sadsad x
asdasd

Roc Güneş Kremi

Sıralama seçin
Toplam 10 ürün görüntüleniyor.

Roc Güneş Kremi

Roc; 1957 yılında Paris’te Dr. Jean Charles tarafından kurulmuş bir markadır. 50 yıldan fazladır cilt bakımı kategorisinde ürünler geliştiren RoC, 1998 yılından beri Türkiye’de de dermo-kozmetik alanında kendinden söz ettirmektedir. Marka; güneş bakımı, nemlendirici, cilt temizleyiciler, deodorant, anti-aging bakım ürünleri gibi pek çok ürün geliştirmektedir. Her bir ürününü özel araştırmalar ve özel içeriklerle geliştirerek cildinizle dost ürünler kullanmanıza için çabalar.

Güneş; insan sağlığı açısından çok önemlidir. Herkesin güneş ile temas etmesi gerekir. Çünkü güneş en önemli olarak vücudun ihtiyaç duyduğu D Vitamini kazanmanıza yardım eder. D vitamini, kemiklerin sağlıklı güçlü olmasına destek olur. Bunun yanı sıra kalsiyumun emilmesine de yardımcı olduğu bilinmektedir. D Vitamini, metabolizmanın hızlanmasına da destek olmaktadır. Bu nedenle özellikle diyet gibi uygulamalara başvuran kişilerin D Vitaminlerini kontrol ettirmeleri ve eğer düşükse bu konuda destek almaları tavsiye edilir.

Güneşin sağlığımızın için faydası olduğu kadar zararı da vardır. Güneşten gelen zararlı ultraviyole ışınları cilt yüzeyinde yanık, leke gibi durumlara neden olabilir. Bunun yanı sıra cilt kanserinin en önemli nedenlerinden biri de yine güneşten gelen bu zararlı ultraviyole ışınlarıdır.
Güneşten gelen 2 tip zararlı ultraviyole ışını vardır. UVA ışınları; cildin erken yaşlanma belirtileri yaşamasına sebep olmaktadır. Cilt kanserinde de etkisi vardır. UVB ışınları; katarakt, güneş yanığı, leke gibi durumlara neden olmaktadır. Yine UVB ışının da cilt kanserinde etkisi bulunmaktadır.

Güneş kremleri; güneşten gelen bu zararlı ışınlara karşı cildinizi korumaya yardım eder. Cilt yüzeyinde koruyucu bir tabaka oluşturarak bu ışınların cilt yüzeyinde yol açabileceği hasarları engellemeye çalışır. RoCmarkası; ilkhipoalerjenik cilt bakım ürünü olan ilk SPF güneş koruyucusunu yaratmıştır. Markanın yenilikçi yaklaşımının en büyük göstergelerinden biri olan bu durum ilerleyen süreçte de markanın diğer markalardan ayrılmasına yardımcı olmuştur.

Birçok markanın güneş bakımı ürünleri bulunmaktadır. RoC güneş kremlerinin diğerlerinden daha farklı olmasının nedeni formülünde kullandığı retinoldur. Ciltte doğal olarak bulunan retinol, A vitamininin bir türevidir. Bugün birçok markanın formüllerinde kullandığı güçlü bir bileşendir. Retinol, cildin yenilenmesine, temizlenmesine yardım eder. Bunun yanı sıra yaşlanma belirtileriyle de savaşmanıza destek olur. RoC güneş kremleri bu etkili formülleri ile cildinizi sadece güneşten korumakla kalmaz cilt bakımınızın da gerçekleşmesine yardım eder. Gözeneklerinizi tıkamadan cildinizin güneşten korunmasına destek verir.
RoC markasının güneş kremlerini sitemizden detaylı olarak inceleyebilirsiniz.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmı