x
sadsad x
asdasd
Marka Listesi
Sırala:
Multi-Gyn
Sırala:

Multi-Gyn

Kadın genital bölge temizliği ve bakımı son derece önemlidir. Dış etkilere karşı açık olan genital bölge temiz olmalı ve bakımı düzgün şekilde yapılmalıdır. Genital bölgenin sürekli olarak içeri giren bakterilerle savaş halinde olduğu bilinir. Bunun yanında genital organların kalın bağırsakla olan yakın komşuluğu da bakterilerin vajinadan içeri kolaylıkla girmesine neden olur. Yani genital bölgenin idrar sistemine yakın olması bölgeye idrar borusu ile mesaneye direkt geçiş sağlar.

Normal koşullarda vajinada mükemmel bir savunma mekanizması vardır. Uretradan mesaneye geçişi zorlaştıran kapak mekanizması sayesinde bakterilerin genital bölgede ve idrar yollarında enfeksiyon yapması engellenir. Düzenli olarak gerçekleşen adet kanamaları içerdiği proteinlerle bakterilerin üremesi için uygum bir ortam sağlar ve böylece kadınlarda enfeksiyonlar adet dönemlerinde ortaya çıkar.Bu nedenle genital hijyen kuralları hakkında bilgi sahibi olmanız hem genital sistem hem de idrar yolu enfeksiyonlarından korunmanız açısından son derece önemlidir.

Vajinanın diğer organlara göre en önemli farklılıklarından biri bölgenin zararlı bakterilere karşı savunmasında kendisinin görev almasıdır. Laktobasil adı verilen ve asit ortamda üreme özelliği olan bakteriler vajinanın içinde enfeksiyon yapabilecek diğer bakterilerin çoğalmasına engel olurlar. Bu amaca yönelik olarak vajina duvarında yer alan hücreler içerisinde östrojen hormonu sayesinde depolanan glikojen (glikojen glikoz adlı şekerin depo şeklidir) önce şekere sonra laktik asit adı verilen bir asit maddeye dönüşür. Bu asit madde vajinanın asit ortamının devamını ve laktobasillerin çoğalmasını sağlar.

Vajinada hernagi bir sebebe bağlı olarak azalan laktobasiller vajinanın asit ortamının bozulmasına neden olur ve vajina da enfeksiyon meydana gelir. Asit ortamı azalan vajinada enfeksiyon olma olasılığı da artar. Genital hijyeni korumaya yönelik önerilerin bir çoğu vajinada laktobasil-asit ortam ikilisinin korunmasına yöneliktir. Bu kurak bilinirse genital hijyen olgusunu çözmek kolaylaşacaktır. Vajinayı korumanın çeşitli yolları vardır. En bilinen ve yapılması gereken kurallara kısaca göz atmak gerekirse:

  • Tuvalet sonrası temizlikte temizliğin önden arkaya (vajinadan anüse doğru) yapılması çok önemlidir. Çünkü temizliği anüsten vajinaya doğru yaptığınızda dışkıdaki kalınbağırsak bakterileri vajinaya ve buradan da idrar borusu yoluyla mesaneye bulaşabilir.
  • Genital Bölgenin Kuru Kalması Önemlidir. Çünkü sıcak ve nemli bölgede mantar üremesi kolaylaşır. Bu noktada iç çamaşırı günlük olarak değiştirilmelidir.
  • İlişki öncesi ve sonrasında, diğer tüm zamanlarda idrar yapma ihtiyacı ortaya çıktığında ertelenmemelidir. Ertelenen idrar mesanedeki bakteriler enfeksiyon yapmak için "zaman" bulurlar. Halbuki idrar yapılması bakterilerin idrarla birlikte vücuttan atılmasını sağlar.
  • Cinsel ilişkiye vajinal ıslaklık olmadan başlanmamalıdır. Tahriş olan bölge enfeksiyonlara açık ortam yaratır.

Bu noktada Multi-Gyn ürünleri ile genital bölge sorunlarını ortadan kaldırmak mümkündür. Multi-Gyn ActiGel Krem; akıntı, rahatsız edici kokular ve yanma hislerine sebep olan bakterilerin ve mantarların tedavisinde kullanılabilir. Bakteri oluşumu önler ve tedavi eder. Kötü kokuların oluşumunu önler ve akıntıları azaltır. Kaşıntı ve tahrişi tedavi eder. Mantarı önler.

Multi-Gyn FloraPlus Genital Krem; zararlı bakteri ve mikropları yok ederek ve yararlı Laktobasilflorasını destekleyerek genital bölgenin dengede durmasını sağlar. Vajinal sorunların engellenmesinde oldukça etkili olan Multi-Gyn FloraPlus Genital Krem, akıntı, kaşınma, kızarıklık ve hassasiyet gibi durumlarda oluşan rahatsızlıkları giderir. Multi-Gyn FloraPlus Genital Krem içerdiği prebiyotik bileşenleri ile rahat bir kullanım sağlayarak bayanların genital bölge sorunlarından kurtulmalarına yardımcı olur.

Devamını Göster

Yukarı Çık
Narecza WhatsApp Hattı x İletişime geçmek için hemen tıklayınız. 09:30-18:30 Tıklayınız
T-Soft® e-ticaret sistemleriyle hazırlanmıştır.