x
sadsad x
asdasd
Marka Listesi
Sırala:
Puranox
Sırala:

PuraNox

Puranox boğaz spreyi ile horlamanızı engelleyebilirsiniz. Ürün özel tasarlanmış sprey, püskürtme başlığı sayesinde horlama şikayetinden kurtulmanız mümkün. Horlama şikayeti erişkin insanların yaşadığı bir problem olarak karşımızdadır. %45 oranında zaman zaman horlama görülebilmektedir. Bunun %25'i sürekli horlamaktadır. Bu problem en fazla şişman erkeklerde görülmektedir.

Bu sorunlara yönelik olarak fazlaca ürün modeli geliştirilmiştir. Bu cihazlar horlama etkisini azaltmamakta hastayı uykudan uyandırmaktadır. Yani tesir ettiği durum tamamen farklıdır ve yanlıştır. Horlama kişinin kontrolü dışında geliştiği için dışarıdan bir yardım ile bu sorunun giderilmesi gerekmektedir.

Horlama nedenlerine bakacak olursak;

  • Ağız ve burun arkasındaki hava yolunda darlık oluştuğunda ortaya çıkan gürültü biçiminde ki ses horlamadır. Dilin arkası ve yumuşak damak ve küçük dilin olduğu kısmın genizle birleştiği bölge kendiliğinden daralabilen bir bölgedir. Bunlar birbirleri üstüne geldiğinde solunumla birlikte titreşmekte ve horlama ortaya çıkmaktadır.
  • Horlayan kişilerde; dil ve boğaz kasları gerginliği azalmıştır, boğazdaki dokular aşırı büyüktür, yumuşak damak ve küçük dil aşırı sarkık ve uzundur. Bu gibi sıkıntılardan en az biri kişilerde horlamaya neden olmaktadır. Ayrıca, burun tıkanıklığı kişinin hava almak için genizden aşırı vakum yapmasıyla boğazda kollabe olabilen dokuları hava yoluyla çekmekte ve horlama şikayeti görülmektedir.

Horlama ciddi bir sorundur!

Bir çok alanda ciddi bir sorun olarak kabul edilen horlama, aynı evde yaşayan bireyleri de rahatsız eder. Bu kişiler uykusuz bıraktıkları gerekçesi ile sorumlu tutulurlar. Bulunduğu ortamda horlaması nedeniyle istenmeyen kişi ilan edilebilir. Bunun yanında sağlık açısından oldukça riskli bir durum olabilen horlama, kişiye yüksek zararlar verebilir. Horlamanın en ağır şekli, tıkayıcı tipte horlamadır. Şiddetli horlamanın yarattığı uyku apnesi riskli bir hastalıktır. Apneli hastalarda, saatte 30-300 defa tıkanma görülmektedir. Uykuda düşen oksijen kalp ritmini bozar ve kalp büyümesi, tansiyon gibi rahatsızlıklara yakalanırlar. Tıkayıcı horlama yaşayan kişiler derin faza uykunun az bir bölümünde geçerek dinlenme sağlarlar. Derin faza geçemeyen kişiler dinlenme gerçekleştiremez ve kötü bir gün geçirmeye mahkum olurlar.

Horlamanın nedeni olarak; boğaz arkasındaki yumuşak damağın sarkması, kalınlaşmış yutak (faranjit) ve dilin arka bölgeye sarkması olarak gösterilebilir. Biriken sıvının boğaz arkasında daralmış hava yolunun her nefes alışverişte dokular arasında titreşmesinden kaynaklanan rahatsız edici ses horlama olarak bilinir.

Horlamanın giderilmesi için; solunum yollarının açılması gerekmektedir. Bunu da boğaz arkasındaki yumuşak damak dokusunun titreşmesini engellemesi, yutak bölgesinde oluşmuş ödemli faranjit bölgesini iyileştirmesi, bu bölgede biriken jelöz sıvıyı eriterek yutulmasını sağlayarak yapabiliriz.

Bunu bitkisel yolla yapmamız mümkün mü?

Pranox ile evet! PuraNox® horlamaya karşı geliştirilmiş son derece etkili bitkisel bir spreyidr. Çıkan gürültü sesini ve titreşimi yok ederek yumuşak damak ve yutağın güçlendirilmesini sağlar. Sertleştirici etkisiyle boğaz arkasındaki horlamaya neden olan yumuşak dokuları güçlendirir. Solum yollarını açar. Burada biriken sıvıyı eritir ve boğaz arkası dokunun titreşimini önler. Daha az gürültü çıkmasını sağlayarak, zamanla iyileşme sağlar.

Horlama önleyici sprey Puranox'un faydaları; İçeriğinde 17 madde barındırır. 7'si bitkisel olmak üzere, kalan 10 madde tamamen doğaldır. Sprey, boğazdaki yutak ödemini ve faranjiti iyileştirir. rahat nefes almayı sağlar. Kolay kullanımı ile horlamaya neden olan tüm etkenleri ortadan kaldırmakta ve %90 memnuniyet sağlamaktadır. Güvenilirliği CE sertifikaları ile sağlanmıştır. Geceleri derin bir uykuya dalamıyor ve yakınlarınızı da rahatsız ediyorsanız, PuraNox® ile tanışmanızın zamanı gelmiştir.

Devamını Göster

Yukarı Çık
Narecza WhatsApp Hattı x İletişime geçmek için hemen tıklayınız. 09:30-18:30 Tıklayınız
T-Soft® e-ticaret sistemleriyle hazırlanmıştır.