x
sadsad x
asdasd
Marka Listesi
Sırala:
Telovium
Sırala:

Telovium

Saç bakımı oldukça önemlidir. Gün içerisinde birçok olumsuz etkiye maruz kalan saçlarımız doğru ve düzenli bakımla kendine gelir. Ayrıca saçlarda çeşitli nedenlerle oluşan spesifik kepeklenme, kızarıklık, pullanma gibi sorunlarda olabilir. Kepek sorunu, pul pul olmuş ölü deri, saç telleri arasından görünmeye başladığında kepeklenme sorunu olarak isimlendirilir. Kepek ciddi bir saç problemi değildir ve bulaşıcı özelliği yoktur. Ancak sosyal ortamda kepekli saçlarla dolaşmak çok hoş bir görüntü yaratmaz. Bakımsız ve kirli bir görüntü imajı verir. Kepeklenmenin şiddeti arttıkça saç derisinde kaşıntı, kızarıklık gibi sorunlarda olur. Kepekli saçlardan kurtulmanın yolu doğru ürünleri kullanmaktır. Kepek şampuanlarını uygun biçimde deneyerek kullanabilirsiniz.

Cilt kendini yenilemeye başladığında oluşan yeni hücreler gelir ve eski ölü hücreler atılır. Bu süreçte normal kepeklenme yaşanıldığında bu farkedilemez. Ancak bu süreç daha hızlı olursa ölü deri birikir ve saç derisinde kepeklenme görülür. Bu kepeklenme gözle görülür biçimde olur ve pul pul saça karışır. Hijyen dışında farklı faktörlerde kepeklenme sorununa yol açabilir.  Ciltte yağlanma ve kabuklanma; nedeni bilinmemektedir. Yağlı ve kabuklu cilt sorununa neden olan bir rahatsızlıktır. Oluşan bu kepeklenme türüne bir tür mantarın neden olduğu sanılmaktadır.

Saçı düzensiz yıkama; az yıkama sonrası saçta kepek oluşumu görülebilir. Az yıkama yağlı ve kepekli saçlara neden olabileceği gibi, sık yıkanan saçlarda da sık şampuanlama nedeni ile kafa derisinin tahriş olmasına bağlı olarak kepeklenme sorunu yaşanabilir. Bu durumda saçı düzenli yıkamalı ve şampuanlama sonrasında saç şampuan kalmayacak şekilde durulanmalıdır.

Jöle benzeri ürünler; jöle, saç spreyi, köpük gibi ürünler saçı şekillendirmek için kullanılmaktadır. Bu ürünlerin gereğinden fazla kullanılması saçta kepeklenmeye yol açabilir. İçerisindeki kimyasal maddeler nedeni ile alerjik tepki verebilecek olan ürünler saç derisini tahriş ederek kepeklenme, kızarıklık, kaşıntıya neden olabilir. Bu durumda da fazla kullanım kısıtlanmalı ve doğru ürün tercih edilmelidir.

Kepeklenme kuru ciltlerde normal bir durumdur. Soğuk hava, nemsiz ortamlar, fazlasıyla ısıtılmış odalar cildi olumsuz olarak etkilemektedir. Bunun sonucunda saç derisi pul pul dökülerek kepeklenme sorunu görülebilir. Kuru ciltlerde var olan kepeklenme sorunu diğer kepeklenme sorunlarından daha küçük ve yağsızdır. Doğru bakımla ve bakım ürünü ile bu sorun çözülebilir. Yağlı saçlarda da kepek sorunu olur. Ölü derinin birikmesine neden olacağı için kepeklenme sorunu olabilir. Sedef hastalığı kafa derisinde de olabilmektedir. Bunun sonucunda saçlarda kepeklenme sorunu kaçınılmazdır.

Kepeğin diğer nedenlerine bakacak olursak; az su tüketimi, strese bağlı cilt reaksiyonları. Pek çok kaşıntı ve döküntü gibi cilt sorunları stresle beraber tetiklenir. Kış aylarında yetersiz alınan güneş ışığı kepek sorununa yol açar. İşte tam bu noktada piyasada satılan şampuanların çoğuiçerdiği kimyasallar nedeni ile alerjik tepkiler veriyor olabilirler. Kullanılan şampuanın değişmesi, farklı ürünler denemek mümkün olduğunca doğal olana yönelmek gerekmektedir.

Kepeklenme, kaşıntı ve kızarıklık sorununu ortadan kaldıran doğal içerikli şampuanın adı Telovium Forte ( Sebovium ) Şampuan'dır. Saç derisindeki inatçı, yoğun veya derin kabuklu kepekten kaynaklanan şiddetli kaşıntı pullanma ve kızarıklığa karşı dengeleyici, nemlendirici, yumuşatıcı ve yatıştırıcı etkiye sahip içeriklere sahiptir. Saçtaki kepeği ve kabuklanmayı önler, saç dökülmesinin durdurulmasına yardımcı olur.

Devamını Göster

Yukarı Çık
Narecza WhatsApp Hattı x İletişime geçmek için hemen tıklayınız. 09:30-18:30 Tıklayınız
T-Soft® e-ticaret sistemleriyle hazırlanmıştır.