sadsad x
asdasd
Görünüm: 3 4
Toplam 1 ürün görüntüleniyor.

Seluvi

Selülit sorunu başta kadınlar olmak üzere çoğu kişinin cilt sorunu haline gelmiştir. Selülit problemi fazla kilodan kurtulmayı başarsanız dahi devam edebilmektedir. Selülit görünümü vücudunuzun arınmaya ihtiyacı olduğunun sinyalini verir. Yağ, beslenme sonucunda biriken toksik maddeler ve su ciltte birikir ve selülite neden olur. Selülit nedenleri bununla sınırlı değildir. Selülit daha çok kadınlarda görülür. Bunun nedeni kadınların cilt yapılarındaki farklılıklardır. 
 
Selülit oluşum nedenlerine bakacak olursak;
Genetik: Kadınlarda görülen selülit genel olarak kalça ve bacak aralarında meydana gelir. Aile büyüklerinizde olan selülit sorunu sizde de olabilir bu hiç şaşırtıcı bir durum değildir. Vücut yapısı, metabolizma hızı, deri altında yağ dağılımı, kan dolaşımı bozukluğu gibi selüliti etkileyen pek çok faktör genlerle ilişkilidir.

Yaş: Yaşlandıkça cilt sıkılığını kaybeder. Cilt dış tabakası zayıflar, incelir ve yer çekimi etkisi ile sarkar. Bu durum cildin altındaki depolanmış yağın yüzeye doğru itilmesine neden olmaktadır. Ciltteki tüm bu olumsuz değişimler haliyle selülitin yaşla birlikte kötüleşmesi anlamına gelir.
Hormonlar: Selülit oluşumunda hormonlarında etkileri vardır. 
Fazla yağlar: Selülitin oluşumuna direkt olarak etki eden unsur yağdır. Vücudunuzdaki yağ oranı ne kadar yüksekse bu yağın dokularda birikerek göze batma ihtimali de o kadar yüksektir. Düzenli egzersiz ve ağırlık kaldırmak vücudunuzdaki fazla yağdan kurtulmanıza yardımcı olabilir. Dışarıdan fazla kilolu görünmeseniz bile vücudunuzdaki yağ oranı fazla olabilir.
Kötü beslenme ve yanlış diyetler: Beslenme şekli selülit oluşumunda oldukça etkilidir. Yanlış beslenme sonucunda, sık sık kilo alıp vermek cildin gevşemesine neden olur ve selülite zemin hazırlar. Beslenme ile ilgili olarak ayrıca rafine ve işlenmiş gıdalar, yağlı yiyecekler, karbonhidratlı gıdalar, şeker ve tuz tüketimi selülit nedenleridir.
Yaşam biçimi: Gün boyu stresli bir ruh halinde olanlarda ise hormonal değişiklikler başka pek çok zararın yanı sıra selülit oluşumunu da tetikleyecektir. Dolayısıyla kötü alışkanlıklardan vazgeçmeniz, sağlıklı gıdalar tüketmeniz ve gün içinde hareket etmeniz, hatta düzenli egzersiz yapmanız ve stresle baş etmeyi öğrenmeniz selülit sorununuzun kötüleşmesinin engelleyebilir.
Bu noktada önerilebilecek ürün Seluvi Selülit Kremi'dir. Ürün selülit görünümünün azalmasına yardımcı olur. Seluvi Selülit Kremi, vücudun pürüzsüz ve parlak görünmesine imkan tanır. Ürün vücudun sıkılık kazanmasına , formda ve güzel görünmeyi sağlayarak selülit oluşumunu engeller. Seluvi Selülit Kremi bölgesel yağlara derinlemesine işleyerek bu bölgeleri dağıtır ve güzel bir görünüme kavuşmaya yardımcı olur.
Narecza WhatsApp Hattı x İletişime geçmek için hemen tıklayınız. 09:30-18:30 Tıklayınız
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.