize yardımcı bakım önerileri yazımızın devamında...

Devamını Oku
11.09.2023
Esmer Tenliler İçin Leke Bakımı
Esmer Tenliler İçin Leke Bakımı

Cilt & Vücut Bakımı

Esmer ciltler, güneş ışınlarına maruz kaldıklarında açık tenlilere göre daha az güneş yanığı yaşarlar, ancak güneş lekeleri oluşma riski daha yüksektir. esmer tenliler için güneş lekelerini giderici detaylar yazımızın devamında...

Devamını Oku
08.09.2023
Havuzda Yıpranan Saçlar İçin Etkili Bakım Nasıl Yapılır?
Havuzda Yıpranan Saçlar İçin Etkili Bakım Nasıl Yapılır?

Saç Bakım Tüyoları

Yazın girdiğiniz havuzun klorlu suyu, içerisindeki kimyasallar ve güneş ışınları, saçlarınızı yıpratabilir. Yıpranan saçlar, matlık, kırılma ve düzensizlik gibi sorunlara yol açabilir. Saçınızı eski canlılığına kavuşturmaya yardımcı bakım önerileri yazımızın devamında...

Devamını Oku
21.08.2023
Açık Tenlilerde Güneş Lekelerini Hızlı Geçirmek İçin En iyi Ürünler
Açık Tenlilerde Güneş Lekelerini Hızlı Geçirmek İçin En iyi Ürünler

Güzellik & Dermokozmetik

Açık tenlerde güneş lekeleri, UV ışınlarına maruz kalmaktan kaynaklanır ve ciltte renk açılmasına neden olur. Bu renk değişimlerini önlemenin ve önüne geçmenin yöntemleri tüm detayları ile yazımızın devamında...

Devamını Oku
21.08.2023
Deniz Sonrası Etkili Saç Bakımı Nasıl Olmalıdır?
Deniz Sonrası Etkili Saç Bakımı Nasıl Olmalıdır?

Saç Bakım Tüyoları

Yazın gelmesi ile birlikte deniz sonrası saç bakımı rutinleri başladı.  Deniz sonrası etkili saç bakımı nasıl olmalıdır? Deniz suyu saçlara zarar verir mi merak edilenler yazımızın devamında.. 

Devamını Oku
06.07.2023
Bronzlaştırıcı Seçerken Nelere Dikkat Edilmelidir?
Bronzlaştırıcı Seçerken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Cilt & Vücut Bakımı

Bronzlaştırıcı seçerken nelere dikkat edilmelidir? Bronzlaştırıcı kullanmanın faydaları nelerdir merak edilenler yazımızın devamında!

Devamını Oku
06.07.2023
Peeling Ne Kadar Sıklıkla Yapılmalı?
Peeling Ne Kadar Sıklıkla Yapılmalı?

Cilt & Vücut Bakımı

Cildiniz için nasıl bir cilt bakım rutini tercih etmelisiniz? Peeling hakkında tüm merak edilenler yazımızın devamında.. 

Devamını Oku
03.05.2023
Saç İçin Hangi Vitamin Alınmalı?
Saç İçin Hangi Vitamin Alınmalı?

Saç Bakım Tüyoları

Hangi saç ürünü ne için kullanılır, en kaliteli ve en iyi saç bakım ürünleri hangileridir? Gelin, birlikte göz atalım.

Devamını Oku
03.05.2023
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.