sadsad x
asdasd

Görünüm: 3 4
Toplam 8 ürün görüntüleniyor.

OHT Peptide 3

OHT peptide 3, ürünlerin içeriğinde bulunan yeni nesil peptidler ve bitkisel kök hücre teknolojisi ilave edilerek geliştirilen formülüyle son zamanların gözde bakım ürünleri yaratan markası olmaktadır. Amerika dan ülkemize gelen OHT Peptid 3 markası kısa süre içinde kozmetikte en çok kullanılan ve talep gören markalardan biri haline geldi. Amerikanın en çok satan ürünlerinden biri olan OHT Peptide 3, ender bulunan İsviçre elmasının kök hücrelerinden faydalanılarak hazırlanan bir üründür. ‘Peptid’ Antik Yunancadan gelme bir kelime olup, ‘küçük sindirilebilirler’ anlamına gelmektedir. Amino asitlerin birbirine bağlanmasıyla oluşan kısa polimerdir.

Bir amino asit kalıntısı ile diğeri arasındaki bağ bir "amitbağ" veya peptit bağı olarak bilinir. Proteinler polipeptit molekülleridir(veya çok sayıda polipeptit alt birimi barındırır). Temel fark peptitlerin kısa, polipeptitlerin/proteinlerin ise uzun olmasıdır. Peptidler,cildin iyileşme sürecinde çok önemli bir rol oynarlar. Yaş, çevresel faktörler,sigara ve diğer dış etkenlere bağlı olarak, peptitler zamanla vücutta azalır ve sonucunda ciltte belirgin elastikiyet kaybı, kırışıklık, yaşlılık belirtileri ve ciltte ton farklılıkları ortaya çıkar. Bu etkilerinden dolayı son yıllarda peptidler dermokozmetik ürünler içerisinde yer alan en işlevsel ve önemli madde olarak kabul edilmektedir.

Aslında Peptidlerinkozmetikamaçlı kullanımı çok eski çağlara dayanıyor, Babilliler, Romalılar, Mısırlılar ve Çinlilerin cilt ve saç bakımında süt, soya unu ve yumurta akı gibi protein içeren maddeleri temizlik ve yüz maskesi hazırlamak için kullandıkları biliniyor. 1960 lı yıllarda protein ve peptidlerin deri ve saça bağlanabildiği bulunmuş, küçük peptidler sentetik olarak üretilmiş, peptitler ile bakır birleştirilerek elde edilen bakır peptid ilk kez 1997 yılında tüketicilerin kullanımına sunulmuştur. Bakırpeptidleriyileştirici,koruyucu ve onarıcı bir etki yapmaktadır. Aynı zamanda foto yaşlanmaya karşı koruma sağlamaktadırlar.  

Peptid içerikli kremler elastikiyetini arttırıyor, kırışıklıkları azaltıyor. Peptid molekülleri üçlü, beşli ve altılı şekillerde hazırlanabiliyor bu moleküllerin yapısına yağ asidi eklendiği zaman deriden geçişleri daha kolay oluyor ve ince çizgileri, kırışıklıkları azaltmak amacıyla kozmetik ürünlerde başarıyla kullanılıyor. Aynı zamanda deride istenmeyen bir yan etki yapmadığından güvenle kullanılabilen kozmetik bir ürün grubu olarak kabul görüyor. Basit uygulamalı ürünlerin herhangi bir merkezde yada doktor gözetiminde kullanılması gerekmemektedir. Ancak kullanım talimatlarına uygun olarak uygulanması dikkat edilmesi gereken bir noktadır.

Bunların yanı sıra peptidlerin saç kökleri üzerinde de olumlu etkileri mevcuttur. Saç dökülmesinde, saç nakli sonrasında, yeni saç oluşumunu hızlandırıcı olarak kullanılmaktadırlar. Peptidlerin kozmetik ürünlerde kullanımıyla; parlak, kuvvetli ve canlı bir cilt elde edilmesi amaçlanmaktadır. OHT Peptid 3 ürünleri, cildin elastikiyetini arttırarak cilde canlı bir görünüm sağlar, ciltte görülen kırışıklık, elastikiyet kaybı ve ton farklılıklarının ortadan kalkmasına destek olmak için tasarlanmıştır. Tüm bu olumlu etkilerinden dolayı her geçen gün kozmetik tüketicilerinin en çok tercih ettiği markaların başında gelmektedir.

Kullanımda dikkat edilmesi gereken en önemli nokta cilt yüzeyinin temiz ve açık yara içermiyor olmasıdır. Kullanım anında ve sonrasında cildinizdeki değişim gözle görülür ve hissedilir boyutta olacaktır. Hafif bir karıncalanma hissiyle birlikte ürünler, üretilme amaçlarını hızlı ve tehlikesiz bir şekilde yerine getirmeye başlayacaktır.Cildinizdeki yenilenme, hayatınızın kalanında sahip olmak ve paylaşmak isteyeceğiniz bir sonuç olacaktır. Ürün çeşitliliğinin her tip cilde uygunlukla ve zenginleştirilmiş içerikle ilgili olması, sizi yaşlanmanın istenmeyen etkileri, dış etkenlerle oluşan cilt sorunları ve nem dengesi bozulmuş, sağlığını yitirmiş cildinizle barışarak yeni bir başlangıç yapmanızı sağlayacaktır.

Devamını Göster

Narecza WhatsApp Hattı x İletişime geçmek için hemen tıklayınız. 09:30-18:30 Tıklayınız
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.