x
sadsad x
asdasd
Marka Listesi
Sırala:
1 2 3
Sigvaris
Sırala:
1 2 3

Sigvaris

Varis çorabı son yıllarda damarlarında sorun yaşayan bir çok insanın sorunlarını giderici etkisiyle önemi artan bir ürün olma özelliğine kavuşmuştur. Bacaklarda damar genişlemesi yoluyla oluşan bu hastalıkta varis çorabı bir nevi damar işlevi görerek kanın sağlıklı ve düzenli dolaşımına katkı sunar. Bu özelliği ile son derece etkili bir medikal üründür. Sigvaris ürünleri ile varis çorabı üretiminde tüm dünya ölçeğinde prestij sahibi bir konumdadır. Sigvaris kendisine hedef olarak "Her gün bir adım daha” sloganını belirleyerek pozisyonunu devamlı geliştirmeye gayret ediyor. İsviçre’de kurulan Sigvaris başarılı ve uzun bir geçmişi geride bıraktı. Şirket 2014 yılında 150. Yılını kutladı. Kurulduğu günden bu yana Sigvaris,% 100 bir aile şirketi olarak yoluna devam ediyor. İsviçre de kurulan bir şirket olan Sigvaris, medikal kompresyon çoraplarının üretiminde dünya lideridir. Şirket İsviçre’nin Zürih kantonunu Winterthur şehrinde 1864 yılında kurulmuştur. Yaklaşık 100 yıldır, Sigvaris İsviçre'de ve yurtdışında satılan "lastik-elastik tekstil" ürünlerini üretti.

Winterthur merkezli grup, dünya çapında 1.400 çalışanı bulunmaktadır ve Almanya, Avusturya, İngiltere, Kanada, Çin, Avustralya ve Meksika'da da İsviçre, Fransa, Brezilya ve ABD'de kendi kalite garantili üretim tesisleri yanı sıra tamamına sahip olduğu iştirakleri içermektedir. Bunlar küresel ölçekte yaklaşık 70 ülkeyi kapsamaktadır. Bugün SIGVARIS İsviçre'de 240 çalışanı bulunmaktadır ve müşterilerine eczaneler, kimyagerler, ortopedik ve tıbbi uzman mağazalar yanı sıra doktorları ve hastaneleri kapsar. Sigvaris grubu uluslar arası varlığı sürekli genişleme gösteren ve temel yetkinliklerinde kaldıraç işlevi gören bir etkiye sahiptir. Grup 2014 yılında toplam 8 milyon çift çorap üretmiş ve CHF 250 Milyon Dolar gelir elde etmiştir.Sigvarus’un satış yaptığı ülkeler şunlardır: Kanada, Amerika Birleşik Devletleri, Meksika, Brezilya, Arjantin, Şili, İngiltere, Almanya, Fransa, İsviçre, Avusturya, İtalya, Çin, Avustralya.

İsviçreli şirket 1958 ve 1960 yıllarında venöz (toplardamar yetmezliği) işlevine karşı ürünlerini geliştirmek ve venöz ilgili koşulları rahatlatmak için bir tıbbi kompresyon çorabı geliştirmeye karar verdi. Dr. Karl Sigg ile işbirliği yaptı. Bunun sonucunda şirketin spor ve iyi yaşam üzerine geliştirdiği yeni stratejisi yeni teknolojik ve tıbbi hattına ilave edildiğinde ürünün portföyü oldukça zenginleştir.

Varis Çorabı Nedir?

Özellikle bacaklarınızda oluşan venöz etkilerinin kısmen ilerlemesini önlemeye yardımcı olur.Peki bu ürünün avantajları nelerdir; ağrı, şişlik ve ödem gibi problemleri Varis Çorabı kullanarak kısmen önleme imkanı ve rahatlatıcı tedavi imkanı sağlamaya yardımcıdır.

Varis Çorabı Nasıl Etki Eder?

Eskiden insanların en büyük şikayetlerinden birisi haline gelen sıkıcı, rahatsız edici ve hoş görünmeyen varis çorapları idi günümüzde daha fazla imkan ve seçenek bulunması sebebiyle öyle bir sorun artık yaşanmıyor. Sigvaris çorapları elastik olup bacaklarını sararak dışarı taşmış olan damarları cilt altına toplar ve göllenmiş, pıhtılaşmış olan damarlardaki basıncı dengeleyerek kan pompalamaya destek olur.

Varis Çorabı Seçiminde Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

Çoraplarınızı kullanmaya başlamadan önce mutlaka bir hekime muayene olarak hekiminizin gerekirse ayak ölçünüzü, varis yoğunluğunu göz önünde bulundurarak kullanmanız gereken model ve basınç türünü önerecektir. Çünkü tüm çoraplar her hastaya uymaz fayda yerine aksine zarar bile verebilirsiniz.

Devamını Göster

Yukarı Çık
Narecza WhatsApp Hattı x İletişime geçmek için hemen tıklayınız. 09:30-18:30 Tıklayınız
T-Soft® e-ticaret sistemleriyle hazırlanmıştır.